5 En İyi Ankara Diş Hekimi

5 En İyi Ankara Diş Hekimi

1. Diş Hekimi Ömer Bayar

Dr. Dt. Ömer Bayar

Dr. Dt. Ömer Bayar, 1992 tarihinde Eskişehir’de doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini 1998- 2006 yılları arasında Atayurt Kolejinde tamamladıktan sonra 2006-2010 yılları arasında Eskişehir Anadolu Lisesi’ni kazanarak lise öğrenimini bu okulda görmüştür.

2015 yılında Başkent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olmuştur ve 2017’den bu yana hem kendi kliniğinde hizmet vermekte olup hem de Başkent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protez Ana Bilim Dalında doktora yapmaktadır.

Estetik diş hekimliği ve Gülüş tasarımı, İmplantoloji ve ağız diş çene cerrahi Uygulamaları ağırlıklı olmak üzere çalışmaktadır. Mesleğinde güncel olmak adına alanında birçok uluslararası kongre ve seminere katılmıştır.

Komplike dental çapraşıklıkları ve çene malpozisiyonu olan vakalarda full mouth rehabilitasyon ve gülüş tasarımı; İleri derecede kemik eksiklikleri bulunan hastaların implant cerrahisi, kemik greftleme ve özellikle de dişin çekildiği ve aynı anda implant yerleştirildiği ‘anında implant’ tekniğinin de uygulayıcısıdır. ‘ polisaj ve Glaze uygulanmış 5Y-TZP monolitik zirkonya blokların fırçalama simülasyonu sonrası yüzey pürüzlülüğü’ başlıklı Doktora tezi çalışması, yerli ve yabancı akademik dergilerde yayınları bulunmaktadır.

Şu anda Ankara Çankaya‘daki özel kliniğinde hastalarına hizmet veriyor.

2. Dr. Dt. Seda Deniz Kalkan

Dr. Dt. Seda Deniz Kalkan

1983 yılında Trabzon’da doğdu. İlkokul öğrenimini Trabzon’un Of ilçesinde, ortaokul öğrenimini Trabzon Kanuni Anadolu Lisesinde ve lise öğrenimini Ankara Atatürk Lisesinde tamamladı. 2008’de Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu.

Diş Hekimliği uzmanlığı ve doktorasını Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Diş ve Çene Cerrahisi bölümünde tamamladı. Uzmanlık ve doktora sürecinde; dental implant cerrahi’leri, botox uygulamaları, çene kistleri ve patolojilerinin, gömülü ve yarı gömülü diş’lerin ( 20 yaş diş’leri – yirmiyaş diş’leri) cerrahileri ve ağız hastalıklarını içeren alanlarda uzmanlık seviyesinde eğitim aldı.

“Yarı gömülü yirmi yaş dişlerinde çekim öncesi ve çekim sonrası c-reaktif protein seviyelerinin karşılaştırılması” adlı tez ile doktora eğitimini tamamladı. Uzmanlığı sırasında ve sonrasında ulusal ve uluslararası birçok bilimsel kongreye katıldı. 2008-2018 yılları arasında özel bir poliklinikte diş hekimi ve çene cerrahı şirket ortağı olarak çalıştı.

2017 yılında Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünden mezun oldu. 2018 yılında kendi kliniğimi hayata geçirdi. Halen Ankara Çukurambar’da yer alan kliniğinde çene cerrahı ve genel diş hekimi olarak hizmet vermektedir. Ankara Adliyesi’nde çene cerrahisi alanında bilirkişilik yapmaktadır.

3. Dt. Yasin Görgünoğlu

Dt. Yasin Görgünoğlu

Dt. Yasin Görgünoğlu, Bakü Devlet Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünden mezun olmuştur. Özge Ulusoy’un sunduğu yılın enleri ödül töreninde 2021 yılının en iyi diş hekimi sorumluluğu ödülüne layık görülmüştür. Şehit ailelerine uyguladığı bazı ücretsiz diş sağlığı ile ilgili operasyonları kamu oyunda yankı bulup örnek teşkil etmiştir.

Halen Ankara Çankaya’da bulunan muayenehanesinde hastalarına uzman ekibiyle hizmet vermektedir.

4. Dr. Dt. Zehra Fırtına Ekincioğlu

Dr. Dt. Zehra Fırtına Ekincioğlu

Diş hekimi Zehra Fırtına Ekincioğlu 1984 yılında Ankara’da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da görmüştür. Başarılı bir eğitim ve öğrenim hayatından sonra ilk tercihi olan diş hekimliği bölümüne girmiştir.

Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne başladığı yıllardan itibaren cerrahi yöntemlere ilgisinden dolayı mezun olur olmaz Ankara Üniversitesi Ağız, Diş, Çene Cerrahisi ve Hastalıkları bölümünde uzmanlığa başlamıştır. 2011 yılında çene cerrahisi bölümünden bilim doktoru unvanını almıştır.

Özellikle Güney Amerika’da da çeşitli merkezlerde implantoloji, rekonstrüksiyon ve estetik alanlarında eğitim görmüştür. Yurt içi, yurt dışı birçok kongreye katılarak günümüz cerrahi tekniklerini yakından takip etmektedir. Tez çalışması ağız, çene, yüz kanserleri ile ilgili olup implantoloji ile ilgili çalışmaları halen devam etmektedir.

Aldığı tüm eğitimler, bilgi ve becerisini kendi kliniğinde uygulamak istediğinden Zeds Dental Studio ile yola devam etmektedir. Kliniğinde cerrahi branşların dışında da bilgi ve becerisini tamamen yansıtmayı hedeflemiştir. Hastalarını sadece cerrahi vaka olarak değil ‘estetik’ olarak da bütünleştirdiğinden estetik diş tedavilerini de başarı ile devam ettirmektedir.

Şu anda Ankara Yenimahalle‘deki Zeds Dental Studio’da hastalarına hizmet vermektedir.

5. Dr. Dt. Tansu Erakman

Dr. Dt. Tansu Erakman

Dr. Dt. Tansu Erakman Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunudur.

Başkent Üniversitesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisinde 2. Doktorasını tamamlayan Dr. Tansu Erakman aynı zamanda Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi bölümünden de uzmanlık ve doktoraya sahiptir. TV programlarında ve sosyal medyada halkı bilinçlendirmek adına pek çok projede yer almıştır

Çene Cerrahisi ve Protez bölümlerinin her ikisinden akademik unvana sahip olması nedeniyle implant cerrahisi ve zirkon porselen üst yapıları konusunda kendisini geliştirmiştir. İleri derecede kemik eksiklikleri bulunan hastaların implant cerrahisi, kemik greftleme ve özellikle dişin çekildiği ve aynı anda implant yerleştirildiği ‘anında implant’ tekniğinin uygulayıcı ve eğitimcisidir.

Sinire yakın gömülü 20 yaş dişlerinin cerrahisi alanında çalışmaları bulunmaktadır. Yurt içi ve yurt dışı kongrelere konuşmacı ve eğitimci olarak katılmıştır. ‘Dişçi korkusu’ olarak da bilinen ‘dental anksiyete’ ile ilgili doktora tezi çalışması vardır. Yerli ve yabancı akademik dergilerde yayınları bulunmaktadır.

Şu anda Ankara Çankaya‘daki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.