5 En İyi İzmir Dahiliye (İç Hastalıkları) Doktoru

5 En İyi İzmir Dahiliye (İç Hastalıkları) Doktoru

1. Uzm. Dr. Ferit Sarı

Uzm. Dr. Ferit Sarı

Uzm. Dr. Ferit Sarı Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Uzmanlık eğitimini İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde tamamladı.

Sırasıyla; Urfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Uşak Medical Park Hastanesi ve İzmir Ekol KBB Hastanesi’nde görev yaptı.

Şu anda İzmir Özel Egepol Hastanesi‘nde hastalarına hizmet vermektedir.

2. Prof. Dr. Hakan Yüceyar

Prof. Dr. Hakan Yüceyar

1961 Yılında Aydın’da doğan Münip Hakan Yüceyar, ilkokulu Isparta Ülkü İlkokulunda, ortaokulunu birincilik ile mezun olduğu Isparta Merkez Ortaokulunda okumuştur. Lise eğitimine İzmir’de devam eden Yüceyar, İzmir Atatürk Lisesi’nden yine birincilik ile mezun olmuştur. Lisans eğitimini yine İzmir’de, Ege Üniversitesi’nde Tıp Fakültesinde tamamlamıştır.

19781984 yılları arasında üniversite eğitimin süresince Tübitak’tan karşılıksız burs almıştır. Mezun olduktan sonra, 1984-1986 yılları arasında zorunlu hizmetini Konya Kulu Yaraşlı Sağlık Ocağı’nda yerine getirmiştir. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalında İç Hastalıkları Uzmanlığı yapmış, yine aynı bölümde 19921995 yılları arasında Gastroenteroloji Uzmanlığı yapmıştır.

1995 Aralık – 1996 Temmuz yılları arasında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Yardımcı Doçentliğe başlamış; 1996 yılında, Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hast. AD. Gastroenteroloji BD. Yardımcı Doçentlik yapmıştır. 19996 Aralık ayında Doçent ve 2001 yılında da Profesör ünvanını alan Yüceyar meslek hayatına Özel Gazi Hastanesi’nde başarılı bir şekilde devam etmektedir.

3. Uzm. Dr. Murat Meral

Uzm. Dr. Murat Meral

Uzm. Dr. Murat Meral Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Uzmanlık eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda tamamlamıştır.

Sırasıyla; Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Batman Bölge Devlet Hastanesi, Batman Özel Medikalpark Hastanesi ve İzmir Özel Zeybek Tıp Merkezi’nde görev yapmıştır.

Şu anda İzmir Özel Egepol Hastanesi‘nde hastalarına hizmet vermektedir.

4. Prof. Dr. Işıl Somalı

Prof. Dr. Işıl Somalı

Prof. Dr. Işıl Somalı tıp eğitimini 1994 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı.Uzmanlık eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda 1999 yılında tamamladı. 2002 yılında ise Onkoloji alanında yandal uzmanlığını aldı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü ve Katip Çelebi Üniversitesi İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yaptı.

Şu anda İzmir Özel Egepol Hastanesi‘nde hastalarına hizmet vermektedir.

5. Prof. Dr. Elif Sarıtaş Yüksel

Prof. Dr. Elif Sarıtaş Yüksel

9 Eylül 1970 tarihinde Gelibolu Çanakkale’de doğdu. İlköğrenimi İzmir Karşıyaka’da “Ankara ilkokulunda”, orta ve lise öğrenimini “İzmir Amerikan Lisesinde” tamamladı. Tıp doktorluğu eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1994 yılında mezun olarak tamamladı. İç Hastalıkları uzmanlık eğitimini İzmir Buca SSK Eğitim ve Araştırma Hastanesi İç Hastalıkları kliniğinde 1999 yılında tamamladı. Gastroenteroloji Yan Dal Uzmanlığını Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalından 2002 yılında tamamladı.

20022008 yılları arasında İzmir Bozyaka SSK hastanesinde, 2008 – 2010 yılları arasında da İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Belediye Hastanesinde İç Hastalıkları ve Gastroenteroloji uzmanı olarak görev yaptı. 20102023 yılları arasında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yaptı.

20112012 arasında bir yıl için Amerika Birleşik Devletleri’nin Tennessee Eyaletinin başkenti Nashville’deki “Vanderbilt Üniversitesi” Hastanesi, Gastroenteroloji Bölümünde Prof. Dr. Michael Vaezi gözetiminde araştırmacı olarak çalıştı. 2013 yılında Üniversitelerarası Kurul tarafından bilimsel yayın incelemesi ve sözlü sınav aşamalarını geçerek “Doçentlik” ünvanını aldı. Eylül 2020’de Profesörlük ünvanı almıştır.

Temmuz 2023’de görev yaptığı Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki görevinden emekli olarak ayrıldı. Eylül 2023 itibariyle İzmir Tınaztepe Vakıf Üniversitesi Özel Buca Hastanesi’nde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir.

6. Prof. Dr. Fırat Bayraktar

Prof. Dr. Fırat Bayraktar

1985 yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Fatsa Verem Savaş Dispanseri’nde mecburi hizmet ve ardından Çorlu’da yedek subay olarak askerlik hizmetimi tamamladım.

Ege Üniversitesi‘nde İç Hastalıkları ihtisası ve ardından Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları ihtisaslarını tamamlayıp, bir yıl Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde Endokrinoloji Uzmanı olarak çalıştıktan sonra 2021 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji Bilim Dalı’nda öğretim üyeliği yaptım.

2006 yılında Doçent, 2012 yılında Profesör oldum. Çok sayıda uluslararası ve ulusal yayın, bildiri ve kitap bölümleri yazdım. Ayrıca 2022 yılında İzmir Konak Alsancak‘taki özel muayenehanemde hasta kabulüne başladım.

7. Uzm. Dr. Murtaza Çit

Uzm. Dr. Murtaza Çit

1976 yılında Diyarbakır’da doğdum. Lise ve üniversite eğitimimi Diyarbakır’da tamamladım.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin verdiği bilimsel zemin üzerine, uzmanlık eğitimimi Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları bölümünde tamamladım. 2003 yılında Başkent Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi asistanlığı alanında da eğitim aldım.

20092016 yılları arasında Birecik Devlet Hastanesinde İç Hastalıkları Uzmanı ardından da aynı hastanede 5 yıl başhekim olarak çalıştım. 2015 yılında Uzman Hemodiyaliz Hekimi eğitimimi tamamlayarak bir süre Hemodiyaliz Hekimliği yaptım. 2016’da İstanbul Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi’nde İç hastalıkları Uzmanı olarak çalışıp aynı yıl Medicana İnternational İstanbul Hastanesi’nde çalışmaya başladım. Burada 5 yıl zarfında İç Hastalıkları Uzman Hekimi, Checkup Uzman Hekimi, Acil Servis Sorumlu Hekimi olarak görev aldım.

Bu dönemde diyabet, tiroid hastalıkları, hipertansiyon, yüksek kolesterol, kalp-damar hastalıkları ve anemi gibi birçok konuda sayısız hastaya ve danışana hizmet vererek bilgi ve tecrübelerimle hastalarıma hizmet vermeye devam etmekteyim.

Doktora tezimi Medikal Onkoloji dalında Akciğer kanserleri ile ilgili yaptım. Uluslararası dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalem ve çalışmam olup, alanımla ilgi, Ulusal ve Uluslararası çok sayıda kongreye katıldım ve buralarda bilimsel çalışmalara eşlik ettim.

2020 yılından itibaren Medicana İnternational İzmir Hastanesi‘nde çalışmalarıma devam etmekte olup, İç Hastalıkları Uzmanı, Checkup Uzman Hekimi ve Evde Sağlık Hizmetleri Uzman Hekimi olarak çalışmalarımı sürdürmekteyim.

8. Uzm. Dr. Nurettin İnanç

Uzm. Dr. Nurettin İnanç

1985 yılı Hisar doğumludur. 2009 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. 20102014 yılları arasında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde İç Hastalıkları ihtisasını tamamlamıştır.

20142020 yılları arasında Malatya’da farklı kurumlarda iç hastalıkları uzmanı olarak çalışmıştır. Mart 2021‘den beri Batı Anadolu Central Hospital’da görev yapmaktadır. Özellikle diyabet, tansiyon, triod(guatr), romatizmal ve enfeksiyöz hastalıklar, anemi, kan hastalıkları, bağırsak mide hastalıkları, alerjik hastalıkları, geriatrik- yaşlı hastalıkları ile ilgili konularda hastalarına yardımcı olmaktadır.

İzmir Batı Anadolu Central Hospital Hastane bünyesindeki çoklu organ yetmezlikleri, sepsis kalp solunum hastalıkları, COVİD-19 gibi nedenlerle takibe alınan hastaların tedavilerini ekibiyle birlikte takip etmektedir.