5 En İyi İzmir Çocuk Doktoru

5 En İyi İzmir Çocuk Doktoru

1. Uzm. Dr. Bülent Gökşen

Uzm. Dr. Bülent Gökşen

Uzm. Dr. Bülent Gökşen Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. Uzmanlık eğitimini Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı.

Sırasıyla; Afyon Emirdağ Gömü Sağlık Ocağı, Ankara GATA Hastanesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Manisa Selendi Devlet Hastanesi’nde çalıştı.

Şu anda İzmir Özel Egepol Hastanesi‘nde görev yapmaktadır.

2. Uzm. Dr. Dilek Dalkıran

Uzm. Dr. Dilek Dalkıran

1976 yılında Banaz/Uşak doğumluyum. 2001 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum. Mezuniyet sonrası Konya Karapınar Kayalı sağlık ocağında mecburi hizmetimi tamamladıktan sonra Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim dalında uzmanlık eğitimine başladım.

2 yıl süren uzmanlık eğitimimi yarıda bırakarak Ankara Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim dalında uzmanlık eğitimini tamamladım.

2007 yılında ise çocukluk hayalim olan pediatri alanında uzmanlaşmak için İzmir Tepecik Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları’nda eğitimime başladım. 5 yıl süren uzmanlık eğitimimin ardından Şanlıurfa Bozova Devlet Hastanesi’ne mecburi hizmet kapsamında atandım.

Mecburi hizmetimi tamamladıktan sonra 2013-2017 yılları arasında İzmir Tınaztepe Hastanesi’nde yenidoğan yoğun bakım sorumlu hekimi olarak görev yaptım. 2018 yılından itibaren İzmir Bayraklı‘daki kendi muayenehanemde hastalarıma hizmet vermekteyim.

3. Uzm. Dr. Hakan Tokbay

Uzm. Dr. Hakan Tokbay

Uzm. Dr. Hakan Tokbay İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunudur. Uzmanlık eğitimini Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Sırasıyla; Manisa Celal Bayar Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve Özel Soma Vefa Hastanesi’nde görev yapmıştır.

Şu anda İzmir Özel Egepol Hastanesi‘nde hastalarına hizmet vermeye devam ediyor.

4. Uzm. Dr. Gonca Aslan

Uzm. Dr. Gonca Aslan

İlköğretimi Mersin’de liseyi ise Çanakkale‘de tamamladım. Tıp Fakültesi hayatıma ise 1998 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanarak başladım.

Tıp Fakültesini başarı ile bitirdikten sonra Bursa’da Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı A.B.D biriminden teklif aldım. Nilüfer Belediyesi bünyesinde bulunan ve Halk Sağlığı A.B.D’ nin uygulama birimi olan Fethiye Sağlık Ocağı’nda 1 yıl Pratisyen Hekim olarak görev yaptım.

Bu arada da tıpta uzmanlık sınavına hazırlandım. Sağlık Ocağı’nda aktif olarak çalışırken Tıpta Uzmanlık Sınavını (TUS) kazandım. Amacıma ulaşmanın mutluluğu ile 2005 yılında İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Sağlığı ve Cerrahisi Eğitim Arş. Hastanesi‘nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlık İhtisasına başladım.

Bilindiği gibi Dr. Behçet Uz Hastanesi diğer branşların bulunmadığı, sadece Çocuk Hastalıkları eğitimi veren Türkiye’nin en büyük özerk Çocuk Hastanesi’dir.

İhtisasım boyunca çok fazla vaka görerek deneyim kazandım. 2010 yılında ihtisasımı başarı ile bitirdikten sonra mecburi hizmete atandım ve Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak görevime başladım.

Göreve başladığımda Balıkesir ilinde Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi yoktu ve hasta doğan bebekler ne yazık ki entübe edilip ambulanslarla çevre illere sevk ediliyordu. Bu durum beni çok etkiledi. O dönemde Balıkesir’de Yeni Doğan Uzmanı yoktu, hatta kadro tanımı da yoktu.

Gönüllü olarak bu görevi istedim ve Balıkesir Devlet Hastanesi’nin hala hizmet vermekte olan 33 küvez kapasiteli, 10 ventilatörlü (solunum makinesi ) III. Basamak Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’ni kurdum. Hemşire eğitimlerini verdim ve 1 yıl Yoğun Bakım Sorumlu Hekimliğini yaptım.

Daha sonra kariyerime özel sektörde devam etme kararı alarak 2013 yılında Edremit Özel Körfez Hastanesi‘nde çalışmaya başladım. Bir yıl çalıştıktan Balıkesir Yenidoğan Yoğun Bakımı kurma başarımdan ötürü Ağustos 2014 ‘de Ayvalık Devlet Hastanesi Yönetici/Başhekim’liği teklifi aldım. Yaklaşık 2 yıl Yönetici/Başhekim olarak Ayvalık Devlet Hastanesi’ne hizmet verdim.

Bu esnada yönetici olarak yoğun çalışmama rağmen aktif olarak hasta bakmaya da devam ettim ve mesleğime asla ara vermedim. Ardından 2016 yılında Balıkesir‘in Edremit ilçesinde ikamet ettiğim bölgede Özel Muayenehanemi açarak mesleğime devam ettim.

2017 yıllında oğlumun eğitimi nedeni ile İzmir’e dönme kararı aldım ve Özel Medical Park Hastanesi‘nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak çalışmaya başladım. Çok mutlu ve severek çalıştığım Medical Park Hastanesi’nde görev yaptığım sürece, tekrar kendi muayenehanemi açma isteğimden hiç vazgeçmedim.

Şu anda İzmir Karşıyaka Mavişehir‘deki özel kliniğimde hastalarıma hizmet vermekteyim.

5. Uzm. Dr. Neşe Yar

Uzm. Dr. Neşe Yar

Uzm. Dr. Neşe Yar 9 Eylül Üniversitesi Denizli Tıp Fakültesi mezunu. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde uzmanlık eğitimini tamamladı.

Sırasıyla; Kastamonu İhsangazi Sağlık Ocağı Sağlık Grup Başkanı, Zonguldak Gelir Sağlık Ocağı, Zonguldak Kilimli 2.Nolu Sağlık Ocağı, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Şanlıurfa Harran Devlet Hastanesi’nde görev yaptı.

Şu anda İzmir Özel Egepol Hastanesi‘nde çalışmalarına devam etmektedir.

6. Uzm. Dr. İkbal Durak

Uzm. Dr. İkbal Durak

1979 yılında Aydın-Söke’de doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi burda tamamladım. 19952001 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitim görüp mezun oldum.

20022007 yılları arasında da İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlık eğitimimi tamamladım.

Ardından Devlet Hizmet Yükümlülüğü nedeniyle Karaman’da kadın doğum ve çocuk hastanesinde 2 yıl Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olarak görev yaptım. Ardından Elazığ Özel Medical Park Hastanes’inde 3 yıl çalıştım, İzmir’e geri döndüm ve 2015-2022 yılları arasında Egepol Hastanesi’nde görev yaptım.

Şu anda İzmir Bornova‘daki özel kliniğimde hastalarıma hizmet vermekteyim.

7. Doç. Dr. Hese Coşar

Doç. Dr. Hese Coşar

Doç. Dr. Hese Coşar İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. Uzmanlık eğitimini Ege Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı ve Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Kliniği’nde tamamladı.

Sırasıyla; Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Anabilim Dalı, Yalvaç Doğum ve Çocuk Bakımevi,, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Kliniği ve Manisa Moris Şinasi Çocuk Hastanesi’nde görev yaptı.

Şu anda İzmir Özel Egepol Hastanesi‘nde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir.

8. Uzm. Dr. Perçem Bosnalı

Uzm. Dr. Perçem Bosnalı

1976 yılında İstanbul’da doğdum. İlkokul dönemimi Tekirdağ Şarköy’de geçirdim. 1994 yılında Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesinden mezun oldum. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 2000 yılında mezun olarak hekimliğe ilk adımımı attım. Kısa süreli İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Patoloji Bölümünde eğitim aldım.

Ancak çocuk hekimi olma isteğim ile Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları’nda uzmanlık eğitimimi gerçekleştirdim. Mecburi hizmet görevim nedeniyle 2008-2010 yılları arasında Şanlıurfa Çocuk Hastanesinde bulundum.

2010 yılı itibariyle önce İzmir Özel Tınaztepe Hastanesinde 5 yıl kadar görev aldım, yenidoğan yoğun bakım ünitesi sorumluluğunu sürdürdüm. Son olarak Medical Park İzmir Hastanesi‘nde 2,5 yıl poliklinik hekimliği yaptım.

Şu anda İzmir Karşıyaka Mavişehir‘deki özel kliniğimde hastalarıma hizmet vermekteyim.

9. Uzm. Dr. Erdem Gümüş

Uzm. Dr. Erdem Gümüş

1983 yılında İzmir’de dünyaya gelen Erdem Gümüş ilk, orta ve lise öğrenimini de İzmir de tamamlamıştır. İyi bir eğitim alan Uzm. Dr. Erdem Gümüş tıp eğitimi alabilmek için Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin yolunu tutmuştur.

Gaziantep Üniversitesi’nde geçirdiği yıllar için kendini doktorluğa hazırlayan ve mesleğinde hedefler belirleyen Erdem Gümüş zorlu bir eğitimin ardından tıp doktoru ünvanı ile mezun olmuştur. Mezun olur olmaz hedefleri doğrultusunda ilerlemeye devam eden Gümüş tıpta uzmanlık sınavını (TUS) kazanarak İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları kliniğinde ihtisasa başlamıştır. İhtisası süresi boyunca mesleki bilgi birikimi ve deneyimlerini arttıran Erdem Gümüş ihtisasını tamamlayarak uzman doktor olmaya hak kazanmıştır.

Uzmanlığının ardından devlet yükümlülüğü görevini yerine getiren Uzm. Dr. Erdem Gümüş sonrasında istifa ederek özel hastanelerde görev almaya başlamıştır.

Uzm. Dr. Erdem Gümüş şuan İzmir Çiğli‘deki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.