5 İzmir Dermatoloji (Cildiye) Doktoru

5 İzmir Dermatoloji (Cildiye) Doktoru

1. Uzm. Dr. Sulhiye Sevda Orhon

Uzm. Dr. Sulhiye Sevda Orhon

Uzm. Dr. Sulhiye Sevda Orhon Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi mezunudur. Uzmanlık eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı.

Sırasıyla; Ödemiş Devlet Hastanesi, Alsancak Devlet Hastanesi ve Alsancak Estetik Polikliniği ( Muayenehane )’nde çalıştı.

Şu anda hastalarına İzmir Özel Egepol Hastanesi‘nde hizmet vermektedir.

2. Uzm. Dr. Ecem Cantürk Nazlı

Uzm. Dr. Ecem Cantürk Nazlı

Uzm. Dr. Ecem Cantürk Nazlı 2007 yılında İzmir Fen Lisesi’nden birincilikle mezun olmuştur. 2013 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini (İngilizce) bitirdikten sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı’nda ihtisasını tamamlamıştır.

2020-2022 yılları arasında Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde mecburi hizmetini tamamladıktan sonra İzmir Alsancak‘taki özel muayenehanesinde hizmet vermeye başlamıştır.

3. Prof. Dr. Şebnem Özkan

Prof. Dr. Şebnem Özkan

Prof. Dr. Şebnem Özkan 1959 yılında İzmir’de doğdu. 1982 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı üniversiteden 1989 yılında Dermatoloji Anabilim Dalı uzmanı olarak mezun oldu.

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde dermatoloji alanında 1992 yılında doçent ve 1998 yılında profesör oldu. 1999 ve 2009 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı. 2000 ve 2006 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı olarak görev yaptı.

Prof. Dr. Şebnem Özkan European “Academy of Dermatovenereology”, “Türk Dermatoloji Derneği” ve “Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği” üyesidir.

Şu anda İzmir Alsancak’ta bulunan Özel Dermatoloji Ünitesi’nde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir.

4. Uzm. Dr. Arzu Görgülü Eraslan

Uzm. Dr. Arzu Görgülü Eraslan

Uzm. Dr. Arzu Görgülü Eraslan 1980 yılında Aydın’da doğdu. 1997 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı.

2003 yılında tıp fakültesinden mezun olduktan sonra 2004 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde dermatoloji alanında uzmanlık eğitimine başladı.

2009 yılında uzman olduktan sonra zorunlu görev için Nazilli Devlet Hastanesi ve Mardin Kızıltepe Devlet Hastanesi’nde çalıştı.

2011’ten 2014’e kadar İzmir Özel Çankaya Tıp Merkezi ve Özel Karataş Hastanesi’nde dermatoloji uzmanı olarak çalıştı. 20142017 yılları arasında İzmir Özel Kent Hastanesi’nde görev yaptı.

Dermatoloji alanında ulusal ve uluslararası birçok kurs, kongre ve seminere katıldı. Ayrıca “Türk Dermatoloji Derneği”, “Türkiye Dermatoveneroloji Derneği”, “Türkiye Dermatoonkoloji Derneği”, “Türkiye Dermatokozmetoloji Derneği”, “EADV üyeliği” ve “Aydın Dermatoloji Derneği” üyesidir.

Son olarak 2017 yılından beri İzmir Alsancak’taki Özel Dermatoloji Ünitesi’nde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir.

5. Uzm. Dr. Sibel Aladağ Akıncı

Uzm. Dr. Sibel Aladağ Akıncı

Uzm. Dr. Sibel Aladağ Akıncı Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1988 yılında mezun oldu. 1994 yılında dermatoloji uzmanı oldu.

Uzmanlığının ardından sırayla; Elazığ Devlet Hastanesi, Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi, Ödemiş Devlet Hastanesi, Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi, Zübeyde Hanım Tıp Merkezi, Heraderma Polikliniği ve Özel Park Tıp Merkezi’nde dermatoloji uzmanı olarak görev yaptı.

“Türk Tabipler Birliği”, “Deri ve Zührevi Hastalıklar Derneği”, “Dermatoonkoloji Derneği”, “Dermatokozmetoloji Derneği” ve “Manisa Sedef Hastalığı Derneği” üyesidir.

Şu anda İzmir Bayraklı’daki kendi kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

6. Uzm. Dr. Ecem Bulut Okut

Uzm. Dr. Ecem Bulut Okut

Uzm. Dr. Ecem Bulut Okut 2012 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2013 ve 2018 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde dermatoloji alanında uzmanlık eğitimi aldı.

Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yaptı. “Türk Dermatoloji Derneği” ve “Dermatoonkoloji Derneği” üyesidir.

Şu anda İzmir Tınaztepe Üniversitesi’nde Dr. Öğr. Üyesi olarak öğrencilerine eğitim vermektedir.

Aynı anda İzmir Bayraklı Tınaztepe Galen Hastanesi’nde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir.