5 En İyi İzmir Saç Ekim Merkezi

5 En İyi İzmir Saç Ekim Merkezi

1. Dr. Sibel Ulusan

Dr. Sibel Ulusan

Türkiye’nin ilk saç ekim doktorlarından biri olan Dr. Sibel Ulusan, doğal ön çizgi tasarımı ve kendi adını vererek patentini aldığı kanal açma tekniği ile dünyaya adını duyurmuş bir saç ekimi doktorudur.

Dr. Sibel Ulusan, dünyanın 45 farklı ülkesinden 4000’den fazla kişiye saç ekimi yapmıştır. Aynı zamanda The International Society of Hair Restoration Surgery üyeliğine devam ederek, Avrupa ve Amerika’da her yıl dünyanın ileri gelen saç ekim doktorlarıyla bir araya gelerek ve geliştirdiği yöntemleri sunarak, global saç restorasyonu alanının gelişimine katkı sağlamaktadır ve bu alanda Türkiye ve İzmir’i başarıyla temsil etmektedir.

2. Dr. Zafer Ulusan

Dr. Zafer Ulusan

1983 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirmiş, 1989 yılında iç hastalıkları uzmanlığını almıştır. 30 yıl hastane yöneticiliği yapmıştır ve ilk defa bir Türk hastaneyi “Lean Hospital” standartlarına yükseltmiştir ve bunu tescilletmiştir. Daha sonra İzmir’de kendi özel saç ekimi kliniğini açarak, oksijen ve yapay zeka destekli saç ekimi yapmaya başlamıştır. Saç ekimi dışında, mevcut saçları da güçlendirmeyi amaçlayan rejeneratif tıbbın öncülerindendir.

The International Society of Hair Restoration Surgery üyeliğine devam ederek, Avrupa, Asya ve Amerika’da her yıl dünyanın ileri gelen doktorlarıyla bir araya gelerek, global saç restorasyonu alanının gelişimine katkı sağlamaktadır.

3. Clinicizmir Saç Ekim Merkezi

Clinicizmir Saç Ekim Merkezi

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Clinicizmir sizlere saç ekimi, sakal bıyık ekimi, kaş ekimi ve skar revizyonu uygulamalarıyla ilgili dürüst, etik ve sonuç odaklı alternatifler sunuyoruz. Danışanlarımıza ihtiyaçlarına uygun, beklentileriyle orantılı, ulaşılabilir ve başarılı sonuçlar ortaya koyuyoruz. Bunu yaparken alanında uzman doktor kontrolü ve uzman ekibimizle Hastane Şartlarında steril ortamda hizmet sağlıyoruz ve operasyon sonrası da tüm takibi gerçekleştiriyoruz.

Clinicizmir saç ekiminde danışanlarımıza ihtiyaçlarına uygun, beklentileriyle orantılı, ulaşılabilir ve başarılı sonuçlar ortaya koymak için destek sağlıyoruz.

4. Ento Saç Ekim Merkezi

Ento Saç Ekim Merkezi

Özel İzmir Ento KBB Cerrahi Tıp Merkezi’nde yer alan Ento Saç Ekim Kliniği, pek çok tecrübeli ve uzman ekibi ile birlikte özel hastane kalitesinde güncel teknolojiyi kullanarak çeşitli saç ekim operasyonlarını başarılı bir şekilde gerçekleştiren sağlık kuruluşudur.

Kaliteli, güvenilir ve profesyonel hizmet anlayışına sahip olan Ento Saç Ekim Kliniği, Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı yönetiminde hastalarının %100 memnuniyetini amaçlayarak çalışmaktadır. Ayrıca Ento, saç ekiminin yanı sıra sakal, bıyık ve kaş ekimi uygulamaları da yapmaktadır.

5. Serena Saç Ekim Polikliniği

Serena Saç Ekim Polikliniği

Serena Estetik Merkezi kurucusu olan Ülker AKISKA 20 Kasım 1946 yılında Çorum’da dünyaya gelmiştir. İlkokul, ortaokul ve liseyi bitirdikten sonra Almanya Münih Kozmetik Meslek Yüksek Okulunu tamamlamıştır.( Schwabinger Berufsfachhoch Scule für Kozmetik im BDK Fransizka Teebken). 2 yıl boyunca Münih Dermatoloji kliniğinde asistanlık yapan Ülker Akista ardından 20 yıl boyunca estetik ve kilo sorunları hakkında çalışmalar yürütmüştür.

Türkiye’ye geri döndükten sonra 1983 yılında Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığından izin aldıktan sonra Ankara Kızılay’da uzman doktor, beslenme uzmanı, dermatolog, psikolog, fizyoterapist, yüksek hemşire ve pek çok uzman estetisyenlerden oluşan Serena Estetik Sağlıklı Zayıflama Merkezini kurmuştur. Daha sonra ikinci şubesini Çankaya’da açtıktan sonra üçüncü şubesini de Tunalıhilmi’de açmıştır.

Ülker Akista Ankara Yenimahalle Kız Meslek Lisesi Estetik ve Cilt bakımı bölümünün açılması için destek vermiştir. Bölümün açılmasının ardından gönüllü olarak burada eğitmenliğe başlamıştır.

1993 yılında Amerikan Inches a Weigh Zayıflama Merkezlerinin Türkiye’de temsilcisi olan NUTRA SLIM’den teklif almıştır. Aldığı teklif sonrasında ise Alsancak’ta olan NUTRA SLIM şubesini açmıştır. Ardından 1 Ocak 2000 yılında ise olan NUTRA SLIM’in ikinci şubesini Karşıyaka-Bostanlı’da açmıştır.

2001 yılında ise NUTRA SLIM’den ayrılmış. Ardından kendi marka adını NUTRA SYSTEM ile değiştirmiştir.
SERENA ESTETİK GÜZELLİK MERKEZİ 1993 yılından beri İzmir’de hizmet vermesinin yanı sıra Ankara’da da faaliyette bulunmuştur. 2002 yılı itibariyle de Alsancak’ta tekrardan hizmet vermeye başlamıştır.

2010 yılında Sağlık Bakanlığı’nın yapmış olduğu yeni düzenlemesine göre Özel SERENA Polikliniği olarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Deneyimli geniş kadromuz ile dünyadaki gelişmeleri takip ederek bu gelişmeleri eksiksiz bir şekilde uygulamayı amaçlayan SERENA tıbbın sağladığı olanaklardan yararlanabilmenizin yanı sıra burada kendinizi daha sağlıklı ve güzel hissetmenizde yardımcı olmaktadır.

6. Opr. Dr. Çağhan Baytekin

Opr. Dr. Çağhan Baytekin

Eskişehir doğumluyum. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra Plastik-Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanlığımı İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi A.D. tamamladım.

2004-2006 yılları arasında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalında , 2006-2007 arasında Kocaeli Acıbadem Hastanesi`nde Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı olarak görev aldım.

2007-2011 yılları arasında Özel izmir Kent Hastanesinde görev yaptım.

2011 yılında Universal Özel Ege Sağlık hastanesinde göreve başladım

Bu süreçte mikrocerrahi eğitimi amacı ile ESI (European Surgical Ins.Norderstedt-Germany) ve Şişli Etfal hastanesinde başlangıç ve ileri düzey kurslara katıldım. Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisinde yanık ünitesi eğitimi aldım, Ankara ASVAK bünyesinde LASER uygulamaları rotasyonumu tamamladım, VASER (Ultrasonografi eşliğinde liposuction) uygulamaları kursuna katıldım.

ONEP Estetik ve plastik cerrahi kliniğinde gözlemci cerrah olarak bulundum. Birçok panel, seminer ve kongreye katıldım. Uluslararası dergilerde toplam 12 adet makalem yayınlandı, uluslararası kongrelerde 11 yazılı ve sözlü bildiri sundum, yayınlarıma yönelik 8 atıf yapıldı. Ulusal kongrelerde 30`un üzerinde sözlü ve yazılı bildiri tebliğ ettim. 2005 yılında Türk Plastik-Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Asil üyeliğine seçildim ve Plastik-Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Yeterlilik Sertifikası ile onurlandırıldım.

2011 yılında kendi merkezimde hasta kabulüne başladım.

7. Opr. Dr. Remzi Fırıncıoğulları

Opr. Dr. Remzi Fırıncıoğulları

Tıp Fakültesi eğitimimi 1988 yılında Dicle Üniveristesi’nde tamamlayarak mezun oldum. Uzmanlık eğitimimi Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniğinde 2006 yılında tamamladım.

1999 ve 2006 yılları arasında Mersin Üniversitesi’nde plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi asistanlığı yaptım. 2006 ve 2010 yılları arasında Mersin Devlet Hastanesi’nde plastik cerrahı görevime devam ettim. Sonraki 1 yılı Adana Devlet Hastanesi’nde, ardından 2015’e kadar Özel Tarsus Medical Park Hastanesi’nde görev yaptım.

2015-2016 arasında Mersin Özel Yenişehir Hastanesi, 2016-2017 arasında ise İzmir Özel Ege Şehir Hastanesi’nde plastik cerrah uzmanlığı yaptım. Aralık 2017’den beri İzmir Özel Can Hastanesi’nde plastik cerrah olarak görevime devam etmekteyim.

Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği ve Estetik Plastik Cerrahi Derneği’ne üyeyim.

8. Novar Saç Ekim Merkezi

Özel Novar Poliklinikleri’nin ilk şubesi 2004 yılında açılmıştır. Süreklilik hizmet anlayışı ile birlikte Özel Novar Polikliniklerinin devamlı olarak gelişmesi devam ederek İzmir’de 5 şube daha açmıştır. Böylece İzmir’de bu sektörün öncü markası olmayı başarmıştır.

Özel Novar Poliklinikleri, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış olup FDA (Amerika Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı son teknolojiye sahip cihazlarıyla birlikte geniş uzman kadrosu ve kişiye özel tedavi ve hizmetler veren medikal estetik ve sağlıklı yaşam merkezlerin başında yer almaktadır.