5 İzmir Akciğer (Göğüs Hastalıkları) Doktoru

5 İzmir Akciğer (Göğüs Hastalıkları) Doktoru

1. Uzm. Dr. Merih Balıoğlu

Uzm. Dr. Merih Balıoğlu

Uzm. Dr. Merih Balıoğlu Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Uzmanlık eğitimini Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde aldı.

Sırasıyla; İzmir 2 Nolu Ana Çocuk Sağlığı Merkezi, İzmir Tepecik Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Aydın Verem Savaş Dispanseri ve Aydın Devlet Hastanesi’nde göğüs hastalıkları uzmanı olarak görev yaptı.

Şu anda İzmir Egepol Hastanesi‘nde göğüs hastalıkları uzmanı olarak hastalarına hizmet vermektedir.

2. Uzm. Dr. Denizhan Ayatan

Uzm. Dr. Denizhan Ayatan

Uzm. Dr. Denizhan Ayatan Gülhane Askeri Tıp Akademisi mezunudur. Uzmanlık eğitimini İzmir Tepecik Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi‘nde tamamlamıştır.

Sırasıyla; İzmir Tepecik Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi, Van Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi ve Özel Ege İnci Tıp Merkezi’nde görev yaptı.

Şu anda İzmir Özel Egepol Hastanesi‘nde hastalarına hizmet vermektedir.

3. Prof. Dr. Gökhan Yuncu

Prof. Dr. Gökhan Yuncu

1962 yılında İzmir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini (İzmir Atatürk Lisesi) İzmir’de tamamladı. 1985 yılında Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesinden (İlk 3 yıl Hacettepe Üniversitesi) mezun oldu. 1985-1987 yılları arasında, Ordu-Fatsa Duayeri Sağlık Ocağı’nda mecburi hizmetini yaptı.

1991 yılında İzmir (Suat Seren) Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ihtisasımı tamamlayıp, aynı hastanede 1 yıllık mecburi hizmet görevini yerine getirdikten sonra uzman olarak çalışmaya devam etti. 1998 ile 2004 yılları arasında, Şef Yardımcısı ve Şef Vekili olarak çalıştı.

2005 yılında, Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi AD’da Yard. Doçent Doktor kadrosunda çalışmaya başladı. 2007 yılında Doçent ünvanını aldı. Ocak 2013‘de profesörlüğe atandı. 2008 yılından beri Göğüs Cerrahisi AD başkanlığını da üstlenmiştir.

2014 yılında Liv Hospital Ulus (İstanbul) Hastanesi’nde çalışmaya başladı. 2016-2018 yıllarında İstinye Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi A.D. öğretim üyeliği ve göğüs cerrahi Anabilim Dalı başkanlığı da yaptı. 20182020 arası İzmir Kent Hastanesi Göğüs Cerrahisi uzmanı olarak çalıştı.

2000 ile 2002 tarihlerinde Türk Göğüs Cerrahisi Derneği Yönetim Kurulu üyeliği, 2003’de Türk Göğüs Cerrahisi Derneği İzmir Şubesi kurucu üyeliği, 2005-2007 tarihlerinde Türk Göğüs Cerrahisi Derneği İzmir Şube Başkanlığı, 2010-2011 Türk Göğüs Cerrahisi Derneği Yeterlilik Kurulu Üyeliği, 2003 yılında Akciğer Kanser Derneği kurucu üyeliği gibi meslek kuruluşlarında görevler almıştır.

Şu anda İzmir Konak Alsancak‘taki özel muayenehanesinde hizmet vermektedir.

4. Prof. Dr. Alev Gürgün

Prof. Dr. Alev Gürgün

1995 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzman olarak görev yapan Prof Dr. Alev Gürgün; ilk-orta ve lise eğitimini Ankara Özel Yükseliş Lisesi’nde tamamlamıştır.

1994 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuş, 1999 yılında uzman olmuş, aynı klinikte 2006 yılında Doçent, 2013 yılında da ‘Profesör’ olmuştur. 2004 yılında İngiltere Leicester Glenfield Hospital’ da KOAH ve Pulmoner Rehabilitasyon üzerine çalışmış, döndükten sonra ‘Göğüs Hastalıklarında Pulmoner Rehabilitasyon’ Birimini kurmuştur.

Avrupa Solunum Derneği, Türk Toraks Derneği üyelerindendir. Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı ve Pulmoner Rehabilitasyon ilgi alanlarıdır. SCI-E kapsamındaki Uluslararası dergilerde, Ulusal dergilerde yayınları, uluslararası ve ulusal kongrelerde bildirileri, ulusal kitaplarda çeşitli kitap bölümü yazarlığı bulunmaktadır.

Ayrıca çeşitli bildiri ödülleri yanısıra 2013 yılı Uluslararası Respiroloji Dergi’sinde ‘Yılın Makalesi’ ödülünü almıştır. 2008-2010 yılları arasında Türk Toraks Derneği Pulmoner Rehabilitasyon ve Kronik Bakım Çalışma Grubu ve 2010-2012 yılları arasında Türk Toraks Derneği İzmir Şubesi sekreterliği yapmıştır.

Halen Türk Toraks Derneği KOAH Çalışma Grubu Yürütme Kurulu Üyesi ve İzmir İl Sağlık Müdürlüğü KOAH İl Kurulu Üyesi olarak dernek ve resmi görevlerini sürdürmekte Profesör Doktor Kardiyolog Cemil Gürgün ile evli ve iki çocuk sahibidir.

5. Uzm. Dr. Pelin Özdemir

Uzm. Dr. Pelin Özdemir

Uzm. Dr. Pelin Özdemir 2005 yılında tıp fakültesinden mezun olduktan sonra, 6 ay Batman’da mecburi hizmetini tamamlayıp, TUS ile Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamıştır. 2011 yılında Göğüs Hastalıkları Uzmanı olduktan sonra Siverek Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetini tamamlamıştır. Daha sonra İzmir’de özel bir hastanede 8 yıl çalışıp, son 3 yıldır çalışmalarına kendi kliniğinde devam etmektedir.

Mesleki gelişim açısından kendi ilgi alanı olan; sağlıklı yaşam, ozon terapi, IV tedaviler, hastaya göre beslenme ve kök hücre eğitimleri ile kendi branşını destekleyecek çalışmalar yapmaktadır.

Şu anda hastalarına İzmir Konak Alsancak‘taki özel kliniğinde hizmet vermektedir.

6. Uzm. Dr. Merda Erdemir

Uzm. Dr. Merda Erdemir

2007 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum. 2009 yılında Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalını kazandım.

Uzmanlık eğitimi sürecimde bronkoskopi başta olmak üzere tüm girişimsel işlemler özelinde deneyim kazandım. Uyku laboratuvarında uzun süre çalışarak Uyku Apnesi Sendromu hakkında hazırladığım uzmanlık tezi ile klinik çalışmamı tamamladım.

2015 senesinde eğitimimi tamamladıktan sonra uzman doktor olarak Denizli Buldan Abdullah Sayıner Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde görev yaptım. 2016 ve 2017 yılları arasında Denizli Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Kliniğinde geçici görev aldıktan sonra 2017- 2018 yılında Denizli Buldan Abdullah Sayıner Göğüs Hastalıkları Hastanesindeki mecburi hizmetimi tamamladım.

2018 Ocak – 2020 Haziran tarihleri arasında İzmir Başkent Üniversitesi Zübeyde Hanım Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde Göğüs hastalıkları doktoru olarak mesleğimi icra ettim.

Şu anda Medicana International İzmir Hastanesi‘nde hastalarıma hizmet vermekteyim.