5 En İyi Antalya Saç Ekim Merkezi

5 En İyi Antalya Saç Ekim Merkezi

1. CatchLife Hair Clinic

CatchLife Hair Clinic

2016 yılında kurulan CatchLife Hair, dünyanın her yerinden hastalara sağlık turizmi hizmeti vermek amacıyla Antalya‘da kurulmuştur.

Birçok platformdan birden fazla ödül almış bir şirket olarak CatchLife, Antalya‘da en kaliteli tam teşekküllü hastanelerde hizmet veren ISAPS, ESPRAS, IFSO, EBOPRAS ve Sağlık Turizmi Yetki Belgesi gibi sertifikalara sahip kendi alanlarında uzman cerrah ve doktorları ile Türkiye’nin bilinen, saygın ve yetkili sağlık gruplarından biridir. Bağımsız sağlık hizmeti ve turizm sağlayıcılarının temsil organı olan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nin gururlu bir üyesidir.

Misyonumuz, dünya standartlarında tam donanımlı hastanelerinde, en güncel ve üstün kalitede teknolojik hizmet vererek, alanında uzman doktorların belirlediği en iyi cerrahi yöntemler ve planlar ile hasta sağlığını ve memnuniyetini ön planda tutarak, tıp alanında dünyanın en güvenilir lider merkezi olmaktır.

CatchLife, kalite ve mükemmelliği hedefler. Bunu başarmak için, sunduklarımızın merkezinde hasta güvenliğine, uzmanlığına ve hasta memnuniyetine öncelik veririz. CatchLife ekibi, doktorlarından koordinatörlerine kadar her biri alanında yetkin, yetkin ve uzman kişilerden olusmaktadir. Hastalarımızın güvenliğini ön planda tutuyor ve mükemmel bir deneyim yaşamalarını sağlıyoruz.

Şu anda Antalya Konyaaltı‘ndaki merkezimizde hastalarımıza hizmet veriyoruz.

2. DK Klinik Saç Ekim Merkezi

DK Klinik Saç Ekim Merkezi

Ticari adı, “Dermatoloji Kozmetoloji Kliniği Özel Sağlık Hizmetleri San Ticaret Limited Şirketi” olan ve 2002 yılında kurulan DK Klinik, Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı güzellik ve estetik merkezi olarak faaliyete başladı. Daha sonra 2008 yılında yapılan yasal düzenleme sonrası ruhsat değişikliği ile DK Polikliniği adı ile hizmete devam etmeye başlamıştır. Çalışma alanı; deri sağlığı ve hastalıkları, tıbbi kozmetolojik ve estetik uygulamalardır.

Bilim dünyasındaki ilerlemeleri yakından izleyen kliniğimizde kullanılan cihaz ve uygulamaların güvenirliliklerinin en üst aşamada olmasına azami dikkat edilmektedir.

Temel yaklaşım felsefesi “Bilimsel-Güvenilir-Ekonomik” çözümler olarak belirleyen kliniğimizin kurumsallaşma aşamalarını size kısaca aktarmak istiyoruz.

2002 yılı Antalya Bahçelievler’de Kliniğin Kapılarının Açılması
DK Klinik, faaliyetine 2002 yılında, 120 m2 bir alanda başladı. İki binli yılların başlarında, estetik alanında cerrahi olmayan botoks, dolgu, lazer epilasyon gibi uygulamalar bugün olduğu kadar popüler değildi. Hatta bugün vazgeçilme olan bir çok uygulama henüz keşfedilmemişti. Hastalarımızın dağılımında, kliniğimize cilt hastalıkları şikayetleri ile başvuranların yüzdesi daha yüksekti. DK Klinik ilk açıldığı günden itibaren estetik olarak göze hoş gelen ve huzurlu mekanlar oluşturmayı hedeflemiştir.

2004 yılı Tıbbi Cihaz Envanterinde Ciddi Atılım Yılları
Giderek artan talebi karşılamak için büyük oranda makine-teçhizat yatırımı yapıldı. Antalya’da birçok uygulamayı ilk defa uygulayan klinik oldu.

2007 yılı Lara Bölgesine Taşınıyoruz
Artık daha büyük bir klinik gerekiyordu…

Bahçelievler’den bugün hala faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz Lara bölgesine taşındık. Aynı zamanda mekan olarak da oldukça büyüdük. 120 m2’den, 420 m2’lik bir hizmet alanına ulaşarak, Antalya’nın en büyük merkezlerinden biri haline geldik.

2012 yılı Dijital Dönüşüm Yılı
Hastalarımızı daha iyi bilgilendirebilmek için Facebook, Youtube ve resmi internet sitesinde yüzlerce içerik üretildi. Bugüne kadar Youtube sayfasındaki içerikler 2 milyondan fazla görüntülenirken, internet sitemiz 1,5 milyondan fazla ziyaretçiye ulaştı.

2015 Yılı İlk Saç Ekimi Operasyonumuzu Gerçekleştirdik
Uzun süredir saç dökülmesi tedavileri uygulayan DK Klinik’te, 2015 yılından itibaren bir cerrahi müdahele olan saç ekimi uygulanmaya başlandı.

2019 yılı Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesinin Temini
Yurtdışından hasta getirme iznini olması için Sağlık Bakanlığı tarafından yalnızca gerekli koşulları sağlayabilen sağlık kurumlarına verilen ‘’Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi’’ni almaya hak kazanan ilk kliniklerden biri olduk.

DK Klinik giderek büyüyen kadrosu ve cihaz yatırımıyla, her yıl Türkiye ve Avrupa başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen binlerce hastayı ağırlamaya devam ediyor.

Klinik doktorumuzun üyesi olduğu kuruluşlar ise;

International Society of Hair Restoration Surgery (ISHRS)
European Academy of Dermatology and Venereology (EADV)
European Society of Cosmetic & Aesthetic Dermatology (ESCAD)
International Society for Dermatologic Surgery (ISDS)
International Society of Hair Restoration Surgery (ISHRS)
Türk Dermatoloji Derneği (TURKDERM)
Akdeniz Bölgesel Dermatoloji ve Veneroloji Derneği (AKDERM)
International Medical Travel Journal (IMTJ)

Şu anda Antalya Muratpaşa‘daki merkezimizde hastalarımıza hizmet vermeye devam etmekteyiz.

3. Bilyana Saç Ekim Merkezi

Bilyana Saç Ekim Merkezi

Tecrübeli uzman ekibimizle, hastalarımıza en iyi hizmeti sunmak amacıyla dünya standartlarında çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Saç tipinize en uygun planlamayı yapmaktayız. Maximum greft ve homojen alım. Bu şekilde doğal ve kaliteli sonuçlar elde etmekteyiz.

  • Memorial Hastanesi‘nin ameliyathane standartları.
  • Saç ekimi öncesi rutin olarak; PRE – OP tetkikleri. ( HbsAg, Hcv, Hıv, kan grubu, kanama pıhtılaşma, hemogram )
  • EKG, USG, Ultrason cihazı ile dermis hesaplama.
  • DHI Kalem Tekniği.
  • İlk yıkama, boyun yastığı ve bakım seti.
  • Saç ekim sonrası hücre ve vitamin tedavisi.

Hastalarımıza en uygun tedavi yöntemi ( Safir Fue veya Dhi Kalem Tekniği) uygulanır. Hedefimiz hastaların yaşam kalitelerini artırıp kısa sürede günlük yaşantılarına dönmelerini sağlamaktır (8-10 gün). Bilyana Hair Clinic olarak; hastalarımıza konaklama, VIP araç ile transfer sağlayarak hastalarımızın konforu ve memnuniyetini göz önünde bulunduran bir hizmet anlayışıyla hareket etmekteyiz.

Bilyana Saç Ekim Merkezi olarak Antalya Muratpaşa‘daki Memorial Lara Tıp Merkezi‘nde hastalarıma hizmet vermekteyiz.

4. SE Hair Clinic

SE Hair Clinic

Uzm. Dr. Seda Erdoğan 1985 yılında Mersin’de doğdu. 20032009 yıllarında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2009-2013 yıllarında Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi’nde uzmanlık eğitimi alarak Dermatoloji (deri ve zührevi hastalıklar) uzmanı oldu.

Devlet hizmet yükümlülüğü görevimi 1,5 yıl Cizre Dr. Selahattin Cizrelioğlu Devlet Hastanesinde tamamladı.

Yurt içi ve yurt dışında yenilikleri yakalamak ve bilgilerimi arttırmak amacıyla birçok eğitime ve kursa katıldı. 2015-2017 yılları arasında Ankara’da kendi muayenehanesinde estetik ve kozmetik uygulamalar yaptı. 2017 yılında Antalya’ya yerleşti.

Bir yıl Memorial Antalya Hastanesi’nde hastalarını kabul ettikten sonra Antalya Muratpaşa‘daki SE Hair Clinic isimli kendi saç ekim merkezinde hastalarına hizmet vermektedir.

5. Pelin Gültekin Hair Center

Pelin Gültekin Hair Center

Pelin Gültekin 1994 yılında Antalya’da doğdu. 2008-2012 yıllarında Antalya Tıp Meslek Lisesi Anestezi Anabilim Dalı’nda eğitim gördü. 2014 yılında Ege Üniversitesi Tıp Bilimleri Anesteziyoloji Fakültesi’nden mezun oldu.

Antalya’da çeşitli özel hastanelerde ameliyathanelerde üç yıl anestezi uzmanı olarak çalıştı. 2016 yılında cilt bakım uzmanı eğitimini tamamlayarak Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yüksek lisans derecesi aldı.

Şu anda Antalya Döşemealtı‘ndaki Pelin Gültekin Hair Clinic isimli özel kliniğinde hastalarına saç ekim tedavileri sunmaktadır.