5 En İyi Ankara Kardiyoloji Doktoru

5 En İyi Ankara Kardiyoloji Doktoru

1. Doç. Dr. Mehmet Kayrak

Doç. Dr. Mehmet Kayrak

2000 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdim. 2005 yılında Kardiyoloji ihtisasımı Selçuk Üniversitesi‘nde tamamladım. 2016 yılında Avrupanın en büyük pulmoner hipertansiyon merkezi olan Bologna Üniversitesi (Italya) bünyesinde Pulmoner Hipertansiyon (akciğer damar tansiyonu) üzerine master eğitimi aldım.

20052019 yılları arasında girişimsel kardiyoloji alanında, akut miyokard infarktüsü (kalp krizi) hastalarına balon/stent tedavisiyle yüzlerce basarılı operasyon gerçekleştirdim. poliklinikten gelen bifurkasyon (çatal lezyonu), CTO (kronik tam tıkalı damar), Bypass greft lezyonlarına müdahale, doğuştan kalp deliklerini kapatılması (ASD, PDA, VSD), kalp pilleri, şoklama cihazlarının takılması, karotis arter (şah damarı) ve bacak damarlarının açılması gibi kompleks girişimlerde yüzlerce başarılı operasyon gerçekleştirdim. Ayrıca Kalp kapak hastalarının tedavisinde peruktan aort kapak replasmanı (TAVI) ve mitral kapağın balonla genişletilmesi gibi operasyonları da defalarca gerçekleştirdim. Dirençli tansiyon hastalarında böbrek damarı anjiyosu, renal artere stent (böbrek damarının açılması) ve renal denervasyon (böbrek sinirin yakılması) gibi vaka bazlı deneyimim mevcuttur.

112 yaşında bir hastaya kalp krizi sırasında başarılı müdahale ederek tedavisini tamamladım. Bu vaka ile şu ana kadar bildirilen en yaşlı kalp krizi hastasına başarılı müdahale olarak literatüre geçtim.

Şu anda Ankara Çankaya‘daki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

2. Prof. Dr. Basri Amasyalı

Prof. Dr. Basri Amasyalı

1969 yılında Afyon ilinin Emirdağ ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Almanya’da tamamladı. 19851988 yılları arasında lise eğitimini Eskişehir Atatürk Lisesinde tamamladıktan sonra 1988 yılında GATA Tıp Fakültesine başladı. 1994 yılında GATA Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1995-1997 yılları arasında Afyon ilinin Emirdağ ilçesinde pratisyen hekim olarak görev yaptı. 1997 yılının Ekim ayında GATA Kardiyoloji Anabilim Dalında uzmanlık ihtisasına başladı. 2001 yılının Kasım ayında Kardiyoloji uzmanı oldu. 2005 yılının Nisan ayında Yrd. Doç., 2007 Aralık ayında Doçent Ünvanını aldı.

2011 yılında TSK’dan istifa ederek ayrıldı. 2012 yılında Dumlupınar Üniversitesi Tıp Fakültesinde Kardiyoloji AD. Başkanı olarak göreve başladı. Mart 2013 yılında Profesörlüğe atandı. 2015 yılı Mayıs ayında Dumlupınar Üniversitesinden istifa ederek ayrıldı. 2001 yılından bu yana kalp ritim bozukluklarının girişimsel tedavisi alanında daha ağırlıklı olmak üzere girişimsel kardiyoloji ile uğraşmaktadır.

Yurt Dışı ve Yurt İçi Dergilerde yayınlanmış 100’ün üzerinde çalışmaları ve araştırma eserleri mevcuttur.

Şu anda Ankara Çankaya‘daki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

3. Prof. Dr. Erdoğan İlkay

Prof. Dr. Erdoğan İlkay

1991 Yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisinden Mezun oldu. Muhittin Ülker Acil Yardım Kardiyoloji Kliniğinden İhtisası Aldıktan Sonra Fırat Ünivesitesi’nde Girişimsel Kardiyoloji Laboratuvarını kurdu. 1998 Yılında Doçent 2003 Yılında Profesör Ünvanını aldı.

Girişimsel Kardiyoloji üzerinde uzmanlaştı, bu süreçte yurt dışında Girişimsel Kardiyoloji eğitimi için Amerika ve İtalya’da Gözlemci olarak çalıştı. Yüksek İhtisas Hastanesi, Kardiyoloji Bölüm Şefliği ve Direktörlüğü Görevini yürüttü. Halen Yüksek İhtisas Üniversitesi, Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi.

Kapak Hastalıklarının Cerrahi Olmayan Tedavileri için Almanya’da Gözlemci olarak bulundu.

Türk Kardiyoloji Derneği, İnvaziv Kardiyoloji çalışma grubunda Yönetim Kurulu Üyesi, Başkan Yardımcılığı ve Başkanlık görevinde bulundu.

Türk Kardiyoloji Derneği, Periferik Damar Hastalıkları çalışma grubu kurucu başkanlığı yaptı. Yapısal Kalp Hastalıkları Periferik Damar Hastalıkları ve Koroner Kalp Hastalıkları Girişimsel Tedavisinin birleşimi ile kurulan Türk Kardiyoloji Derneği Girişimsel Kardiyoloji Birliği Başkanlı Görevini yürüttü.

Birçok derginin Editöryal Kurulunda yer aldı. Türk Kardiyoloji Derneğinin Resmi Dergisi, Türk Kardiyoloji Arşiv Dergisinde Editör Yardımcılığı Görevi yaptı.

Girişimsel Kardiyoloji Birliğinin 20’den Fazla Toplantısının Düzenleme Kurulunda 8-10 Toplantının Başkanlığını Yaptı. (Uluslararası birçok Toplantıda Oturum Başkanlığı, Canlı Yayın Operatörlüğü ve Konuşmacı olarak görev yaptı.)

Türk Kardiyoloji Derneği, Sanofi Yaşamı uzatan olgu yarışmasında iki kez birincilik Ödülü Almıştır.

Halen Üniversite ve Özel Ofisinde Görevine devam etmektedir. Uluslararası Dergilerde yayınlanmış 100 üzerinden makalesi mevcuttur.

Şu anda Ankara Çankaya‘daki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

4. Prof. Dr. Cem Köz

Prof. Dr. Cem Köz

1993 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum. 3 yıl T.C. Sağlık bakanlığında çeşitli kurumlarda Pratisyen hekim olarak çalıştım. 1996 yılında Türk Hava Kuvvetlerinde uçuş tabibi olarak görev yaptım. 19992003 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp akademisinde Kardiyoloji İhtisasımı yaptım.

2003-2010 GATA Kardiyoloji Ana Bilim Dalında Girişimsel olmayan labratuvar sorumluluğunu yürüttüm. 2010 yılında YÖK Yayın ve sözlü değerlendirme ile Kardiyoloji alanında Doçentlik ünvanı kazandım. 2010 yılında Diyarbakır Asker Hastanesi’nde görevlendirildim.

2012 yılında Hava Kuvvetlerinden kendi isteğim ile ayrıldım. 20132020 yıllarında Yıldırım Beyazıt Üniversitesine Yenimahalle Eğitim Araştırma Hastanesinde Kardiyoloji Birim sorumlusu olarak görev yaptım. 2020 yılında özel sektörde çalışmaya başladım. Özel KORU Hastanesi/Çukurambar hastanesinde 1 yıl görev yaptım (2020-2021). 2021 yıl Şubat ayından itibaren kendi muayenehanem de hizmet vermekteyim. Toplam SCI ve SCI expanded kaynaklarda 46 yayınım bulunmaktadır. Halen yayınlarım toplam 602 atıf almıştır.

Şu anda Ankara Çankaya‘daki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

5. Doç. Dr. Müjgan Tek

Doç. Dr. Müjgan Tek

Doç. Dr. Müjgan Tek, kardiyoloji alanında uzmanlaşmış hekimlerimizden biridir. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2003 yılında mezun olduktan sonra aynı üniversitede 2009 yılında kardiyoloji uzmanı oldu.

Mecburi hizmetini 2009-2012 yılları arasında Tunceli Devlet Hastanesi’nde tamamladıktan sonra 2012-2013 Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde daha sonra 2013 ve 2017 yılları arasında Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalıştı.

20172020 yılları arasında TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Hastanesi‘nde Dr. Öğretim üyesi olarak görev aldı ve 2020 yılında doçent oldu. Akademik kariyeri boyunca uluslararası alanda pek çok makale yayınladı.

Şu anda Ankara Çankaya‘daki Özel Koru Hastanesi’nde çalışmaktadır.