5 İstanbul Burun Estetiği Doktoru

5 İstanbul Burun Estetiği Doktoru

1. Prof. Dr. Ekrem Keskin

Prof. Dr. Ekrem Keskin

Opr. Dr. Ekrem Keskin 1986 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olarak tıp doktoru unvanını almıştır. Ardından Tıpta Uzmanlık Sınavı’na girerek plastik cerrahi bölümünden tercih yaptı. Opr. Dr. Ekrem Keskin sınavda dereceye girerek Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünü kazanmıştır.

2016 yılında uzmanlık eğitimi gördüğü süresince Cleveland Clinic Plastik ve Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Cleveland,OHIO-ABD’de James Zins, MD ve Raffi Gurunluoglu, MD denetimi adı altında toplanan burun,yüz estetiği ve meme estetiği eğitimi almıştır. 5 yıl süren bu serüvende uzmanlık eğitimini Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı olmuştur.

Opr. Dr. Ekrem Keskin, şu anda ise hem Haydarpaşa Sultan Abdülhamit Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde doktorluk görevine devam ederken hem de kendi muayenesinde hastalarına bakmaktadır. Ameliyatlarını ise Medicana Hastanesi ve Acıbadem Hastaneleri’nde yapmaktadır.

2. Doç. Dr. Burhan Özalp

Doç. Dr. Burhan Özalp

Neo Estetik İstanbul Cerrahi Kliniği’ni kuran Doç. Dr. Burhan Özalp 1980 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini tamamladıktan sonra girdiği sınavda çok iyi bir başara elde etmiştir. Ardından Türkiye’nin en iyi okullarından biri olan İstanbul Tıp Fakültesi’nde (Çapa Tıp Fakültesi) tıp eğitimi görmeye başlamıştır. 2004 yılında ise mezun olarak tıp doktoru unvanını almaya hak kazanmıştır.

Tıp fakültesinden mezun olan Doç. Dr. Burhan Özalp TUS sınavına girerek sınavda derece yapmıştır. Sınavı kazandıktan sonra ise mezun olduğu üniversitesi olan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Plastik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimi almaya başlamıştır.

Türkiye’nin en iyi plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi kliniğinde pek çok önemli öğretim üyeleri ile birlikte ameliyata girme hakkı kazanmıştır. 2008 yılında ise İsviçre Zürih Üniversitesi’nde mikro cerrahi eğitimi almıştır. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bağlı El Cerrahisi Bilim Dalı’nda zorluk derecesi oldukça yüksek olan çeşitli mikrocerrahi ameliyatları öğrenerek başarılı bir şekilde uygulamıştır.

Haziran ayı 2011 yılında ise yapmış olduğu “Sıçan Inferior Epigastrik Ada Flebinde Koenzim Q10’un Venöz Reperfüzyon Hasarını Önleyici Etkisi” tez çalışması kabul edilmiş ve Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı ünvanı almaya hak kazanmıştır. Yapmış olduğu bu çalışma daha sonrasında oldukça önemli bir dergi olan Journal of Surgical Research (SCI tarafından indekslenmektedir) dergisinde yayınlanmıştır.

Uzmanlık eğitimi sonrasında Dr. Burhan Özalp mecburi hizmetini tamamlamak amacıyla Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev almıştır. Uzmanlık yaptığı sürece ise bölgesinin referans üniversite hastanesinde çalışmıştır. Dicle Üniversitesi’ne uzman olarak başlayan Dr. Burhan Öalp daha sonra aynı üniversitede yardımcı doçent olarak çalışmaya başlamıştır.

Tüm doğu ve güneydoğu anadolu bölgesinin gözde üniversitelerinden biri olan Dicle Üniversitesi‘nde Plastik Cerrahi Anabilim Dalı’nda el cerrahisi, sinir yaralanmaları, tendon transferleri, uzuv kopmaları, deri kanseri tedavisi, yanık tedavisi ve yüz kemik kırıkları gibi çeşitli ameliyatları başarılı bir şekilde yapmıştır.

Asistanlığı boyunca brakial pleksus yaralanmalarının tedavisinde sinir onarımı ve tendon transferleri eğitimini almış ve bunu Dicle Üniversitesi’nde Plastik Cerrahi Anabilim Dalı’nda ilk uygulayan plastik cerrah unvanını almıştır. Başarılı bir şekilde yapmış olduğu ameliyatlar, trafik kazası ya da yanığa bağlı olarak çocukların bacak ve ayaklarında meydana gelene kompleks yumuşak doku kayıplarında uyguladığı yöntemler ile plastik cerrahinin en önemli dergileri olan Journal of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery dergisine konu olmuştur.

2014 yılında ise ABD’nin Ohio eyaletinde bulunan ve dünyanın en önde gelen estetik cerrahi kliniklerinden olan Cleveland Clinic’in Başkanı Prof. Dr. James Zins’in ameliyatlarına katılarak deneyimlerini ve bilgisini daha çok arttırmayı amaçlamıştır. Gözlemci olarak katıldığı ameliyatlarda estetik konusunda pek çok şey öğrenerek dünya çapında yüz germe ameliyatlarının en iyi yapan doktorlardan biri olan Dr. Zins ile deneyim kazanarak ameliyatları daha iyi öğrenme fırsatını yakalamıştır. Aynı yıl Ekim ayında ise EBOPRAS sertifikasını almak için iki aşamalı olan Avrupa Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Konseyi’nin (EBOPRAS) sınavlarına girerek başarılı olmuştur.

Estetik cerrahi alanına daha fazla yoğunlaşan Dr. Özalp yüze yağ dolgusu konusundaki yaptığı ameliyatlar, meme dokusu kaybı olan göğüslerin büyütülmesinde kullandığı teknik, erkek meme büyümesinin cerrahi tedavisi (jinekomasti) ve dudak yarığı sonrası burun estetiği gibi pek çok çalışmaları Plastik Cerrahi’nin en önemli dergilerinde yayımlanarak ismini duyurmayı başarmıştır.

Doçent unvanını 2018 yılında almaya hak kazanan Dr. Özalp tam olarak 15 yıl boyunca 2004 ile 2018 yılları arasında üniversite hastanelerinde çalışmış ve pek çok konularda bilgi sahibi olmuştur. Usta çırak ilişkisi içerisinde öğrenilen cerrahi tıp eğitimi sayesinde kendi hocalarından almış olduğu bilgi birikimini kendi öğrencilerine de aktarma fırsatını bulmuştur. 7 yıl boyunca yapmış olduğu çalışmalarının yanı sıra Dicle Üniversitesinde tıpta uzmanlık tez danışmanlığı yapmış ve çeşitli cerrahi asistanlarına da eğitimi vermiştir. Doç. Dr. Burhan Özalp, şu anda ise mesleki hayatına kendi kliniğinde devam etmektedir.

3. Opr. Dr. Abdülkadir Göksel

Prof. Dr. Abdülkadir Göksel

Opr. Dr. Abdülkadir Göksel, Gaziantep’te dünyaya gelmiştir. Öğrenimini Gaziantep’te tamamlayan Opr. Dr. Abdülkadir Göksel, 1987 yılında ise İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanmıştır. 1993 yılında mezun olan Dr. Göksel eğitim döneminde İngiltere ve İspanya’da klinik staj ve çalışmalarda bulunmuştur. 1998 yılında ise Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Kulak Burun Boğaz ve Baş-Boyun Cerrahisi Uzmanlığını almaya hak kazanmıştır.

Uzmanlık yaptığı sürece Horlama ve Uyku Apnesi, Fonksiyonel Burun Cerrahisi gibi konulara oldukça ilgi duyan Dr. Göksel eğitimi boyunca bu konular hakkında araştırma yaparak hem yurt içinde hem de yurt dışında pek çok kongrelere tebliğ ve posterlerle katılmıştır.

Tıptaki yenilikleri takip ederek kendisini geliştiren Dr. Göksel Avusturya’da Center of Anatomy and Cell Biology of Vienna Medical University’de yüz estetik cerrahisinin önemli isimlerinin arasında yer alan Giovanni Botti ile birlikte çalışarak kendisini daha çok geliştirmiştir. Ayrıca Chicago’da Amerikan Rinoloji Derneği Başkanı olan Prof.Dr.Howard L. Levine’den son zamanların tekniği olan sinüzit tedavisinde kullanılan ‘Balon Sinoplasti’ eğitimi almıştır.

Bunun yanı sıra kadavralar üzerinde de araştırmalar yapmış ve yüz plastik cerrahisi ile ilgili olan çalışmalarına İrlanda’da Royal College of Surgeons in Ireland’da devam etmiştir. Dünyanın en iyi yüz cerrahisi olan Prof.Dr.Bahman Guyuron ile birlikte çalışma fırsatı bularak Cleveland Case Western Reverse University’de burun estetiği ve migren cerrahisi ameliyatları hakkında deneyim kazanmıştır. Op. Dr. Abdülkadir Göksel, asistanlık yaptığı yıldan itibaren 14.000′den fazla ameliyat yapmıştır.

Özellikle fonksiyonel ve estetik burun cerrahisi, horlama, sinüzit ve endoskopik gözyaşı kesesi gibi alanlarda yaptığı ameliyatların sayısı oldukça fazladır. Ayrıca yurt içinde pek çok kongrelere katılmasının yanı sıra uluslararası yüz plastik cerrahisi akademilerinin düzenlemiş olduğu kongrelere de Asya, Avrupa ve Amerika gibi ülkelerde Estetik Burun Ameliyatı, Burun Ucu Estetiği ve Revizyon Burun Ameliyatları gibi konular üzerine deneyimlerini sunmak amacıyla pek çok kez davet edilmiştir.

Deneyimlerini paylaşmayı seven Dr. Göksel çağrıldığı ülkelere katılmayı kabul etmiştir. Kendisine özgü olan estetik burun ameliyat tekniğini öğrenmek amacıyla dünyanın pek çok yerinden asistan ve uzman doktor gelerek ameliyatlarını izlemektedir. Avrupa Yüz Plastik Rekonstrüktif Cerrahi BOARD sertifikasına sahip olan Dr. Göksel (European Board for Certification in Facial Plastic and Reconstructive Surgery) ve ileri düzeyde İngilizce de bilmektedir.

Çeşitli derneklere üye olan Dr. Göksel European Rhinoplasty Society, European Academy of Facial Plastic Surgery, Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Derneği, Türk Fasiyal Plastik Cerrahi Derneği, Türk Rinoloji Derneği, Türk Kulak Burun Boğaz Vakfı, İstanbul Tabipler Odasına üyedir. 15 yıldır ise kurmuş olduğu Rino İstanbul Bağdat Caddesi kliniğinde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir.

4. Opr. Dr. Evren Tevfik İşçi

Opr. Dr. Evren Tevfik İşçi

2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (İngilizce) bölümünde tıp doktoru olarak eğitimini tamamlamıştır.

Mezun olduktan sonra 2007 yılında ise plastik ve estetik cerrahi alanında uzmanlığını almıştır. Tıp eğitiminin plastik cerrahi alanında oldukça önemli bir statüye sahip kurumların başında yer alan Hacettepe Üniversitesi Plastik Cerrahi Bölümü’nden uzmanlığını almıştır. Samimi ve içten kişiliği ile her hastası ile özel ilgilenerek çözümler üretmektedir.

Opr. Dr. Evren Tevfik, kendi açmış olduğu estetik ve plastik cerrahi kliniğinde hastalarına hizmet vermeye devam ediyor.

5. Uzm. Dr. Yunus Güral

Uzm. Dr. Yunus Güral

Uzm. Dr. Yunus Güral, 1987 yılında ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. 2005 yılında ise sınavda yapmış olduğu yüksek başarı sayesinde Koç Üniversitesi’nde burs kazanmıştır. Ancak bölümün tıp olduğunu fark ettikten sonra TOFEL sınavına girerek 2007 yılında Gazi Üniversitesi‘ne geçiş yapmıştır. 2013 yılında Gazi Üniversitesi‘nden mezun olduktan sonra tıp doktoru unvanını almıştır.

2013 yılında zorunlu hizmetini tamamlamak amacıyla Kastamonu Cide Devlet Hastanesi’nde göreve başlamıştır. 2013 ile 2015 yılları arasında ise Sağlık Bakanlığı bünyesinde hizmet vermiştir. Zorunlu hizmetini tamamlayan Yunus Güral ardından Özel Antalya Anadolu Hastanesi’nde sağlık turizmine başladı.

Görev aldığı Özel Antalya Anadolu Hastanesi’nde 10.000’den fazla Avrupalı ve Rus hastaya ilk yardım ve birincil tedavi hizmeti sunarak Freebird Havayolları’nda da danışman doktorluk yapmıştır. Ocak ayı 2016 yılında ise saç ekimi ve medikal estetik alanında Estecenter Plastik ve Estetik Cerrahi Hastanesi’nde çalışmaya başlamıştır.

Çalıştığı sürece dünyanın pek çok yerinden 5.000’den fazla hastaya saç nakli uygulamıştır. Hastalarının birçoğuna medikal estetik uygulamaları yapmasının yanı sıra pek çok televizyon programlarına katılmıştır. Hastaneden ayrılan Yunus Güral, hayali olan sağlık turizm şirketini kurmuştur. 2016 yılının sonlarına doğru ise 15 farklı ülkede saç ekimi ve medikal estetik konusunda faaliyete devam eden şirkete yol göstermeye devam etmektedir.