5 En İyi İzmir Kalp Damar Cerrahisi Doktoru

5 En İyi İzmir Kalp Damar Cerrahisi Doktoru

1. Prof. Dr. Hakkı Kazaz

Prof. Dr. Hakkı Kazaz

Prof. Dr. Hakkı Kazaz Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1993 yılında mezun oldu. Uzmanlık eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi alanında 2001 yılında tamamladı.

2001-2006 yılları arasında Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yardımcı doçent olarak öğretim üyeliği yaptı. 2006-2008 yılları arasında ise aynı üniversitede doçent olarak görevine devam etti. 2013’ten 2016’ya kadar Zirve Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde profesör olarak öğretim üyeliği kariyerine devam etti.

Özel sektörde ise sırasıyla; Gaziantep Medicalpark Hastanesi, Gaziantep Özle Sevgi Hastanesi, Gaziantep Primer Hastanesi, İzmir Özel Egepol Hastanesi, İzmir Özel Medifama Hastanesi, Batı Anadolu Hastaneleri Central Hospital ve SANKO Üniversitesi’nde görev yaptı.

Şu anda daha önce de görev yaptığı İzmir Özel Egepol Hastanesi‘nde hastalarına hizmet vermektedir.

2. Doç. Dr. İlker Kiriş

Doç. Dr. İlker Kiriş

6 Mayıs 1972 tarihinde Aydın’da doğdu. İlköğrenim ve lise öğrenimini Aydın’da tamamladı. Tıp doktorluğu eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1995 yılında mezun olarak tamamladı. Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanlık eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi ve Süleyman Demirel Üniversitesi Kalp ve Damar Cerrahisi kliniklerinde bulunarak 2002 yılında tamamladı.

2008 yılında bir süreliğine İngiltere Oxford Üniversitesi, John Radcliffe Hastanesi, Kardiyotorasik Cerrahi Bölümü’nde Prof. David Taggart gözetiminde çalıştı. 2011 yılında Üniversitelerarası Kurul tarafından bilimsel yayın incelemesi ve sözlü sınav aşamalarını geçerek doçentlik ünvanını aldı. Aynı yıl Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği tarafından düzenlenen Ulusal Yeterlilik (Board) Sınavı’nı başarıyla tamamladı.

Günlük mesleki pratiğinde ağırlıklı olarak varisler ve toplardamar hastalıklarının (Fleboloji) tedavisi alanında çalışmaktadır. Özellikle varislerin estetik tedavisi (Estetik Fleboloji) konusu ile ilgilenmektedir. Avrupa’nın en prestijli ve önde gelen varis tedavi merkezlerinden birisi olan İngiltere’deki The Whiteley Clinic‘in, The College of Phlebology programının güncel aktif üye doktorlardan birisidir.

Şu anda İzmir Konak Alsancak‘taki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

3. Prof. Dr. Şahin Bozok

Prof. Dr. Şahin Bozok

1974 yılında İzmir’de doğdum. 1991 yılında İzmir Atatürk Lisesi ve 1998 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanlığını 2005 yılında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği’nden aldım. 2007 yılında Tabib Teğmen olarak Girne Asker Hastanesi’nde vatani görevimi yerine getirdim. Daha sonra iki sene zorunlu hizmetimi Rize’de yaptım.

2009 yılında yardımcı doçent, 2013 senesinde doçent ünvanı aldım. 2014 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından, 2016 yılında da Gürcistan’da Gürcistan Sağlık Bakanlığı tarafından “Yılın Doktoru” olarak onurlandırıldım. 2018 senesinde profesör oldum. Halen İzmir Bakırçay Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Başkanı olarak öğretim üyeliği görevini sürdürmekteyim.

Uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlanmış 95 makalem, yine uluslararası ve ulusal kongrelerde sunulmuş 179 adet sunumum ve 4 adet bilimsel kitap bölümü yazarlığım bulunmaktadır. Bugüne dek binlerce kalp cerrahisi operasyonu gerçekleştirdiğim Kalp ve Damar Cerrahisi alanında özellikle koroner arter baypas cerrahisi, kapak hastalıkları cerrahisi, aort anevrizmalarının cerrahi tedavisi ve endovasküler tamiri, periferik arter hastalıkları cerrahi ve endovasküler tedavisi ve varis hastalıklarının ameliyatsız ve ameliyatlı tedavileri konuları ile ilgilenmekteyim.

Şu anda İzmir Karşıyaka Mavişehir‘deki özel kliniğimde hastalarıma hizmet vermekteyim.

4. Doç. Dr. Tevfik Güneş

Doç. Dr. Tevfik Güneş

1998 senesinde Bursa Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 2004 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı aldı. İhtisasını, 20052011 senelerinde İzmir Katip Çelebi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı’nda tamamladı ve kalp damar cerrahisi uzmanı oldu. 2011-2013 senelerinde devlet hizmeti yükümlülük görevini, Diyarbakır Gaziyaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamladı.

20132016 yılları arasında Pamukkale Üniversitesi‘nde Yrd. Doç. Dr. olarak görev yaptı. 2016 senesinde Kayseri Özel Tekden Hastanesi’nde hizmet vermeye başladı. 2018 yılına kadar burada çalıştıktan sonra 2018 senesi Eylül Akut Kalp Damar Hastanesi’nde göreve başladı. Mart 2020 senesinde Kalp Damar Cerrahisi dalında Doçentlik ünvanını aldı.

Halen İzmir Gaziemir Özel Akut Kalp Damar Hastanesi‘nde görev yapmaktadır.

5. Opr. Dr. Onur Söyler

Uzm. Dr. Onur Söyler

1981 yılında İzmir’de doğdum. İlk ve orta öğrenimi Aydın ili Germencik İlçesinde tamamladım. Lise eğitimimi Isparta Süleyman Demirel Fen lisesi (1995-1997) ve Aydın Efeler Lisesinde (1997-1998) tamamladım.

Tıp Eğitimimi Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Askeri Tıp Fakültesi’nde (19982004) aldım. Bilecik Gölpazarı 5. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığında Sıhhiye takım komutanı ve Jandarma Komando Güvenlik Komutanlığında Sağlık kısım amiri olarak çalıştım.

Uzmanlık Eğitimimi 20092014 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı’nda aldım. Türk Silahlı Kuvvetlerinden 02.03.2016 tarihinde emekliye ayrıldım.

T.C.S.B.Ü İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniği’nde 22 Mart 2016- 07 Kasım 2019 tarihleri arasında Uzman tabip olarak görev yaptım. 2019-2020 tarihleri arasında İzmir Özel Su Hospital Hastanesi‘nde Kalp ve Damar Cerrrahisi uzmanı olarak çalıştım.

2020 yılından itibaren de Medical Point İzmir‘de hizmet vermekteyim.

6. Opr. Dr. Erkan Kara

Opr. Dr. Erkan Kara

1963 yılında İzmir’de doğdum, ilk-orta-lise eğitimimi İzmir’de tamamladıktan sonra 1980 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini kazanarak tıp eğitimine başladım, 1987 yılında tıp fakültesi eğitimimi tamamladıktan sonra Diyarbakır-Hani ilçesi sağlık merkezinde mecburi hizmete başladım.

Mecburi hizmet yükümlülüğümü yerine getirirken Diyarbakır Sağlık Müdür yardımcılığına atandım, yaklaşık 1,5 yıl bu görevi yaptıktan sonra 1990 yılında İzmir Göztepe sağlık ocağına tayin edildim, bu görev sırasında Askerlik yükümlülüğümü yerine getirmek üzere Kıbrıs barış kuvvetlerinde yedeksubay asteğmen olarak görev yaptım,

Askerlik görevimi takiben tekrar görev yaptığım Göztepe sağlık ocağında göreve başladım; bu sırada girmiş olduğum TUS sınavında Ege Üniversitesi Tıp Fak. Kalp-Damar Cerrahisi Anabilim Dalı’nı kazandım ve 1992 tarihinde kalp ve damar cerrahisi ihtisasına başladım, ihtisasımı tamamladıktan sonra Manisa Devlet Hastanesi’nde yaklaşık bir yıllık bir çalışma dönemim oldu.

Daha sonra İzmir Göğüs hastalıkları ve Cerrahisi Hastanesi’ne kalp ve damar cerrahisi uzmanı olarak tayin oldum; yaklaşık 18 yıl aynı hastanede kalp ve damar cerrahisi uzmanı olarak çalıştım.

Bu süre içinde bulunduğum hastane başta olmak üzere branşımı ilgilendiren cerrahi müdahalerin içinde oldum, zaman içinde çalıştığım hastanede kalp ve damar cerrahisi kliniği; başta venöz cerrahi başta olmak üzere bir çok periferik vasküler işlerin yapıldığı bir merkez durumuna geldi; venöz cerrahide deki tüm gelişmeleri yakından takip ve uygulama konusunda ciddi bilgi ve tecrübe birikimine sahibim.

Şu anda İzmir Konak Alsancak‘taki özel kliniğimde hastalarıma hizmet vermekteyim.