5 İzmir Beyin Cerrahisi Doktoru

5 İzmir Beyin Cerrahisi Doktoru

1. Op. Dr. Seyhan Orak

Opr. Dr. Seyhan Orak

Merhaba, ben  Seyhan Orak 2007 yılında Selçuk Üniversitesi  Meram Tıp  fakültesinden mezun oldum.  Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalını kazandım. Uzmanlık eğitimi sürecimde  beyin tümörleri başta olmak üzere tüm girişimsel işlemler özelinde deneyim kazandım. Beyin ve sinir cerrahisi alanında  uzun süre çalışarak ‘ Erişkinde Serebral AVM’lerin Tedavisinde Endovasküler Embolizasyon ve Cerrahi Total Eksizyon Kombinasyonunun Sonuçlarının Retrospektif Değerlendirilmesi hakkında hazırladığım uzmanlık tezi ile klinik çalışmamı tamamladım.

2018 senesinde eğitimimi tamamladıktan sonra uzman doktor olarak Ağrı Devlet Hastanesi’nde görev yaptım.

Özel Sekiz Eylül Hastanesi, Özel Kent Hastanesi- Gammaknife (Prof. Dr. Sertaç işlekel), Özel Medicana Hastanesi (Prof. Dr. Sertaç işlekel) nde beyin ve sinir cerrahi uzmanı olarak görev aldım. 2022 yılı itibariyle Özel Egepol Cerrahi Hastanesi‘nde Beyin ve Sinir Cerrahi uzmanı olarak görevime devam etmekteyim.

Yenilenen ve ilerleyen yenilikçi teknoloji ile tıbbı entegre ederek hastalarıma hizmet etmekten  büyük mutluluk duyuyorum.

Mesleğime olan bağlılığımın vermiş olduğu güvenle çalışmalarıma hız kesmeden devam ederek hastalarıma şifa olmak yegane isteğimdir.

2. Opr. Dr. Özgür Akşan

Opr. Dr. Özgür Akşan

Opr. Dr. Özgür Akşan, 1977 Trabzon doğumludur. Yüksek öğrenimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlayarak 2000 yılında Tıp Doktoru olmuştur.

Pratisyen hekimliğini Trabzon Arpacılı Sağlık Ocağında Sorumlu Hekim olarak yapmıştır. Uzman hekimliği için, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalında uzmanlık eğitimine başlamıştır ve 2007 yılında tamamlayarak Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirürji) Uzmanı olmuştur.

Mecburi hizmetini tamamlamak için Muş iline atanmıştır. Göreve Muş Devlet Hastanesinde başlayan Akşan, Muş ilinde bir ilk olarak mikroskop ile bel ve boyun fıtığı ameliyatlarına başlatmıştır. Burada ayrıca Başhekim yardımcılığı görevini ve yoğun bakımların sorumluluğunu da üstlenmiştir.

Mecburi hizmetini tamamladıktan sonra, vatani görevini yedek subay olarak Eskişehir Hava Hastanesi Nöroşirürji bölümünde yerine getirmiştir. Sonrasında İzmir Özel Tınaztepe Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümünde 6 sene çalışmıştır. Daha sonra İzmir / Alsancak’ta kendi özel muayenehanesini kurmuştur. Bu muayenehane, zaman içerisinde diğer meslektaşlarının da kendisine katılmasıyla klinikleştirmiştir ve bugün de hastalarına, muayenehanesinde (Beyin ve Sinir Kliniğinde) hizmet vermektedir. Beyin ve Sinir Cerrahisi branşında Beyin Tümörleri, beyin kanamaları, Bel ve Boyun fıtıkları, kanal daralmaları gibi hasta ameliyatlarını özel hastanelerde yapmaktadır (Hastaneler: İzmir Özel Gazi Hastanesi ve İzmir Acıbadem Kent Hastanesi).

3. Doç. Dr. Murat Sayın

Doç. Dr. Murat Sayın

1975 yılında Hollanda’da doğdum. İzmir Atatürk Lisesinden 1994 yılında, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2000 yılında mezun oldum. 2001 yılında Dokuz Eylül Üniversitesinde Fizyoloji Doktorasına başladım. 2002 yılında Celal Bayar Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahisi eğitimime başladım. 2005 yılında Ankara Üniversitesi Beyin Cerrahisi kliniğinde 6 ay çalıştım. 2009 yılında uzmanlık eğitimimi tamamladım.

2011 yılında İsviçre’de Prof. Dr. Hansjoerg Lue yanında minimal invaziv omurga cerrahisi ve endoskopik cerrahi eğitimime başladım. 2014 yılında ABD’de Miami Üniversitesi‘nde Prof.Dr. Micheal Wang ile endoskopik omurga girişimleri ve Prof.Dr. Jacques Morcos ile endoskopik beyin girişimleri alanında çalıştım.

2015 yılında Macaristan Budapeşte’de Prof.Dr. Peter Varga ile omurga tümörleri alanında ileri eğitimlerimi tamamladım. 2019 yılında Doçentlik ünvanını almaya hak kazandım. Uzmanlık eğitim sürecinde Avrupa Beyin Cerrahları Birliği (EANS) sertifika programına kabul edildim ve dört yıllık sertifika programını tamamladım.

2019 yılında Avrupa Birliğinde geçerli olan Avrupa Beyin Cerrahisi Board sınavlarını (European Board of Neurosurgery) başarı ile tamamladım. Avrupa Omurga Cerrahları Birliği (Eurospine) sertifika ve sınavlarını tamamlayarak European Spine Diplomasını almaya hak kazandım. 2011 yılından beri ISIS üyesi olarak tüm omurga ağrılarına enjeksiyon tedavileri uygulamaktayım.

Ulusal ve uluslararası birçok kongre, kurs ve sempozyumda konuşmacı ve eğitmen olarak görev aldım. Akademik çalışmalarım birçok ulusal ve uluslararası dergi ve kitaplarda yayınlanmıştır.Türk Nöroşirürji Derneği, Türk Omurga Derneği, EANS, ISIS (Uluslararası Omurga Girişim Derneği), ISMISS (Uluslar arası Minimal invaziv omurga girişimleri derneği), WESS (Dünya Endoskopik Omurga Derneği) ve Eurospine üyesiyim.

4. Opr. Dr. Serkan Zengin

Opr. Dr. Serkan Zengin

1982 yılı Kırşehir Doğumluyum.Birinci sınıfı Kayseri İncesu Atatürk İlkokulunda okuduktan sonra babamın öğretmen olması dolayısıyla tayin durumundan Kırşehir Cumhuriyet İlkokulunda İlk öğrenimimi tamamladım.

Orta ve Lise Öğrenimimi Yine Kırşehir Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesinde tamamladım.Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanıp doktorluk mesleği için lisans öğrenimime başladım.Tus sınavından başarı ile geçerek Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi alanında uzmanlığımı tamamladım.

İlk olarak Şanlıurfa ‘nın Viranşehir ilçesinde göreve başladım.Mecburi hizmetimi bitirdikten sonra Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesine atandım. 5 yıl burda çalıştıktan sonra İzmir Özel Sağlık Hastanesi‘nde Beyin ve Sinir Cerrahı olarak çalışmaya başladım ve burda çalışmaya devam ediyorum. 

5. Opr. Dr. Ozan Ganiüsmen

Opr. Dr. Ozan Ganiüsmen

Beyin ve Sinir cerrahisi, ilgi çekici, heyecanlı ve önemli olduğu için tercih ettiğim tıp dalıdır. Maddi ve manevi riskleri yüksektir. Ancak insanların mutluluğu ve onlara yardım edebilmiş olmanın verdiği zevk karşılıksızdır.

Çok mucizevi sonuçların alınabildiği bir alandır. Şuuru kapalı bir hastama yaptığım ameliyat sonrası tahmin edilmeyecek kadar kısa sürede ayılmasını görmüş olmam bile bu mesleği ve bu tıp dalını niye seçtiğimi anlamaya ve anlatmaya yeterde artar bile. Hastalarımı İzmir’de kendi muayenehanesinde hastalarını kabul etmekteyim.

Eğitim ve Ünvanlar

Akademik Unvanlar: Yardımcı Doçentlik Tarihi: 2016

İhtisas: Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1997

Mezuniyet: İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 1988