5 İstanbul Tüp Bebek Merkezi

5 İstanbul Tüp Bebek Merkezi

1. Opr. Dr. Ömer Melih Aygün

Opr. Dr. Ömer Melih Aygün

Opr. Dr. Ömer Melih Aygün, Türkiye Sağlık Bakanlığı’ndan sertifikalı infertilite uzmanı. 1997’den beri kadın hastalıkları ve doğum uzmanı. Özel tıpta yirmi yılı aşkın infertilite deneyimine sahip, tecrübeli infertilite uzmanı. 5 yıllık uluslararası iş deneyimi.

Son 8 yılda yaklaşık 13.000’den fazla yumurta toplama işlemi gerçekleştirdi. İletişim ve problem çözme konusunda güçlü becerilere sahip, kendi kendini yöneten bir profesyonel. Fikir birliği oluşturma ve ekip çalışmasını teşvik etme konusunda iyi kişilerarası becerileri sahip.

İş Deneyimleri

2007 – Halen ERASMUS Kadın & Üreme Sağlığı Merkezi | İnfertilite Uzmanı / CEO
2014 – Halen İstanbul Şisli Memorial Hastanesi Tüp Bebek ve Üreme Genetiği Merkezi | İnfertilite Uzmanı
1998 – 1999 /2010 – 2014 Alman Hastanesi | İnfertilite, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
2007 – Medicana Çamlıca Hastanesi – Tüp Bebek Merkezi | Tüp Bebek Merkezi Direktörü ve Müdürü, İnfertilite Uzmanı
2000 – 2004 İstanbul Şisli Memorial Hastanesi Tüp Bebek Bölümü | İnfertilite Uzmanı
1989 – 1991 Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis Pratisyen Doktor

2. Prof. Dr. Banu Kumbak Aygün

Prof. Dr. Banu Kumbak Aygün

Prof. Dr. Banu Kumbak Aygün, 1972 İstanbul doğumludur. Lise eğitimini Kayseri Fen Lisesi’nde tamamlayan Dr. Aygün, Hacettepe (İng) Tıp Fakültesi’nden 1996 yılında derece ile mezun olmuş, 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını tamamlamıştır.

Dr. Aygün, 20022006 yıllarında İstanbul Memorial Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nde, 2006-2008 yıllarında Bahceci-Umut Tüp Bebek Merkezi’nde çalışmış, 2009-2012 yıllarında Fırat Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi ve Tüp Bebek Merkezi Sorumlusu olarak görev yapmıştır.

Dr. Aygün, 2011 yılında Doçentlik ünvanını almış, 2013 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi’nde Tüp Bebek Merkezini kurmuştur. Dr. Aygün, 2017 yılında profesör kadrosuna atanmıştır. Çeşitli yurtdışı merkezlerde endoskopik üreme cerrahisi, laparoskopi ve histeroskopi ile ilgili gözlemlerde bulunmuş ve kurslara katılmıştır.

3. Prof. Dr. Selman Laçin

Prof. Dr. Selman Laçin

1964 Ankara doğumlu olan Dr. Selman Laçin ilk ve orta öğrenimini Ankara ve İstanbul’da tamamladıktan sonra 1988 yılında GATA Tıp Fakültesi‘nden mezun olmuş ve 1996’da İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’ndan uzmanlığını almıştır. Yardımcı Doçent olarak başladığı Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde 2002 yılında Doçent olan Dr. Selman Laçin İsveç Karolinska Enstitüsü Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde, Tel-Aviv Üniversitesi Yardımla Üreme Teknikleri ve Tüp Bebek Merkezinde ve Ankara GATA Tüp Bebek Merkezi‘nde değişik sürelerde çalışmalarda bulunmuştur.

Yurt dışı ve yurt içi bilimsel dergilerde yayınlanmış 80 adet makalesi ve çok sayıda bilimsel tebliği ve 4 adet kitap yazımında bilimsel katkısı bulunan Dr. Selman Laçin 2004 – 2007 yılları arasında İstanbul Memorial Hastanesi Tüp Bebek Merkezinde çalışmıştır. 2007 – 2008 yıllarında İstanbul Medical Park Bahçelievler Hastanesi Tüp Bebek Merkezini kurarak sorumluluğunu yürütmüştür. Şubat 2008’de Medicana Sağlık Grubuna geçmiş ve Medicana International / Beylikdüzü Hastanesi Tüp Bebek Merkezini kurmuştur.

Yurt içinde ve dışında değişik mesleki ve sosyal kuruluşların üyesi olan Dr. Selman Laçin’in temel ilgi alanları Hormonal Bozukluklar, İnfertilite, Tüp Bebek ve Jinekolojik Endoskopik (Laparoskopik ve Histeroskopik) Cerrahidir.

2018 yılında İstanbul Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Profesör ünvanı alan Dr. Selman Laçin halen aynı Üniversite’de Öğretim Üyesi olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmekte ve aynı zamanda Medicana International Beylikdüzü Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nin sorumluluğunu yürütmektedir.

4. Prof. Dr. Murat Arslan

Prof. Dr. Murat Arslan

Kadın hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Murat Arslan 1988 yılında İzmir Fen Lisesi’nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden (İngilizce) mezun oldu. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana bilim Dalı’ nda uzmanlık eğitimi alarak 2000 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı oldu.

2001-2002 yılları arasında Süleyman Demirel Tıp Fakültesi ve 20022006 yılları arasında Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalları’nda öğretim üyesi olarak görev yaptı. 20042005 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk tüp bebek merkezi olan The Jones Institute for Reproductive Medicine’da çalıştı ve tüp bebek eğitimi gördü.

Nisan 2006 – Ekim 2006 tarihleri arasında Bursa Acibadem Hastanesi Tüp Bebek Merkezi kurucu direktörlüğü yapan Dr. Arslan, Kasım 2006 – Ekim 2009 tarihleri arasında Bursa Medical Park Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölüm Direktörlüğü yaptı.

Ekim 20092018 yılları arasında hastalarını muayenehanesinde kabul etmiş bu süre zarfında Eylül 2008 – Mayıs 2013 tarihleri arasında Özel Bursa Pembe Mavi Tüp Bebek Merkezi ‘nde , 2014-2018 tarihleri arasında da Bursa A.R.T Tüp Bebek Merkezi ve İstanbul’da bazı özel merkezlerde tüp bebek ve üremeye yardımcı teknikler üzerinde çalışmış ve uygulamalarını gerçekleştirmiştir.

2016 yılında Profesör ünvanı almaya hak kazanmıştır. 2016-2019 yılları arasında Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürütmüştür.

20192023 yılları arasında Acıbadem International Hastanesi Tüp Bebek Ünitesi Direktörü olarak görev yapan Prof. Dr. Murat Arslan Mayıs 2023 itibariyle Özel Momart Tüp Bebek Merkezi’nde calışmalarına devam etmektedir.

5. Prof. Dr. Berk Burgu

Prof. Dr. Berk Burgu

Prof. Dr. Berk Burgu, 1991 yılında TED Ankara Koleji’ni, 1997 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 2002 de üroloji uzmanı olduktan sonra, iki yıl süre ile Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Pediatrik Üroloji Ünitesi’nde Çocuk Ürolojisi eğitimini tamamladı.

20042005 arası Avrupa Üroloji Birliği(EAU) Bursu ile İngiltere Great Ormond Street Children’s Hospital da bir yıl süre ile araştırmalarda ve klinik incelemelerde bulundu. Yaptığı çalışmalar ile EAU 2005 en iyi bursiyer ödülünü aldı.

2005-2006 arası 1 yıl süre ile ABD Dallas’da; University of Texas Southwestern Medical Center Çocuk Hastanesi’nde kadrolu fellow olarak çalıştı. Çocuk ürolojisi alanında yurtdışı yayınları bulunan Dr. Berk Burgu, 2004,2007,2009, 2013 yıllarında Avrupa Çocuk Ürolojisi Kongrelerinde en iyi araştırma ödüllerini aldı.

2007 Türk Çocuk Ürolojisi Derneği en iyi poster ödülünü aldı. Halen Avrupa Çocuk Ürolojisi Derneği Eğitim Komitesi üyesi ve Türk Çocuk Ürolojisi Derneği Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır

Dr Burgu AAP (Amerikan Pediatri Akademisi) Üroloji Bölümü, ESPU (Avrupa Çocuk Ürolojisi Derneği), Türk Çocuk Ürolojisi Derneği,Ürolojik Cerrahi Derneği, Ankara Ürologlar Derneği ve Kontinans Derneği üyesidir.

6. Bahçeci Fulya Tüp Bebek Merkezi

Bahçeci Fulya Tüp Bebek Merkezi

Prof. Dr. Mustafa Bahçeci tarafından kurulan Bahçeci Sağlık Grubu olarak 26 yıldır çiftlerin bebek sahibi olması için hiç durmadan çalışıyoruz. Türkiye’de İstanbul, Ankara, Diyarbakır, Bursa merkezlerimiz ve 5 ülkedeki 10 merkezimizde aynı kalite anlayışı ve etik değerlerle hizmet veriyoruz. Bugün, 100.000’in üzerinde sağlıklı tüp bebek başarımızla bu hayali gerçeğe dönüştürmeyi başarmış bir kurumuz.

Deneyimli Ekibimizle Avrupa Standartlarının Üzerinde Başarı Oranları
Tüp bebek tedavilerinde başarının sırrı, gelişmiş embriyoloji laboratuvarına ve bilgi birikimi on yıllarca korunup büyütülen laboratuvar ekibine sahip olmaktan geçer.

Embriyoloji laboratuvarımızda en ileri teknolojik donanımı kullanarak özellikle zor vakalarda Avrupa standartlarının üzerinde başarı oranına sahibiz.

Doktor, embriyolog, androlog, genetik uzmanı ve hemşirelerden oluşan deneyimli ekibimizle, tanı ve tedavi protokollerini çiftlerin özel durum ve gereksinimleri çerçevesinde değerlendirerek kişiye özel tedaviler sunuyoruz.

Laboratuvar Başarısı ESHRE Sertifikası ile Onaylanmış Türkiye’de Tek, Dünyada 8 Tüp Bebek Merkezinden Biriyiz
Laboratuvarlarımız 2022 yılında ESHRE tarafında uzun soluklu bir denetleme sürecinden geçti. Kurumumuz; altyapı, personel uzmanlığı, teknoloji ve eğitim gibi farklı alanlarda en ince detayına kadar incelendi.

Tüm merkezlerimizde yapılan incelemeler ve teftişler sonucunda kurumumuzda kullanılan malzeme ve teknolojilerin, uygulama yapan personel ve verilen hizmetin kalitesi onaylandı ve Türkiye’de ESHRE Sertifikası alan tek, dünyada ise 8 tüp bebek merkezinden biri olduk.

“Dünyanın En İyi 3 Tüp Bebek Merkezinden Biri”
Amerika’nın en saygın haber dergileri arasında yer alan Newsweek tarafından “Dünyanın En İyi 3 Tüp Bebek Merkezinden Biri” ödülüne layık görüldük.

“Yılın Tüp Bebek Merkezi”
Dünya Sağlık Turizmi Kongresi’nde (World Health Tourism Congress) “Yılın Tüp Bebek Merkezi” ödülüne layık görüldük.

“Turquality Üst Programına Seçilen Tek Tüp Bebek Merkezi”
Dünyanın ilk ve tek devlet destekli markalaşma programı olan Turquality programına girmeye hak kazanan ilk tüp bebek merkeziyiz.

“Oxford ve Paris Üniversitesi Bilimsel İş Birlikleri”
Oxford ve Paris üniversiteleri ile gerçekleştirdiğimiz bilimsel iş birlikleri ile üreme bilimine katkıda bulunuyoruz.