5 İstanbul Saç Ekim Merkezi

5 İstanbul Saç Ekim Merkezi

1. Este Favor Saç Ekim Merkezi

İstanbul Estefavor Saç Ekim Merkezi

Este Favor Saç Ekim Merkezi İstanbul, yenilikçi ve hasta odaklı bir yaklaşımla yoğun, doğal ve sıkı bir saç ekimi sonucu sağlamak için çalışıyor. Este Favor’ın büyüleyici saç ekimi sonuçları, saç ekimi yönünü, sıklığını ve donör alanını titizlikle inceler. Este Favor’un yenilikçi Safir yöntemi ile günde yalnızca 1 veya 2 saç ekimi yapılmaktadır.
Doğallığı, ekilen köklerin korunmasını ve saç çizgisinin doğal olmasını sağlamak için doğru planlama, hastaya özgü bir yaklaşım ve maksimum greft çalışmalarını kullanarak en iyi saç ekimi sonucunu elde etmeye çalışırlar. En iyi saç ekim merkezleri araştırmasında Este Favor’a mutlaka rastlarsınız.
Este Favor’un saç ekimi sonuçları hakkında hiçbir şikayet yok.Bu merkez, İstanbul’da bulunan steril bir ameliyathanede işlemlerini gerçekleştirmektedir. İstanbul’un en iyi saç ekim merkezleri arasındadır. Este Favor Saç Ekim Merkezi, kendi sürecinizde gerçek uzmanlara güvenmek istiyorsanız da iyi bir seçim olabilir.
Este Favor Saç Ekim Fiyatları 25.000 TL’den başlayıp 70.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

2. ASMED Saç Ekim Merkezi

Alanında tanınmış Doktor Koray Erdoğan, saç ekimi prosedürünü modern teknolojilerin kullanılmasıyla “homojenite” yaptı. Homojenite, doğal saç görünümüne en yakın olan, saçın kafa derisi üzerinde eşit olarak dağıldığı estetik görünümü sağlar. Bu nedenle Asmed Saç Ekim Merkezi, yüksek teknolojiye sahip yeni yöntemlerle FUE’yi geliştirmek istiyor.

Koray Erdoğan, saç ekimi alanında geliştirdiği yeni tekniklerle akademik çevrelerde ses getirmeye devam ediyor. KeEP ve KE-HEAD gibi çeşitli yöntemler, saç ekimi prosedürün başarı oranını ve greftlerin tutunma oranlarını artırmayı amaçlamaktadır. Bu yöntemler, akademik çalışmalarda geliştirilmiştir. İstanbul’da en iyi sac ekim merkezi deyince akla gelen ilk isimlerden birisidir.

Asmed Saç Ekim Merkezi, İstanbul’un Ataşehir bölgesinde yer almaktadır. Bu büyük hastanede saç ekimi veya saç sağlığını iyileştirmek için tedavi alabilirsiniz. Bir karar vermeden önce mutlaka bir randevu almalısınız ve saç analizi veya muayenenin ardından doktorunuzun tavsiyelerine uymalısınız.

3. Serkan Aygın Saç Ekim Kliniği

Serkan Aygın, yurt içinde ve yurt dışında tanınan bir saç ekim uzmanı olarak kendi ismiyle anılan klinikte hasta kabul etmektedir. Uluslararası Dermatoloji Derneği’nin de üyesi olan Aygın, saç ekim prosedürleri dahil olmak üzere en son teknoloji ve cerrahi yöntemlerle yakından ilgilendiği için en son yöntemlerden yararlanmanızı sağlayacaktır.

Serkan Aygın Saç Ekim Kliniğinde işlemler aşama aşama ilerler. Saç ekim işlemleri genellikle konsültason sırasında doktorunuz tarafından yapılır. Saç ekiminin gerçekleşmesini engelleyen hiçbir neden bulunamadı. Doktorunuz prosedüre en hızlı ve kalıcı çözümü sağlayacak saç ekim yöntemi ile başlar.

En yaygın üç yöntem FUE, DHI ve Safir FUE’dir.Bu klinik, yirmi yılı aşkın süredir saç ekim alanında hizmet verirken, ekim dışında güçlü bakım işlemleri de uygulamaktadır. Serkan Aygın Saç Ekim Kliniği, saçlarının sağlığını iyileştirmek isteyenler için de uygun bir seçenektir.

4. Acıbadem Hastanesi Saç Ekimi

Acıbadem Hastanesi’nde saç ekimi bölümü, alanında uzman doktorları ile oldukça güçlü bir yapıya sahiptir. Bu birim, hem saç iyileştirme tedavilerinin hem de yenilikçi saç ekim tekniklerinin uygulandığı sağlam bir yapıya sahiptir. Acıbadem Hastanesi, kendini kanıtlamış ve çok sayıda alanda hizmet vererek belirli bir standarda ulaşmış bir hastanede saç ekimi yapmak isteyen hastaların tercih ettiği bir yerdir.

Hastanede hem FUT hem de FUE teknikleri uygulanmaya devam ediyor.Yine de, FUE çok daha hızlı ve etkili sonuçlar verebilir. İstanbul’un en iyi saç ekim merkezleri arasında gösterilen Acıbadem, hangi yöntemin sizin için daha uygun olduğundan emin değilseniz, doktorunuzla görüşmelisiniz.

2024 Saç Ekim Fiyatları

Türkiye’de saç ekimi fiyatları genellikle daha ucuzdur. Bununla birlikte, belirli kriterler ve klinikler arasında fiyatlar değişebilir. Bir saç ekimi merkezinin ünü, deneyimi, konumu, saç ekimi yöntemi, hastanın saç dökülme durumu ve tedavi alanının büyüklüğüne bağlı olarak, saç ekimi işleminin maliyeti değişebilir. İstanbul’daki en iyi saç ekimi merkezleri, hastaların ihtiyaçları ve tercihleri doğrultusunda çeşitli saç ekimi programları sunar.

5000-5500 Greft Saç Ekimi Fiyatları Ortalama Maliyeti Ne Kadar?

Ortalama greft saç ekimi fiyatları ne kadar arasında olduğunu merak ediyorsanız hemen yanıt verelim. 5000 greft saç ekimi yapmak isteyen bir kişi 30.000 TL ödemelidir ve 5500 greft için 36.000 TL ödemelidir. Seçilen kliniğe bağlı olarak bu ücret değişebilir.

4000-4500 Greft Saç Ekimi Fiyatı Ne Kadar?

Doktor tarafından analiz edildikten sonra 4000 grefte ihtiyacı olduğu söylenen bir hasta, saç ektirme işlemi için 25.000 TL ödemelidir, ancak saç ektirme fiyatları tercih edilen kliniğe göre değişebilir.

3000 Greft Saç Ekimi İçin Ortalama Fiyat Ne Kadar?

Doktor inceledikten sonra üç bin grefte ihtiyacı olduğu söylenen bir hasta için saç ekim fiyatları 20.000 ila 35.000 TL arasında değişecektir.
İstanbul saç ekim fiyatları her merkezde farklılık gösterebilir. Bu yüzden araştırmacıların bizzat iletişime geçip saç yapılarına ve dökülmelere göre fiyat almaları gerekmektedir.

İstanbul’un En İyi Saç Ekim Merkezleri Kalıcı Saç Ekimi Yapıyor Mu?
Teknolojinin hızlı gelişimi, saç ekim tekniklerinin de değişmesine neden oldu. Günümüzde oldukça kapsamlı şekilde gerçekleştirilen saç ekim işlemleri, greftlerin teker teker kafa derisine yerleştirilmesini gerektirdiğinden çok daha iyi sonuçlar verebiliyor.

Saç ekim klinikleri, hem Türkiye’de hem de dünya çapında artık yaşam boyu garantiler sunmaya başladı. Bu, kliniklerin, doktorların ve teknolojilerin bu alanda kesin sonuçlar üretebileceğine dair güçlü bir güvene sahip oldukları anlamına gelir.

İstanbul’daki en iyi saç ekim merkezlerini seçtiğinizde, saç ekim süreçleri sizin için kalıcı bir çözüm olabilir.

Saç Ekimi Yapmak İstiyorsanız Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Saç ekimi yapılırken dikkat edilmesi gerekenler, işlemin daha sağlıklı ve sağlıklı bir şekilde tamamlanması için önemlidir. Bu nedenle, saç ekimi yapılacak yerlerde hijyen kurallarına uyum sağlanıp sağlanmadığına bakılmalıdır. Saç ekimi için yüksek ücret ödeyen yerler, bu konuda yetenekli olmadıklarını göstermezler. En iyi saç ekim merkezi hangisi diye araştırmalısınız.

Yüksek fiyatlar, saç ekim merkezinin kaliteli olduğu anlamına gelmez. Bu işlemi uygun şekilde gerçekleştirebilecek uzmanların olup olmadığına bakılmalıdır. Tedavi süresince, uzmanın size gerekli bilgileri vermesi ve bu ekim sonrasındaki yan etkiler için gerekli yardımı sağlaması gerekir. Saç ekimi yaptırmak için karar verirken bunlara dikkat etmelisiniz.

Saç Ekimi Ne Zaman Yaptırılmalıdır?
Saç ekimi yaptırmak için belirli bir süre yoktur. Saç ekimi, kıl köklerinin tamamen ortadan kalkması ve tekrar saç çıkmaması durumunda uygulanan bir tedavidir. Bu durumu yaşayan herkes, her mevsim aralığında saç ekimi yaptırmak için uzun bir süre beklemek zorunda değildir.Bununla birlikte, bahar aylarında saç ekimi yapmanın daha iyi olduğu söylenebilir. Bunun nedeni, saç ekimi sırasında kafa derisinin çok terlememesi gerektiğidir. Gün ışığının sert ışınlarla deriye girmesi de tavsiye edilmez. Sonuç olarak, bahar aylarının en uygun aylar olduğu söylense de, bu konuda belirli bir kural yoktur. Her mevsimde satın alınabilir.

Saç Ekimi Yapıldıktan Sonra Saçlar Ne Zaman Uzar?
Saç ekimi sonrası, saç köklerinin iyileşmesiyle birlikte saçların uzama hızı da artar. Sonuç olarak, saç çıkmaya başlaması için öncelikle saç kökünün iyileştirilmesi gerekir. Ekimden sonra saç kökleri yaklaşık 3 ila 5 ay arasında tamamen iyileşir. Bu iyileştirmenin bir sonucu olarak saçlar da uzamaya başlar. Kafa derisinin iyileşmesinin ardından, bakım yağları kullanarak saçlar uzamaya yardımcı olabilir. Doktorun verdiği krem ve antibiyotik, iyileşme sürecinde kullanılmamalıdır.

Yanlış Saç Ekimi Hataları Düzeltilebilir mi?
Yanlış saç ekimi, yanlış saç ekimi merkezlerinden kaynaklanabilir. Sonuç olarak, en iyi saç ekimi merkezleri ve fiyatları hakkında yaptığınız araştırma son derece önemlidir. Böyle bir durumda saç ekimi sonucu başarısız olur. Böyle durumlarda, uzmana danışarak ekim işleminin sonucu değiştirilebilir. Bununla birlikte, bazı durumlarda geri dönüş olmayabilir ve tüm işlemlerin yeniden başlaması gerekebilir. Önceden kapsamlı bir araştırma yapmak sizi bu durumdan koruyabilir.

Saç Ekimi Ömürlük mü? Saç Ekimi Kaç Yıl Dayanır?
Bu işlemi yaptırmak isteyen kişiler, kaç yıl dayanır sorusu üzerinde yoğun bir araştırma yapıyor. Saç ekimi işlemi genellikle erkeklerin tercih ettiği bir yöntem olsa da, kadınların da zaman zaman tercih ettiği görülmektedir. Genel duruşun estetik kazanması için uygulanan bu işlem, kalıcılığı söz konusu olduğunda tereddüt edilen işlemlerden biridir.
Bu alanda sıklıkla merak edilen konular, saçın kalıcı olup olmadığı, uygulanan yöntemler ve işlemin diğer ayrıntılarıdır. Web siteleri, tercih edeceğiniz klinik başta olmak üzere bu alanda hizmet veren diğer yerler tarafından işlemin kalıcılık durumunu açıklamaktadır. Konuyla ilgili çok sayıda ayrıntıya aşağıdaki alt başlıklardan ulaşabilirsiniz.

Saç Ekiminden Sonra Saçlar Uzar Mı?
Saç ekiminden sonra saçlar uzar mı veya buna benzer başka sorunlar olabilir. Kelleşme sorunu yaşayan erkeklerin tercih ettiği saç ekim yöntemi, uygun merkezlerin seçilmesi nedeniyle %96 başarı oranına sahiptir. Saç ekiminin bir nevi kalıcı olmasının nedeni budur.En çok sorulan sorulardan biri, saç ekimi yapıldıktan sonra kalıcı mı? Saç ekiminde tercih edilen tekniklere bağlı olarak işlem kalıcı olabilir.

Saç Ekimi Sonrası Saçlar Ne Zaman Çıkmaya Başlar?
Saç ekimi yaptıran kişilerin en çok merak ettikleri şeylerden biri, saçların uzama sürecidir. Saç ekimi işlemi tamamlandıktan sonra ve sonuçların değerlendirilmesinden sonra saçlarının ne zaman uzayacağını merak eden insanlarla karşılaşmanız normaldir. İlk saç ekimi işleminden on beş gün sonra saçların büyümeye başladığını görmek mümkündür.
Bu, etkili tekniklerin kullanılmasına ve her bir tekniğin uygun şekilde uygulanmasına bağlıdır. Bununla birlikte, bu ilk izlenim olduğu için daha sonra dökülme veya büyümenin durması gibi durumlar da ortaya çıkabilir. Sonuç olarak, sonuçların sabırla takip edilmesi önerilir.
Yukarıda belirtildiği gibi, saç büyümesinin gözlemlenmesinin ardından saç büyümesi durmakta ve dökülmeye başlamaktadır. Saçlar yaklaşık iki ila üç ay arasında dökülmeye başlar. Bununla birlikte, bu sonucun sizi endişelendirmesine gerek yok. çünkü bu dökülmenin bir gün sona ereceğini ve uzamanın kaldığı yerden devam edeceğini bilmelisiniz. Uzama genellikle üçüncü aydan sonra yeniden başlar.

Saç Ekimi Sonrası Yara ve Saç Ekimi İzleri Kalır Mı?
Saç ekiminin en popüler estetik prosedürlerinden biri olması nedeniyle, çok sayıda detayın merak edilmesine neden oluyor. Saç ekimi sonrası iz kalır mı sorusu bunun örneklerinden biridir. Saç ekimi sırasında uygulanan teknikler ve doktorun deneyimi, elde edilecek sonucu doğrudan etkileyebilmektedir.Özellikle FUE saç ekim tekniğinin başarılı bir ekip tarafından uygulandığında, gözle görülebilecek izlerin kalmadığını gördük. Ay ay saç ekimi süreci nasıl olduğunu mutlaka gözlemlemeli ve tecrübeleri dinlemelisiniz.
Ancak bunun aksine FUT tekniği, cerrahi bir müdahale olması nedeniyle yakından bakıldığında iz bırakma potansiyeline sahiptir.Hastaların çoğu, saç ekiminde iz bırakan sonuçlardan hoşlanmıyor. İşlem sırasında punch kaleminin ucunda bulunan aparatın mm’lik çapı ne kadar genişse kalacak iz de o kadar net olur. Sonuç olarak, 1 mm’lik bir aparattan başka hiçbir seçenek kullanılmamaktadır.

Saç Ekimi Sonrası Saçlar Donör Bölgesinde Uzamaya Devam Eder mi?
Donör bölgesindeki saç uzar mı sorusuna en net yanıt hayır olacaktır. Bununla birlikte, bu durumu gizleyen önemli bir özellik vardır. Bu alandaki sık saç, donör bölge olarak bilinen bölgede seyrelmenin veya saç uzamamasının göze batmasını engeller.İşlem için alınacak örnekler aynı yerden alınmamalıdır.

Aralıklı olarak alınan örnekler, saçlarda herhangi bir bozulmanın varlığını göstermeyecektir. Bununla birlikte, donörün saçlarının kaldırılması ve yakından incelenmesi durumunda, örneklerin o bölgeden alındığı açıkça görülebilir.

Saç Ekiminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler
Aşağıda, konuyla ilgili olarak dikkat etmeniz gereken önemli noktalar listelenmiştir.Çıplak elle saça dokunmaktan kaçınmalısınız.
İşlemin ilk 14 gününde güneş ışığına maruz kalmaktan kaçınılmalıdır.
Yine aynı şekilde ilk 14 gün seks yapmak tavsiye edilmez.
İşlemden sonra bir ay boyunca ağırlık kaldırmayın.
İlk bir ay boyunca havuz veya denizde yüzmemelisiniz.
3 ay boyunca güneşlenmeye ve sauna veya hamam ziyaretlerine de ara vermelisiniz.
İlk yedi gün boyunca alkollü içeceklerden ve sigaradan uzak durulması önerilir.
Bu tavsiyeler dışında doktorunuzun tavsiyelerine uymanız ve ilaçları düzenli olarak almanız iyileşmenizi hızlandıracaktır.

Beklenmedik sonuçlar çıktığında doktorunuzla iletişime geçebilir ve daha fazla bilgi alabilirsiniz.