5 En İyi İzmir Burun Estetiği Doktoru

5 En İyi İzmir Burun Estetiği Doktoru

1. Opr. Dr. Mustafa Yazır

Opr. Dr. Mustafa Yazır

Opr. Dr. Mustafa Yazır, eğitimine 2006 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladı. 2013 yılında mezun oldu.

2013 ve 2014 yılları arasında Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi’nde pratisyen hekimlik yaptı. 2014‘te Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde spor hekimliği uzmanlık eğitimi aldı. 2014 ve 2015 yılları arasında Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi’nde zorunlu görevini tamamladı.

2015 yılında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde KBB uzmanlık eğitimine başladı. 2021 yılında uzman doktor olarak mezun oldu. 2022 yılında Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde zorunlu görevini tamamladı.

Şu anda özel kliniğinde hastalarına hizmet veriyor. Opr. Dr. Mustafa Yazır hem İzmir hem de İstanbul’da ameliyatlarını yapmaktadır.

2. Prof. Dr. Murat Songu

1976 yılında İzmir’de doğan Prof. Dr. Murat Songu, İzmir Atatürk Lisesi sonrası 1994 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girdi. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanlık eğitimini Celal Bayar Üniversitesi’nde tamamladı.

2005 yılında Fransa’nın Bordeaux şehrinde, Dr. Guy Lacher ile St. Augustin Kliniği’nde ve Prof. Vincent Darrouzet ile Bordeaux Üniversitesi’nde rinoloji ve otolojik cerrahi üzerine çalıştı.

2006 yılında yine Fransa’nın Bordeaux şehrinde, Dr. Didier Portmann ile Institut Georges Portmann Kliniği’nde ve Prof. Vincent Darrouzet ile Bordeaux Üniversitesi Pellegrin Hastanesi’nde kafa tabanı cerrahisi, koklear implantasyon (biyonik kulak) ve beyincik köşe tümörü cerrahisi üzerine çalıştı.

2008 yılında İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapmaya başladı. Aynı yıl İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi KBB Kliniği’nde görevlendirildi.

2010 yılında Sağlık Bakanlığı Şeflik, Şef Muavinliği, Başasistanlık Ortak Yazılı Sınavı’nda Türkiye Üçüncülüğü (88 puan)’nü, Sağlık Bakanlığı Başasistanlık Sözlü Sınavı’nda ise Türkiye Birinciliği (100 Puan)’ni kazandı ve İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi KBB Kliniği’nde eğitici kadrosuna atandı.

5 Eylül 2014 tarihinde Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Hastanesi’nde yapılan sözlü sınavı ile “Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Doçenti” olmaya hak kazandı.

Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Bursu’nu kazanarak Şubat 2016 – Mayıs 2016 tarihleri arasında Amerika’da Pittsburgh şehrinde UPMC (University of Pittsburgh Medical Center)’da Robotik Cerrahi Ünitesi’nde çalıştı.

2 Nisan 2021 tarihinde “Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Profesörü” olmaya hak kazandı.

Prof. Dr. Murat Songu, 100’den fazla uluslararası ve ulusal yayınlanmış bilimsel çalışma; sayısız uluslararası ve ulusal bildiri, 8 adet uluslararası kitap bölümü, 9 adet ulusal kitap bölümü ve 100’e yakın bilimsel etkinlikte davetli konuşmacılık ile hemen her gün ulusal ve uluslararası tıp literatürüne katkıda bulundu.

Toplam 1700 adet civarında uluslararası atıf sayısı ile Türk bilim insanları arasında en yüksek H-indeks ve i10-endeks değerlerine sahip hekimlerden birisidir. Söz konusu bilimsel çalışmalar neticesinde çeşitli uluslararası yayıncılık sorumlulukları da üstlendi. Birçok dergide editör yardımcılığı, bölüm editörlüğü, yayın kurulu üyeliği ve hakemlik görevlerini eşzamanlı olarak devam ettirmektedir.

Prof. Dr. Murat Songu, Türkiye’nin en yoğun iş yükü olan hastanelerinden birinde 10 yıldan uzun bir süre boyunca her gün özveri ve gayretle çalışmalarına devam etmiş, 100’e yakın KBB asistanının uzman olmasına katkıda bulunmuştur.

Evli ve iki çocuk (Ayşe Songu, Selim Songu) babası Prof. Dr. Murat Songu kurucusu olduğu Songu Klinik’te çalışmalarına devam etmektedir.

3. Opr. Dr. Onur Gündoğan

Opr. Dr. Onur Gündoğan

1984 yılında İzmir’de doğdu. 2002 yılında İzmir Buca Lisesinden mezun oldu. Aynı yıl Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesine girdi. 2008 yılında tıp fakültesinden mezun oldu ve aynı yıl Tıpta Uzmanlık Sınavını kazanarak Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi İhtisasına başladı. İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi 3. KBB Kliniğinde 20082013 yılları arasında Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi İhtisasını tamamladı. İhtisasına başladığından bu yana özel olarak Burun Cerrahisi (Fonksiyonel ve Estetik) ile ilgilenen Op. Dr. Onur Gündoğan; ayrıca Baş-Boyun Tümörleri, Endoskopik Sinüs Cerrahisi, Kulak Mikrocerrahisi cerrahi ilgi alanları arasında yer almaktadır.

Üyesi Olduğum Bilimsel Dernekler:

  • Türk Fasiyal Plastik Cerrahi Derneği
  • Türk Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Derneği
  • Türk Tabibler Birliği

2008 – 2013 Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi
2013 – 2014 Şırnak Devlet Hastanesi
2014 – 2016 Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi
2016 – 2019 Kırkağaç Devlet Hastanesi
2019 – 2022 Özel İzmir Ekol Hastanesi KBB Kliniği
2022- Halen Özel Kliniğinde hizmet vermektedir.

4. Opr. Dr. Ali Oğuz Demir

Opr. Dr. Ali Oğuz Demir

1987 yılında Erzincan’da dünyaya geldim. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini tamamladıktan sonra ilkokulda hayalini kurduğum tıp eğitimine Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nde 2005 yılında başladım.

2012 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nde zorunlu hizmetin ardından kendimi borçlu hissettiğim Kulak Burun Boğaz bölümünde uzmanlığa başladım.

2016 yılında ise KBB uzmanlığını başarılı bir şekilde almaya hak kazanarak bu süreci tamamladım.

2017 yılında yeterlilik belgesi almak için Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği tarafından düzenlenen hem yeterli hem de sözlü sınavlarda başarılı olarak bu belgeyi almayı hak kazandım.

Zorunlu hizmetimi tamamlamak için Tokat Zile ve İzmir Seferihisar Devlet hastanelerinde çalıştım. Ayrıca bu süreç içerisinde pek çok burun estetiği yaparak kendi stilimi geliştirme fırsatım oldu.

Türk KBB & BBC Derneği‘nin düzenlemiş olduğu “Yüz Plastik ve Estetik Cerrahi” okulunun hem teorik hem de pratik eğitimlerine 2018 yılında katıldım.

2019 Eylül ayında dünyaca ünlü olan burun estetiği ve yüz plastik cerrahisi Dr. Yves Saban’ın kliniğinde pek çok çalışmalar yaparak gözlemci olarak Fransa’nın Nice şehrinde bulundum.

2020 yılında Ento Kulak Burun Boğaz Kliniği’nde görev yaptım.

Şu anda İzmir Alsancak‘taki kendi kliniğimde hastalarıma hizmet vermekteyim.