5 En İyi İzmir Göz Doktoru

5 En İyi İzmir Göz Doktoru

1. Prof. Dr. Tansu Erakgün

Prof. Dr. Tansu Erakgün

20 Mart 1968’de İzmir’de doğan Prof. Dr. Tansu Erakgün, orta öğrenimini Saint Joseph Koleji’nde ve Lise öğrenimini Karşıyaka Gazi Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1986 yılında girdiği Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1992 yılında mezun oldu. Aynı yıl Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Hastalıkları  Anabilim Dalı’nda asistanlık eğitimine başladı. 1997 yılında uzman olduktan sonra aynı yıl uzman doktor olarak aynı klinikte Retina Hastalıkları ve Vitreoretinal Cerrahi alanında uzmanlaşmak üzere görevine devam etti. Bu konudaki eğitimini, çeşitli dönemlerde Antwerp-Belçika (Dr. Zivanovic Kliniği), Frankfurt-Almanya (Dr. Eckardt Kliniği), Duisburg-Almanya’da gerçekleştirdi. 2004 yılında doçentlik, 2010 yılında profesörlük ünvanını alan Dr. Erakgün, 2013 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’ndaki görevinden ayrılmıştır.

Halen; Türk Oftalmoloji Derneği Vitreoretinal Cerrahi Birimi Aktif Üyesi, Türk Oftalmoloji Derneği Tıbbi Retina Birimi Aktif Üyesi, Türk Oftalmoloji Derneği Oküler Travmatoloji Birimi Aktif Üyesi, European Vitreoretinal Society ve American Academy of Ophthalmology üyesidir . Yurtiçi ve yurtdışı bilimsel dergilerde birçok makalesi yayınlanmıştır.

Vitrektomi ameliyatlarında kullanılmak üzere kendisi tarafından tasarlanan “Erakgun spatula knife” ve “Erakgun snare” adlı cihazlar bu konudaki literatüre geçmiş ve dünyanın dört bir yanında kullanılmaktadır.

Diyabetin göz komplikasyonları, retina dekolmanları, göz travmaları ve göz içi yabancı cisimler, makula dejeneresansı, makula deliği, epiretinal membran, katarakt cerrahisinin komplikasyonları konularında uzmanlaşmış olup, toplam 15000’in üzerinde cerrahi müdahale gerçekleştirmiştir.

2. Uzm. Dr. Emrah Mat

Uzm. Dr. Emrah Mat

Uzm. Dr. Emrah Mat Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Uzmanlık eğitimini İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde tamamladı.

Sırasıyla; İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Gaziantep Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Turgutlu Devlet Hastanesi’nde görev aldı.

Şu anda İzmir Özel Egepol Hastanesi‘nde çalışmaktadır.

3. Opr. Dr. Ömer Takeş

Opr. Dr. Ömer Takeş

Opr. Dr. Ömer Takeş Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2010 yılında mezun oldu. Uzmanlık eğitimini ise Dokuz Eylül Üniversitesi‘nde 2015 yılında tamamladı.

Uzmanlık eğitimi sonrası 2015‘ten 2018‘e kadar İzmir Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi‘nde görev yaptı. Ardından 2022‘ye kadar İzmir Özel Kaşkaloğlu Göz Hastanesi‘nde görev yaptı.

Ulusal ve uluslararası 50’den fazla yayın ve bildirileri bulunmaktadır.

2022 yılından beri İzmir Alsancak‘taki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermeye devam ediyor.

4. Opr. Dr. Murat Direl

Opr. Dr. Murat Direl

Opr. Dr. Murat Direl Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2010 yılında mezun oldu. 2014 yılında İzmir Bozyaka Eğitim Araştırma Hastanesi‘nde uzmanlık eğitimini tamamladı.

Uzmanlık eğitimi sonrası Düzce Akçakoca Devlet Hastanesi’nde 1 yıl görev yaptı. 2017‘den itibaren İzmir Balçova Batıgöz Cerrahi Tıp Merkezi‘nde hastalarına hizmet vermeye devam ediyor.

İyi derecede İngilizce bilen Opr. Dr. Murat Direl Türk Oftalmoloji Derneği ve Türk Tabipler Birliği üyesidir.

5. Opr. Dr. Sedat Selim

Opr. Dr. Sedat Selim

Opr. Dr. Sedat Selim 2004 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2004 yılında başladığı uzmanlık eğitiminden 2009 yılında mezun oldu. Uzmanlık eğitimini Ege Üniversitesi‘nde aldı.

Uzmanlık eğitimi sonrası Burdur Bucak Devlet Hastanesi’nde zorunlu görevini tamamladı. 2014 yılına kadar İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’ne bağlı Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2 yıl görev yaptı.

2016‘ya kadar Bolu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yaptı. 2016‘dan 2019‘a kadar Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’nde görev aldı.

İngilizce, Fransızca ve Balkan ülke dillerini iyi derecede bilmektedir. Türk Oftalmoloji Derneği ve Türk Tabipler Birliği üyesidir.

2019 yılı itibariyle İzmir Özel Kaşkaloğlu Göz Hastanesi‘nde hastalarına hizmet vermeye devam ediyor.

6. Opr. Dr. Ebru Acar

Opr. Dr. Ebru Acar

Opr. Dr. Ebru Acar 1975 Uşak doğumlu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1999 yılında mezun oldu. 2004 yılında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘ndeki uzmanlık eğitimini tamamladı.

Uzmanlık eğitimi sonrası Kars Devlet Hastanesi’nde görev yaptı. 2007 ve 2018 yılları arasında sırasıyla; Özel Karşıyaka Göz Hastanesi, Özel Egepol Hastanesi ve Özel Ekol Göz Hastanesi’nde görev yaptı.

Türk Oftolmoloji Derneği, Türk Tabipler Birliği üyesidir.

2018 yılından beri Karşıyaka Mavibahçe‘deki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermeye devam ediyor.

7. Opr. Dr. Ali Türker

Opr. Dr. Ali Türker

Opr. Dr. Ali Türker 1972 İzmir doğumlu. Tıp eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1996 yılında tamamladı. Uzmanlık eğitimini ise İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde 2002 yılında tamamladı.

Uzmanlık eğitimi sonrası İzmir Alsancak Devlet Hastanesi’nde 1 yıl görev yaptı. Ardından 20052019 yılları arasında Net Göz Tıp Merkezi‘nde 14 yıl görev aldı.

2019 yılı itibariyle İzmir Alsancak‘taki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermeye devam ediyor.