5 En İyi Ankara Dermatoloji (Cildiye) Doktoru

5 En İyi Ankara Dermatoloji (Cildiye) Doktoru

1. Prof. Dr. Erol Koç

Prof. Dr. Erol Koç

Prof. Dr. Erol Koç 1991 yılında GATA Askeri Tıp Fakültesi’ni kazanarak mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından Türkiye’nin farklı şehirlerindeki asker hastanelerinde dermatoloji uzmanı olarak hizmet vermeye başladı.

2004 ile 2010 yılları arasında GATA Dermatoloji Anabilim Dalı’nda yardımcı doçent olarak hizmet verdi. Görevine terfi alarak 2010 yılında doçent olarak devam etti. 2015 yılında ise profesör unvanını aldı.

2014 yılında GATA’dan emekli olarak Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı’nda öğretim görevlisi olarak deneyimlerini aktarmaya başladı. 2017 yılında görevinden ayrılarak Medicalpark Hastanesi’nde bölüm koordinatörü görevine atandı. Aynı anda özel kliniğini açarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Prof. Dr. Erol Koç ulusal ve uluslararası kongrelere ve toplantılarda eğitimler vermektedir. Ayrıca konuşmacılık ve workshop yöneticisi olarak da görev almaktadır.

2. Doç. Dr. Ekrem Civas

Doç. Dr. Ekrem Civas

1971 doğumludur. Tıp kariyerine 1993 yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olarak başladı. 2003 yılından itibaren Ankara Gaziosmanpaşa’da kendi özel muayenehanesini açarak hizmet vermeye başladı. 2007 yılında Ankara Numune Hastanesi Dermatoloji bölümündeki görevinden istifa ederek ayrıldı.

1999 yılından itibaren Estetik Dermatoloji ve Dermatolojik Cerrahi alanlarına yönelmeye başladı, kendini geliştirmek için yurt dışı ve yurt içi birçok eğitim almıştır. Saç hastalıkları konusunda çalışmalar yaptı. İsveç ve İspanya’da kliniklerde deneyimlerini geliştirdi.

Kariyerini lazerle vâris ve kılcal damar tedavisi, lazerle leke tedavisi ve lazerle ameliyatsız cilt germe konularında Cutera Akademi’nin 2005 New York ve 2007 yılında Barselona’da düzenlediği eğitimlere katılarak kendini geliştirdi. 2009 yılında “Farklı vasküler lezyonların Nd-Yag lazer ile tedavisi” adında önemli bir bilimsel çalışmayı yayımladı.

Botoks ve dolgu alanlarında önemli çalışmalar yapıp tecrübe kazanmak için yüz şekillendirme konularında 2001 yılından itibaren uluslararası toplantılara katılarak eğitimler aldı. Yüz ile bütünleşen güvenli ve doğal sonuçlu enjeksiyonlar odak konusu oldu.

Akademik kariyerinde 1 adet kitap, 4 adet kitap bölümü 34 adet bilimsel makale ve 22 adet bilimsel posteri olup ulusal ve uluslararası 62 adet kongrede eğitim görevlisi, konuşmacı ve oturum başkanı olarak görev almıştır. 2011 yılında ise saç cerrahisi alanında Amerikan Board Sertifikası başarılarının arasına katmıştır. Bu başarı ile Türkiye’yi temsil etmiştir.

2021 yılında ise doçent unvanına layık görülmüştür.

3. Uzm. Dr. Armin Müştak

Uzm. Dr. Armin Müştak

1967 yılında Azerbaycan ilinin merkezi Tebriz kentinde doğdu. Üniversiteyi Tebriz Tıp Bilimleri Üniversitesi’nde tamamladı. Dermatoloji üzerine çalışmalar yaparak 3 yıl İran’ın mahrum bölgelerinde hekim olarak çalıştı. Ayrıca sıtma hastalığı çalışmalarına katkıda bulundu.

1998 yılında Türkiye’ye gelip dermatolojiye olan ilgisini 2001 yılında Ankara Üniversitesi Dermatoloji bölümünü kazanarak devam ettirdi. İhtisas döneminde çeşitli eğitim programlarına katılarak kendini geliştirdi. Ankara’nın seçkin özel hastane ve estetik merkezlerinde çalışarak deneyimlerini geliştirdi.

Son 4 yıldır kendi kliniğinde hastalarına hizmet vermeye devam ediyor.

4. Prof. Dr. Başak Yalçın

Prof. Dr. Başak Yalçın

1970 yılında Çorum’da doğdu. Liseyi Çorum Atatürk Lisesi’nde okuyarak birincilikle bitirdi. 1987 yılında üstün başarı sağlayarak kazandığı Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’nden 1994 yılında mezun oldu. Uzmanlık eğitimini ise 1994 – 1999 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi (Dermatoloji) Anabilim Dalı’nda tamamlamıştır.

1999-2001 yıllar arasında Amerika Birleşik Devletleri Teksas Eyaleti MD Anderson Cancer Center ve Baylor Collage of Medicine Dermatoloji Klinikleri’nde çalışma fırsatı buldu. Bu merkezlerde çalışırken özellikle derinin alerjik- immünolojik hastalıkları ve dermatocerrahi konularına daha çok odaklandı.

5. Uzm. Dr. Servet Usta

Uzm. Dr. Servet Usta

1991 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı. 1997 yılında mezun oldu. 1998-2001 yılları arasında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde dermatoloji ihtisasını yaptı.

2001- 2008 yılları arasında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi EAH’nde dermatoloji uzmanı olarak görev yaptı. 2008- 2011 yılları arasında Kırşehir Özel Aşıkpaşa Hastanesinde dermatoloji uzmanı olarak görev yaptı. Ayrıca 2005- 2016 yılları arasında Kırşehir’de kendi muayenehanesinde dermatoloji ve kozmetoloji hekimliği yaptı.

Halen 2017 yılında Ankara Çukurambar / Çankaya ’da açtığı muayenehanesinde dermatoloji ve kozmetoloji alanında hastalarına ameliyatsız estetik, botoks, mezobotoks, istenmeyen ben ve lekelerden kurtulmanız için leke tedavisi, lazer epilasyon, lazer ile dövme silme, altın iğne uygulaması, yanak ve dudak dolgu hizmet vermektedir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.