5 En İyi İzmir Genel Cerrahi Doktoru

5 En İyi İzmir Genel Cerrahi Doktoru

1. Opr. Dr. Mustafa Atak

Opr. Dr. Mustafa Atak

Opr. Dr. Mustafa ATAK, GATA Askeri Tıp Akademisi mezunudur. Uzmanlık eğitimini 19951999 yılları arasında tamamladı. 1999 ve 2004 yılları arasında Elazığ Asker Hastanesi’nde görev yaptı.

2004-2012 yılları arasında İzmir Asker Hastanesi’nde çalıştı.

Şu anda İzmir Özel Egepol Hastanesi‘nde hastalarına hizmet vermektedir.

2. Prof. Dr. Gökhan Akbulut

Prof. Dr. Gökhan Akbulut

Prof. Dr. Gökhan Akbulut 1993 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1998 yılında ise Genel Cerrahi uzmanlık eğitimini Sağlık Bilimleri Üniversitesi İstanbul Okmeydanı Eğitim Hastanesi’nde tamamladı.

2005 yılında Kocatepe Üniversitesi’nde doçent, 2010 yılında Sakarya Üniversitesi‘nde profesör ünvanını aldı. 2015-2019 yılları arasında Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Eğitim Hastanesi’nde eğitim görevlisi olarak çalıştı. 2019 itibariyle Medipol Üniversitesi ve Tınaztepe Üniversitesi‘nde Genel Cerrahi alanında öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Aynı zamanda İzmir Tınaztepe Üniversitesi Özel Galen Hastanesi‘nde hastalarına hizmet vermektedir.

3. Opr. Dr. Ahmet Önal

Opr. Dr. Ahmet Önal

1966 yılında Adana’da doğdum. İlk ve orta öğrenimi Manisa’da tamamladım ve 1984 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde üniversite eğitimine başladım. 1991 yılında mezun olarak doktorluk mesleğine adım attım.

1996 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda ihtisas eğitimine başladım ve 2001 yılında Genel Cerrahi Uzmanı oldum. Uzmanlığı takiben üniversitede başasistan olarak çalışmaya devam ettim.

2005 yılında özel sektöre geçerek İzmir Özel Gazi Hastanesi Genel Cerrahi Departmanında çalışmalarımı sürdürdüm. Ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış bilimsel makalelerim ve yine ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılarda gerçekleştirilmiş çok sayıda sunum ve bildirilerim mevcuttur.

Şu anda İzmir Konak Alsancak‘taki özel kliniğimde hastalarıma hizmet vermekteyim.

4. Opr. Dr. Ahmet Er

Opr. Dr. Ahmet Er

1962 yılında Antalya Akseki’de doğdum. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1988 yılında mezun olduktan sonra ilk görev yerim olan Çanakkale’de çalışmaya başladım. 1990 yılında Genel Cerrahi ihtisasını kazanarak İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzmanlık eğitimime başladım.

Uzmanlığımı aldıktan sonra 1995-1996 yıllarında Birleşik Krallık Royal Berkshire and Battle Hospitals NHS Trust Hastanesi’nde Genel Cerrahi ve Anestezi Yoğun Bakım alanında Misafir Gözlemci Hekim olarak görev aldım. İngiltere dönüşünde uzmanlığımı aldığım İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne geri gelerek 4. Cerrahi Kliniği’nde 2020 yılının Ekim ayına kadar uzman doktor olarak çalıştım. Bu süre zarfında 2000-2003 seneleri arasında Başhekim Yardımcılığı, Acil Servis Asistanları Sorumlu Uzmanlığı ve Nöbet Koordinatörlüğü görevlerinde bulundum.

20102012 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Organ Nakli Sertifikasyon Programı’na dahil olarak Böbrek Nakli Yeterlilik Belgesi’ni aldım. 2010-2020 yılları arasında İl İçi ve İl Dışı Organ Çıkarım Görevini üstlendim. 2012 yılından itibaren İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Organ Nakli (Böbrek) Sorumlu Cerrahı olarak hastanemizin böbrek nakli yetkilisi olarak görev aldım. 2013-2020 yılları arasında Transfüzyon Komitesi Üyesi olarak görev aldım.

2020 yılı Ekim ayından itibaren İzmir Konak Alsancak Kızılkanat Sağlık Sitesi’ndeki özel muayenehanemde çalışmakta ve ameliyatlarımı yapmaktayım.

5. Prof. Dr. Cengiz Aydın

Prof. Dr. Cengiz Aydın

Prof. Dr. Cengiz Aydın 1993 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş, 1998 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’ndan uzmanlığını almıştır.

19992011 yılları arasında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalışmış, aynı dönemde doçent ve profesör ünvanlarını almıştır.

Bu süreçte fakülte yönetim kurulu üyeliği, başhekim yardımcılığı ve anabilim dalı başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2012 yılından itibaren Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi klinik şefi olarak çalışmaya başlamış, 2017 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi‘nde profesör kadrosuna atanmıştır.

Prof. Dr. Cengiz Aydın, halen Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tıp Fakültesi Tepecik Uygulama ve Araştırma Merkezi Genel Cerrahi Kliniği’nde Eğitim Sorumlusu olarak görev yapmaktadır.