5 En İyi Antalya Dermatoloji (Cildiye) Doktoru

5 En İyi Antalya Dermatoloji (Cildiye) Doktoru

1. Uzm. Dr. Elvan Karadağ Aksoy

Uzm. Dr. Elvan Karadağ Aksoy

Uzm. Dr. Elvan Karadağ Aksoy, tıp eğitimini 2003 yılında Ankara Gazi Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’nde tamamladıktan sonra, dermatoloji alanında uzmanlık eğitimine başlamış ve 2010 yılında Uzman Doktor unvanını almıştır.

Profesyonel meslek hayatına Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde adım atan Dr. Elvan Karadağ Aksoy, mecburi hizmetini Mardin Devlet Hastanesi’nde yerine getirmiş ve ardından Özel Hastanelerde Dermatoloji ve Kozmetoloji alanlarında hizmet vermeye devam etmiştir.

Kozmetik dermatolojiye olan ilgisini çeşitli sertifika programları ile pekiştiren Dr. Elvan Karadağ Aksoy, güncel ve yenilikçi tedavi yöntemleriyle 2 farklı Özel Hastanenin Dermatoloji & Kozmetoloji birimlerinin yöneticiliğini yapmıştır.

2023 Ağustos ayında ise Antalya Lara’da kendi özel kliniğini açarak uzmanlık alanındaki bilgi ve tecrübesini daha geniş bir kitle ile paylaşma fırsatı yaratmıştır.

Kliniğinde Estetik ve Klinik Dermatoloji alanlarında hizmet veren Uzm. Dr. Elvan Karadağ Aksoy, her hastasına özel tedavi planları hazırlamakta ve sağlıkla parlayan bir cilt için gerekli tüm modern uygulamaları sunmaktadır.

Hasta memnuniyetini öncelikli tutan Dr. Elvan Karadağ Aksoy, samimi ve güvenilir bir hekim-hasta ilişkisi oluşturmayı hedeflemektedir.

Şu anda Antalya Muratpaşa‘daki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

2. Uzm. Dr. Lütfiye Çoban

Uzm. Dr. Lütfiye Çoban

1969 yılında Antalya’da doğdum. Bir öğretmen çocuğu olarak okulu hep sevdim, 6 yaşımı doldurmadan ilkokula başladım. 1985 yılında çok gurur duyduğum Antalya’nın en köklü lisesi olan Antalya Lisesinden mezun oldum ve Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinde tıp eğitimime başladım.

Tıp eğitimim boyunca her stajı sevsem de dermatoloji sevgim ve ilgim çok daha farklı oldu. 1991 yılında mezun olduktan sonra Akşehir’de mecburi hizmetimi tamamladım. 1992-1993 yılları arasında İzmir Tepecik Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde göğüs hastalıkları ihtisası yaparken öğrenciyken en sevdiğim branş olan dermatoloji için tekrar sınava girerek Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim dalında ihtisas yapmaya başladım.

Uzman doktor olduktan sonra ise Antalya Devlet Hastanesi‘nde çalışmaya başladım. 19972010 yılları arasında Antalya Devlet hastanesinde klinik dermatoloji ve özel muayenehanemde kozmetik dermatoloji alanlarında hizmet verdim. Yine bu süreç içinde; 1999 depreminde deprem bölgesinde, Elazığ Lepra Hastanesinde, Serik ve Alanya ilçelerinde geçici görevler ile çalıştım. Bu dönem içinde bir evlat sahibi oldum, pek çok hastama şifa olmaya çalıştım.

2010 yılında kamudaki görevimden ayrılarak Memorial Antalya Hastanesi‘nde hastalarıma klinik dermatoloji ve kozmetik dermatoloji alanlarında hizmet vermeye devam ettim.

2019 itibarıyle de Antalya Muratpaşa‘daki özel muayenehanemde çalışmalarımı sürdürmekteyim.

3. Uzm. Dr. Melda Özekinci

Uzm. Dr. Melda Özekinci

1979 yılında Antalya’da doğdum. Aslen Antalya Kaleiçindenim. İlk, orta ve lise öğrenimimi Antalya’da tamamladım. 1997 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesini derece yaparak üçüncülük ile kazandım.

2003 yılında mezun oldum. 2004 yılında Nöroloji Anabilimdalında araştırma görevlisi ve asistan doktor olarak bir süre çalıştım. Sonrasında 2005 yılında Dermatoloji Anabilimdalında araştırma görevlisi, asistan doktor olarak göreve başladım.

2011 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilimdalından uzmanlığımı aldım. Uzman doktor olduktan sonra da bir süre yine Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinde çalışmaya devam ettim. Daha sonra mecburi hizmetimin bir kısmını Aksaray Devlet Hastanesinde, hizmetimin kalan kısmını da Antalya Atatürk Devlet Hastanesinde tamamladım.

20112016 yılları arasında toplam 5 yıl boyunca, Antalya Atatürk Devlet Hastanesinde dermatoloji uzmanı olarak halkımıza hizmet sundum. 2016-2017 yılları arasında Antalya Özel OFM hastanesi dermatoloji ve kozmetoloji kliniğinde uzman doktor olarak görev yaptım.

20172018 tarihleri arasında Weill Cornell Medicine Dermatoloji Anabilimdalında (New York – A.B.D) gözlemci uzman doktor statüsünde; kompleks medikal dermatoloji ve otoimmün hastalıklarla ilgili birçok çocuk ve erişkin hastanın tanı ve tedavisine katıldım aynı zamanda yine bu klinikteki kozmetik işlemler ve cerrahi prosedürlere katılarak güncel ve güvenli kozmetik yaklaşımları yakından görme ve inceleme olanağım oldu.

2018 yılından beri dermatoloji ve kozmetoloji alanındaki bilgi ve tecrübelerimi Antalya Konyaaltı‘ndaki özel kliniğimde hastalarına aktarmaya devam ediyorum.

4. Uzm. Dr. Fikriye Uslu

Uzm. Dr. Fikriye Uslu

1977 yılı Aydın Nazilli doğumluyum. 1994 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimime başladım. 2000 yılında tıp doktoru, 2005 yılında Akdeniz Üniversitesi Dermatoloji Anabilim Dalın’dan uzmanlığımı aldım.

Sırası ile şu ana kadar Özel Antalya Yaşam Hastanesi, Antalya Medicalpark ve Özel Anadolu Hastanesi’nde uzman dermatolog olarak çalıştım.

Türk dermatoloji derneği ve Akdeniz Bölgesel Dermatoloji ve Veneroloji Derneği üyesiyim.

Dr. Betül Parmaksızoğlu ile 16 yıllık uzmanlık eğitimi ile başlayan çalışma birlikteliğimiz ve dostluğumuzu kendi kliniğimizde sürdürmekteyiz. Şu anda Antalya Muratpaşa‘daki özel kliniğimizde hastalarımıza hizmet vermekteyiz.

5. Uzm. Dr. Sevda Demirbulak

Uzm. Dr. Sevda Demirbulak

Başarılı bir eğitim hayatı ardından 2007 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden üstün başarıyla mezun olduktan sonra İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi dermatoloji kliniğinde göreve başlayan Dr.Sevda Demirbulak, İstanbul’ da bulunduğu 5 yıl içinde çeşitli kliniklerde çalışma fırsatı bulmuştur.

Bu sürede alanında başarılı birçok hocadan eğitim alma fırsatı ve deneyim kazanma olanağı sağlamıştır. 2012 yılında kadınlarda saç dökülmeleri konusunda uzmanlık tezi yurt dışında önde gelen bir dergide yayın olmuştur. Aynı yıl Viranşehir Devlet Hastanesinde Deri ve zührevi hastalıkları uzman doktor olarak görevine başlamıştır.

2014 yılı itibariyle Antalya Yıldız Medstar Hastanesi‘nde 3 yıl süreyle sonrasında Antalya Lara Yaşam Hastanesi‘nde görevine devam etmiştir.

Şu anda Antalya Muratpaşa‘daki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.