5 En İyi Antalya Diş Kliniği

5 En İyi Antalya Diş Kliniği

1. Dt. Adnan Adalı Diş Kliniği

Dt. Adnan Adalı Diş Kliniği

Diş hekimi Adnan Adalı Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni bitirdikten sonra 5 yıl Almanya’da özel bir klinikte çalışmış ve sonra Antalya’ya dönüp kliniğini açmıştır.

Antalya’daki başarılarından ve dürüst çalışmalarından dolayı Alman Konsolosluğunun tavsiyesi ve Alman dış işleri Bakanlığının onayıyla Alman Konsolosluğu tarafından güvenilir (Vertrauen-Cooperation) Diş hekimi belgesi verilmiştir.

Diş hekimi Adnan Adalı İngilizce, Almanca ve Türkçe konuşmaktadır. Kliniğinde oğlu diş hekimi Can Adalı (Medipol Üni. Diş Hekimliği Fakültesi) ile beraber çalışmaktadır. Diş hekimi Can Adalı Alman vatandaşı olup Almanca,İngilizce ve Türkçe konuşmaktadır .

Dr. Adnan Adalının eşi Süleyha Adalı Dental Hijyenist olup Almanya’dan mezun olmuştur. Almanca İngilizce ve Türkçe konuşmaktadır, Klinikte ayrıca Alman vatandaşı İngilizce Türkçe konuşan halkla ilişkilerden sorumlu Birgit Liebetanz hanım ve diğer iki bayan çalışma arkadaşlarımız vardır.

Tüm protezlerin son aşamaları, zirkon ve porselen dişler klinikte özel laboratuvarda özel teknisyenimiz tarafından bitirilmektedir.Klinikte klasik yöntemler dışında lazer diş hekimliği de uygulanmaktadır, klinik en modern cihazlarla donatılmış olup Diş hekimliğinin bütün branşlarında hizmet verilmektedir.

Şu anda Antalya Muratpaşa‘daki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

2. Dental Smile Art Diş Kliniği

Antalya Dental Smile Art Diş Kliniği

1981 yılında Ordu’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ordu’da tamamladı. 1998 yılında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde diş hekimliği eğitimine başladı. 2004 yılında mezun oldu ve aynı yıl Etimesgut Ankara’da vatani görevini yaptı.

Daha sonra 2005 yılında Bitlis Ahlat’ta kendi muayenehanesini açtı. 2008 yılına kadar kendi muayenehanesinde çalıştıktan sonra Bitlis Ahlat Devlet Hastanesinde 6 ay görev yaptı ve 2008 yılının Temmuz ayında Devlet Hastanesi görevinden istifa etti.

2008 Ağustos ayında Antalya’da özel bir klinikte çalışmaya başladı. 2009 yılının Mayıs ayından bu yana kendi kliniğinde özel muayenehane hekimliği yapmaktadır. Diş hekimliği mesleğini severek yapan Oktay Aykut Engür bu alanda yeni çıkan kitapları, bilimsel makaleleri, dergileri, ulusal, uluslararası kongre ve seminerleri yakından takip etmektedir.

2014 yılından itibaren Antalya Diş Hekimleri Odası Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır. Bu üyeliğinin ilk iki dönemini Toplum Ağız Diş Sağlığı Komisyon Başkanlığı ve Antalya Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrenci kolundan sorumlu yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.

2018 yılından beri Sosyal Komisyon Başkanlığı yapmaktadır. Toplum ağız sağlığı komisyonu görevi sırasında Antalya Kaş ilçesi 55 köy okulunda 5 yıl boyunca gönüllü hekimlerle birlikte öğrencilere ağız ve diş sağlığı eğitimleri vermiştir.

TRT tarafından Antalya Cam Piramit içinde yapılan Çocuk Şenliğinde 25 bin çocuk diş muayenesi ve eğitiminde bulunmuştur. 2018 yılında Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Diş Hekimleri Odası ile beraber yapılan ‘Sağlıklı dişler mutlu gülüşler projesinde’ koordinatörlük yapmıştır.

53 diş hekimi ile birlikte 110 ilkokulda 14 bin öğrenciye tarama ve eğitimler vermiştir. Herkese sağlıklı bir gülüş vermeyi hedefleyen Oktay Aykut Engür işini severek yapmanın başarıyı beraberinde getireceğine inanmaktadır.

Şu anda Antalya Muratpaşa‘daki Dental Smile Art Diş Kliniği‘nde hastalarına hizmet vermektedir.

3. Ezgi’s Smile House Diş Kliniği

Ezgi's Smile House Diş Kliniği

1987 yılında İzmir`de doğdum. Tire Kutsan Anadolu Lisesi`nden mezun olduktan sonra 2005 yılında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi`nde 5 yıllık yüksek lisans eğitimine başladım.
2010 yılında mezun oldum ve tatil için geldiğim Antalya`yı çok beğenerek burada yaklaşık 3 yıl özel bir klinikte çalıştım.

2013 yılında işimi profesyonel olarak kendi kliniğimde yapmak için muayenehanemi açtım. Çalışma hayatım boyunca yurt içi ve yurt dışında olmak üzere çok sayıda eğitim,seminer ve kongreye katıldım. Mesleki ilgi alanlarım arasında; ortodonti, gülüş tasarımı, oral implantoloji, çocuk diş hekimliği ve estetik diş hekimliği bulunmaktadır.

Şu anda Antalya Konyaaltı‘ndaki özel kliniğimde hastalarıma hizmet vermektedir.

4. Dt. Özgür Yıldırım Diş Kliniği

Dt. Özgür Yıldırım Diş Kliniği

Özgür Yıldırım, 2001 yılında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2003 yılından bu yana kendi özel diş kliniğini işletmektedir.

Kendisi, özellikle Estetik Diş Hekimliği ile yakından ilgilenmekte olup son teknolojiyi kullanarak gülüş tasarımı yapmaktadır. Klinik uygulamaları, genel diş hekimliğinin tüm yönlerini içerir. Estetik gülüş tasarımı, diş implantları, kuron kaplamalar, kompozit bondingler, porselen lamina veneerler ve diş beyazlatma gibi Kozmetik Diş Hekimliğinin bir çok uygulamalarını başarıyla gerçekleştirmektedir.

İki uluslararası dental şirketin OPL’si (fikir lideri) olarak sempozyumlarda eğitim vermektedir. Düzenli olarak kurslara katılarak yeni tedavi tekniklerini yakından takip eden Dt. Özgür Yıldırım aynı zamanda mesleki deneyimlerini gerçekleştirdiği özel kurslarda diş hekimleriyle paylaşmaktadır.

Kendisi, EDAD (Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği) ve TDB (Türk Diş Hekimleri Birliği) üyesidir.

Dt. Özgür Yıldırım Muayenehanesi, Uluslararası Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı Hakkında Yönetmelik kapsamında, Uluslararası Sağlık Turizmi Sağlık Tesisi Yetkinlik Kriterleri’ne ve Yönetmeliğin genel esaslarına uyarak, Uluslararası Sağlık Turizmi faaliyetinde bulunmaya hak kazanmıştır.

Şu anda Antalya Muratpaşa‘daki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

5. Dt. Yasemin Eski Erdoğan Diş Kliniği

Dt. Yasemin Eski Erdoğan Diş Kliniği

1976 Aydın doğumlu Dt. Yasemin Eski Erdoğan ilk ve orta öğrenimini Aydın’da, lise öğrenimini İzmir/Ödemiş’te tamamladı.

1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu ve aynı yıl Ankara’da kendi muayenehanesinde hizmet vermeye başladı. Kliniğini 2009 yılında Antalya’ya taşıdı.

Halen Antalya Muratpaşa‘daki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.