5 En İyi Ankara Burun Estetiği Doktoru

5 En İyi Ankara Burun Estetiği Doktoru

1. Prof. Dr. Ali Özdek

Prof. Dr. Ali Özdek

Prof. Dr. Ali Özdek 1970 yılında Ankara’da doğdu. Lise eğitimini İstanbul Atatürk Fen Lisesi’nde aldı.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1994 yılında mezun oldu. Hemen ardından 1994 ve 1998 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimi aldı.

2004 yılında doçent ve 2011 yılında profesör ünvanını aldı. 2013 yılında ağız, yüz ve çene Cerrahisi Uzmanı oldu.

1998 yılında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Kulak Burun Boğaz (KBB) kliniğinde doçent olarak görev aldı. 2005 yılında Dışkapı Yıldırım Beyazıt Egitim ve Araştırma Hastanesi’nin KBB kliniğinde klinik şef yardımcılığı yaptı. 2011’den 2014’e kadar Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB profesörü olarak görev yaptı.

2004 yılında A.B.D. Miami Ear Instute’de 3 ay, 2008’de İtalya Gruppo Otologica’da 2 hafta ve 2011’de Almanya Ludwig-Maximilians-University’de 1 hafta gözlemci hekimlik yaptı.

2008’de Ulusal Yeni doğan İşitme Taraması Programı Danışman Kurulu Üyeliği ve Bilim Kuruluğu üyesi oldu. Bu süreçte eğitici eğitmenlik yaptı. 2011 itibariyle Uluslararası Endoskopik Kulak Cerrahisi Çalışma Gurubu üyeliği yapmaktadır.

2013 yılında “Endoskopik Kulak Cerrahisi” adlı sempozyumu düzenledi. 2008 ve 2010 yılları arasında Otoloji ve Nörootoloji Derneği sekreterlik görevini yaptı. Sonraki 2 yılda da derneğin yönetim kurulunda görev aldı. Prof. Dr. Ali Özdek; “Türk Kulak Burun Boğaz Derneği”, “Kulak Burun Boğaz” ve “Baş Boyun Cerrahisi Derneği”, “Rinoloji Derneği” üyesidir.

Bu zamana kadar Türkiye ve dünya çapında yayın yapan bilimsel dergilerde yüzlerce farklı makalesi yayınlanmıştır. Ulusal ve uluslararası sayısız toplantıya konuşmacı statüsünde davet almıştır.

2015 itibariyle görev aldığı kurumdan ayrılarak kendi kliniğini açmıştır. Şu anda Ankara Çankaya’daki kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

2. Prof. Dr. Erkan Tarhan

Prof. Dr. Erkan Tarhan

1971 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Prof. Dr. Erkan Tarhan doktorluk hayatına Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1995’de mezun olarak başlamıştır. Uzmanlık eğitimini ise 1999 yılında T.C Sağlık Bakanlığı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Kliniği’nde başarıyla tamamlamıştır.

2001 yılında eğitmen görevlisi olarak, başasistan görevi ile Ankara Hastanesi KBB Kliniği’ne atandı. Burada aldığı kadro ile kariyer hayatına cerrahi tecrübe kazandırmış oldu. Akademik kariyerine 2003 yılında devam ederek Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi, KBB Anabilim Dalı’nda, görev yapmaya başladı. Başkent Üniversitesi’nde akademik ve mesleki faaliyetleri yoğunlaşmıştır. Öğretim görevlisi unvanından sonra sırasıyla öğretim görevlisi, yardımcı doçent ve doçent olmak üzere 2008 yılına dek bu faaliyetleri devam ettirmiştir.

2006 yılında, üniversiteler arası kurulun hazırladığı sınava katılarak KBB dalında doçent unvan ve yetkisine sahip oldu. 2008 yılında İstanbul Memorial Hastanesi’nde başlayan özel tababet (doktorluk) hayatını Ankara’da sürdürmüştür.

2010 yılında akademik kariyerini ilerletmek üzere Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Anabilim Dalı’nda, Lefkoşa’da göreve atandı. Bu kurumda ‘profesör’ unvanı ve yetkilerine de sahip oldu. Prof. Dr. Tarhan tıp fakültesi yönetim kurulu üyeliği ve birçok akademik görevde yer almıştır. 2013′ de Tıpta Uzmanlık Kurulu’nun aldığı kararla “ağız, yüz ve çene cerrahisi” alanında ikinci uzmanlık belgesi kazandı.

Şu anda Prof. Dr. Tarhan tecrübelerini hastalarıyla Ankara’da özel muayenehanesinde paylaşmaktadır. Ameliyatlarını Ankara’nın seçkin özel hastanelerinde yapmaktadır.

3. Opr. Dr. Selçuk Aksoy

Opr. Dr. Selçuk Aksoy

1960 Eskişehir doğumlu olan Selçuk, liseyi Ankara Atatürk Lisesi’nde okudu. Mezuniyetinden sonra 1978 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim alarak 1984 yılında mezun oldu. Katıldığı KBB Hastalıkları sınavında Türkiye 2.si oldu.

Eğitimini tamamlayan Selçuk kariyerine Ankara’nın ilk özel hastanesi olan Bayındır Hastanesi KBB bölümünde göreve başladı. Sonrasında Yıldırım Beyazıt Dış Kapı Hastanesi’nde çalıştıktan sonra Ümit Köy A Klinik Tıp Merkezi’nde yer aldı.

2008 yılında Mesa Hastanesi ve TOBB ETÜ Hastanesi’nde görev yaptıktan sonra kendi özel muayenehanesini açarak hastalarına hizmet vermeye başlamıştır.

4. Opr. Dr. Hakan Soygür

Opr. Dr. Hakan Soygür

Hakan Soygür 9 Ekim 1963 Ankara doğumludur. Eğitim hayatını Ankara’da tamamlamıştır. Eğitim gördüğü okullar ise sırasıyla; Ahmet Vefik Paşa İlkokulu, Namık Kemal Orta Okulu ve Bahçelievler Deneme Lisesidir. Sonrasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim görmüştür.

1986 yılında tıp doktoru olarak mezun olduktan sonra iki sene zorunlu görev yapmıştır. 1994 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Anabilim Dalı’nda uzmanlığını almıştır. Akademik kariyerinde sırasıyla Ankara Özel Keçiören Hastanesi, Ankara Büyükşehir Belediye Hastanesi, Özel Yüzüncü Yıl Hastanesi ve Özel Akay Hastanesi’nde hizmet vermiştir.

Katıldığı seminer, kongre ve kurslarla kendini geliştirmiştir. Özellikle kulak hastalıkları ve ameliyatları, çocuk KBB hastalıkları, burun ve sinüzit ameliyatlarıyla ilgili olmuştur.

Kariyerine son 10 yıldır estetik ve fonksiyonel burun ameliyatları ile devam etmektedir.

5. Opr. Dr. Cihan Karaca

Opr. Dr. Cihan Karaca

1973 yılında Malatya’da doğdu. Eğitim hayatına, Suçatı Köyü İlkokulu’ nda, orta öğrenimini Doğanşehir Ortaokulu’ nda, lise öğrenimini Malatya Lisesi’ nde tamamlayarak aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. 1997 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden başarıyla mezun olmuştur.

2003 yılında iş kariyerine Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başladı. II. KBB Kliniğinde ise uzmanlık eğitimini tamamladı. 2003 Yılında Sincan Devlet Hastanesinde KBB uzmanı olarak görev aldı.

Opr. Dr. Cihan KBB, göz kapağı estetik cerrahisi, burun estetiği konularını uzmanlık alanı oldu.