5 En İyi Ankara Kadın Doğum Doktoru

5 En İyi Ankara Kadın Doğum Doktoru

1. Opr. Dr. Hülya Kula

Opr. Dr. Hülya Kula

Opr. Dr. Hülya Kula, 1974 yılında Kayseri’de doğmuştur İlk ve orta öğrenimlerini Isparta’da tamamladıktan sonra, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1998 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise yine Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlayarak 2004 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmuştur.

Uzmanlık eğitiminin ardından çeşitli hastanelerde kısa görev süreleri olmuştur. 20052019 yılları arasında 29 Mayıs Hastanesi‘nde görev yapmış olup mesleki çalışmalarına 2019 dan beri Ankara Çankaya‘daki kendi özel muayenehanesi’nde devam etmektedir.

2. Opr. Dr. Aylin Totan

Opr. Dr. Aylin Totan

Kadın doğum doktoru, Jinekolog Aylin Totan 1972 yılında Ankara’da doğdu.
Ankara Yükseliş Koleji ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi 1996 yılı mezun oldu.

Kadın Hastalıkları ve doğum uzmanlığını, 2001 yılında ülkemizin önde gelen eğitim hastanelerinden ve en yüksek doğum oranına sahip Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlayan Emine Aylin Totan, 20012005 yılları arasında Malatya Devlet Hastanesinde ve sonrasında uzun bir süre Ankara Lokman Hekim Hastanesi ve Turgut Özal Üniversitesi Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalıştı. Birçok mesleki bilimsel kongre ve kursa katıldı.

Şu anda Ankara Çankaya‘daki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

3. Opr. Dr. Ceylan İlhan

Opr. Dr. Ceylan İlhan

Operatör Doktor Ceylan İlhan, 1981 yılında Hatay’da doğdu. Ortaokul ve lise öğrenimini İskenderun Demir Çelik Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra 1999 yılında, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanarak doktor olma yolunda ilk adımını attı.

2005 yılında fakülteden mezun olduktan sonra, 2006 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünü kazandı. Bu süreçte infertilite, perinatoloji, jinekoloji alanlarında görev yaptı.

2012 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak mezun oldu.
20122020 yılları arasında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle Eğitim Araştırma Hastanesi, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Tüp Bebek Merkezi ve Ankara Etlik Zübeyde Hanım Doğum Evi Tüp Bebek Merkezlerinde çalıştı.

2020-2022 yılları arasında Özel Ortadoğu Hastanesinde çalışma hayatına devam etti. Şu an kendi muayenehanesinde hastalarına hizmet veriyor.

Üremeye Yardımcı Tedaviler, Kozmetik Jinekoloji/Genital Estetik Cerrahi, Laparoskopik Cerrahi, Histeroskopik Cerrahi ve Cinsel Terapi sertifikalarına sahip olan İlhan, Tüp Bebek, Genital Estetik ve Gebelik Takibi alanlarında uzmandır.

Şu anda Ankara Çankaya‘daki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

4. Opr. Dr. Güzin Başcı

Opr. Dr. Güzin Başcı

Elbistan K. Maraş doğumluyum. İdealim olan doktorluk eğitimimi Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladım. Kayseri Gezi kasabasında mecburi hizmet yıllarımda kadınlara aile planlaması hizmeti verirken uzmanlık alanımın kadın hastalıkları ve doğum olmasına karar verdim.

Tıpta Uzmanlık Sınavında aldığım puanla ilk tercihim olan Ankara Dr. Zekai Burak Kadın Hastanesi’nde asistanlık eğitimine hak kazandım.

Türkiye’de marka olan Büyük Doğumevi (D.Zekai Tahir Burak Kadın Hastanesi) bana hem mesleki hem de iletişim anlamında bana güzel bir demeyim kazandırdı. 17 yıl çeşitli devlet kuruluşlarında, 7 yıl özel sektörde çalıştım. 2015 Mart ayından bu yana özel muayenehanemde çalışıyorum.

Muayenehanemde gebe muayenesi, 4 boyutlu ultrasonografi, NST(nonstres test), jinekolojik muayene, smear alma, endometrial biopsi, bakırlı, hormonlu, yeni nesil rahim içi araç olan gynefiks, ciltaltı implant olan nexplanon uygulanması, yasal sınırlarda istenmeyen gebelik sonlandırması, hymen onarımı, bartholin bezi kist ve apsesinin cerrahi tedavisi, word kateter uygulanması, genital sigil tedavisi, yara yakma, vajinismus tedavisi, infertil hastaların yumurta takibi, aşılama işlemi yapmaktayım.

Lokal anestezi ile yapılan cerrahi işlemleri muayenehanemde, genel anestezi ile yapılan işlemleri anlaşmalı olduğum özel hastanelerde yapmaktayım. İlaçlı rahim filmini özel bir kataterle, skopi altında ağrısız olarak anlaşmalı olduğum merkezlerde çekiyorum.

Doğumları, sezaryanları ve diğer ameliyatları yine anlaşmalı olduğum hastanelerde ekibimle gerçekleştiriyorum.
Vajinal(normal) doğumları ekibimdeki ebe ile birlikte yaptırıyorum. Vajinal doğumu ağrısız tercih eden gebelerime epidural anesteziyi ekibimdeki anestezi uzmanı uyguluyor.

Gerekli olan kan ve idrar testleri muayenehanemde alınır, anlaşmalı olduğum laboratuvara bizim tarafımızdan gönderilir. Özellikle ilgilendiğim konular vajinismus tedavisi, gebelik takibi, riskli gebelik takibi, doğal doğum ve infertilite (kısırlık) tır.

Şu anda Ankara Çankaya‘daki özel kliniğimde hastalarıma hizmet vermekteyim.

5. Opr. Dr. Aşkın Evren Güler

Opr. Dr. Aşkın Evren Güler

1980 yılında Sarıkamış’ta doğdum. İlköğrenimimi Kırıkkale’de, ortaokulu Ankara’da, lise eğitimimi ise İstanbul Kuleli Askeri Lisesi’nde tamamladım.

Gülhane Askeri Tıp Fakültesi’nden (GATA) 2004 yılında mezun olarak, 2007 yılına kadar Kıbrıs’ta pratisyen hekim statüsü ile zorunlu hizmet görevimi tamamladım. 20072011 yılları arasında GATA Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanlığı’nda asistanlık (tıpta uzmanlık) eğitimimi bitirdim. 2012-2013 tarihleri arasında kadın hastalıkları uzmanı olarak Ağrı Asker Hastanesi’nde zorunlu hizmetimi tamamladım.

20132016 tarihleri arasında çalıştığım Özel Ankara Koru Hastanesi – Yüksek İhtisas Üniversitesi afiliasyonunda, ağırlıklı olarak “Doğal Doğum”, “İleri Düzey Ultrasonografi” ve “Endoskopik (kapalı cerrahi) Cerrahi” alanlarında çok sayıda akademik ve klinik çalışmalarda bulundum. 2015 yılında Acıbadem Üniversitesi CASE laboratuarında Da vinci Robotik Cerrahi Eğitimini, İleri Düzey Laparoskopik Cerrahi Uygulamalar Programlarını tamamlayarak, Endoskopik ameliyatlarda ciddi sayılara ve tecrübeye ulaştım.

20162018 yılları arasında Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’nde (Fethiye-Muğla), 2018-2019 yılları arasında Özel Ankara Koru Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalıştım; 2019 kasım ayı tarihinden itibaren eşim Op. Dr. Çiğdem Güler ile beraber mesleki çalışmalarımıza Ankara Çankaya‘daki özel muayenehanemizde, kliniğimizde devam etmekteyiz.