5 En İyi Ankara Liposuction Doktoru

5 En İyi Ankara Liposuction Doktoru

1. Prof. Dr. Haldun Kamburoğlu

Prof. Dr. Haldun Kamburoğlu

Prof. Dr. Haldun Kamburoğlu, liseyi İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nde okudu ve 1995 yılında mezuniyetini gerçekleştirdi. Tıp hayatına yüksek öğrenimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başlayarak 2002 yılında mezun oldu. Hacettepe Tıp Fakültesi’nde Plastik, Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimi almıştır. Mikro-cerrahi eğitimini ise Zurich Üniversitesi Beyin Cerrahi Kliniği’nin laboratuvarında aldı.

2009 yılında ABD’nin Yale kentinde plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi kliniğinde rotasyon faaliyetlerinde bulundu. Aynı bu yıl içinde plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanı oldu. 2010-2011 yılları arasında askerlik görevi yerine getirdi ve 2011-2013 yılları arasında ise mecburi hizmet görevini başarıyla tamamladı. 2013 yılında ağız, yüz ve çene cerrahisi alanında uzmanı olmaya hak kazandı.

Prof. Dr. Kamburoğlu 2015 yılında Belçika’da bulunan Coupure Centrum ve EMC2 kliniklerinde ünlü estetik cerrahlar olan Dr.Alexis Verpaele ve Dr.Patrick Tonnard ile beraber yaptığı çalışmalar ile yüz estetiği, meme estetiği ve vücut kontur estetiği üzerine ihtisas eğitimi aldı. Aynı yılda Almanya Stuttgart Marien Hospital’da Dr.Wolfgang Gubisch ve Dr.Helmut Fischer ile beraber çalışarak burun estetiği üzerine ayrı bir ihtisas eğitim aldı ve sonrasında Avrupa Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi tarafından verilen bursu kazanmıştır. Ekim 2015’de ise doçent unvanına layık görüldü.

2014 yılında Hacettepe Üniversitesi Estetik Cerrahi Uygulama ve Araştırma Merkezi müdür yardımcılığı göreviyle kendini geliştirmeye devam etmiştir. Ocak 2016’da Hacettepe Üniversitesi’nden ayrılarak kendi özel kliniğini açtı. 2020 yılında ise profesör oldu.

2. Opr. Dr. Muharrem Demiroğulları

Opr. Dr. Muharrem Demiroğulları

Opr. Dr. Muharrem Demiroğulları 1964’de Eskişehir’de doğdu. İlkokulu ve ortaokulu Eskişehir’de okuduktan sonra 1982’de kazandığı Gülhane Askerî Tıp Akademisi Tıp Fakültesi’nden 1988 tarihinde tıp doktoru diplomasını alarak mezun olmuştur.

1 sene Gülhane Askerî Tıp Akademisi stajından sonra askeri doktor olmaya hak kazandı. Türk Silahlı Kuvvetleri Eskişehir Hava ve Uzay Fizyolojisi Merkezi’nde almış olduğu eğitimle “uçuş hekimi” olarak 2 sene Kayseri’de hizmet vermiştir. 1991-1997 seneleri arasında Ankara Gülhane Askerî Tıp Akademisi Gülhane Askeri Tıp Fakültesi Plastik ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde görev yaparak uzmanlık eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

1997-2008 seneleri içinde tıp kariyerinde Etimesgut 600 Yataklı Hava Hastanesi’nde plastik cerrahi muayenehane şefi olarak çalıştı. 2001-2002 senelerinde Amerika Birleşik Devletleri New York eyaletinde Albert Einstein Üniversitesi’nde Montefiore Medical Center’da Prof. Dr. Berish Strauch’un yanında “visiting fellow” olarak bulundu. 2008-2010 senelerinde Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon ve Özel Bakım Merkezi’nde başkan yardımcılığı ve baştabiplik görevine atandı. 2010 ocak ayında Türk Silahlı Kuvvetleri’nden emekli olarak tam zamanlı doktorluğa geçiş yapmıştır.

İlgilendiği özel alanlar; estetik meme cerrahisi, rinoplasti, liposuction-karın germe-abdominoplasti, estetik surat-göz-boyun cerrahisi ve cerrahi dışı dolgu, cilt atama, PRP ve lazer rehabilitasyonlarıdır. Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi (TPRCD) ve Estetik, Plastik Cerrahi (EPCD) dernekleri abonesidir. Çok sayıda yurt içi ve Yurt dışı makale yazıları ve tebliğ yazıları bulunmaktadır.

Çalışmalarına 1997’de Ankara Gaziosmanpaşa International Well Woman&Man Clinic’te başladı. 2005 senesinden bu yana özel muayenehanesinde doktorluğunu sürdürmektedir.

3. Opr. Dr. Volkan Tayfur

Opr. Dr. Volkan Tayfur

1973 yılında Ankara’da doğdu. 1991 yılında liseyi Bursa Anadolu Lisesi’nde okuduktan sonra Türk Kültür Vakfı American Field Service bursunu kazanarak Amerika Birleşik Devletleri Kuzey Karolina eyaletinde bir yıl yaşama hakkı kazandı.

Yurt dışından dönüşünde Hacettepe İngilizce Tıp Fakültesi’ni kazanarak tıp sanatının güzelliklerini, bir doktorun kendini işine adamasının ne demek olduğunu da öğrenmiş oldu. Eğitim hayatına İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Estetik, Plastik Cerrahi bölümünü kazanarak devam etti. Estetik cerrahinin çok sık yapıldığı bu yerde hasta psikolojisi ve hastaya saygı gibi konuları öğrendi.

İzmir’de kendini insan anatomisi hakkında geliştirerek onlarca çalışma yapma fırsatı buldu. Katıldığı ve yaptığı bu çalışmalar ile hem bilimsel yönde hem de estetik cerrahide yeni gelişmelerin temelini oluşturmuştur.

Türkiye ve Amerika’da girdiği yazılı ve sözlü sınavlar sonucunda Amerika’da doktorluk yapma fırsatı buldu. Ama tercihi Türkiye’de kalmak oldu. 2005 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde yardımcı doçent olarak hizmet vermeye başladı. Burada öğrencileri, dostları ve hastaları ile geçirdiği son beş sene kendini geliştirmesinde çok yardımcı olmuştur.

Sonrasında Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde bir sene çalıştı. Artık sadece estetik cerrahine odaklanmak istediği için Ankara’ya geri döndü. Şu anda kendi kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

4. Doç. Dr. Serdar Yüce

Doç. Dr. Serdar Yüce

1975 senesinde Tokat’ın zile ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve ortaokul eğitimini Tokat’ta tamamlayıp mezun olduktan sonra 1993 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde üniversite eğitimine başladı. Tıp fakültesi eğitimini 1999 senesinde tamamlamış olduktan sonra Ankara S.B. Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde plastik cerrahi görevine başladı.

Uzmanlık eğitimi aldıktan sonra zorunlu hizmet görevini yerine getirmek üzere 2006-2008 yılları arasında Çorum Devlet Hastanesi’nde çalışmaya Başladı. Bilimsel kariyerine 2008 yılında yardımcı doçent unvanı ile Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çalışmalarına devam etti. 2013 senesine kadar aynı hastanede görevine görevini sürdürürken plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi alanında da başkan seçildi.

Akademik hayatına 2013 – 2015 yılları arasında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki görevini anabilim dalı başkanı olarak devam ettirdi. Bu süre içinde asistan hekim ve öğrenci eğitimi ile birlikte yoğun olarak operasyonlara devam etti.

2015 senesinde plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi alanında doçent unvanına sahip oldu. Aynı sene Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde hastalarına hizmet vermeye devam etti. 2016 senesinde Minasera Aldan Sağlık Kurumu’nda hizmet vermeye başladıktan sonra, 2017 senesinden itibaren estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı olarak uygulamalarına kendi muayenehanesinde devam etmektedir.

5. Doç. Dr. Zühtü Demir

Doç. Dr. Zühtü Demir

1964 yılında Antalya’nın Elmalı İlçesi’nde doğdu. İlkokul eğitimini Antalya’nın Dumlupınar İlkokulu’nda yaptı. Ortaokul ve lise eğitimini sırasıyla Atatürk Ortaokulu ve Antalya Lisesi’nde bitirdi.

Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde başarıyla tamamlayıp 31 Temmuz 1987 senesinde mezun oldu. Mecburi hizmet görevini Kırıkkale Yeşilyazı Köyü Sağlık Ocağı’nda pratisyen hekim olarak yaptı. Askerlik vazifesini tamamladıktan sonra estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi alanında uzmanlık eğitimi yapmaya hak kazandı.

27 Kasım 1996 tarihinde plastik cerrahi ve rekonstrüktif ana bilim dalında cerrahi uzmanlığını aldı. Aynı tarihten itibaren Ankara Onep Estetik ve Plastik Cerrahi Muayenehanesi’nde çalışmaya başladı. 2009 yılında estetik plastik cerrahi ve rekonstrüktif cerrahi dalında doçent oldu.

2011 senesinde Onep Estetik ve Plastik Estetik Cerrahi Muayenehanesi’nden ayrılarak Estenik, Estetik Cerrahi ve Saç Ekimi Merkezi’ni kurdu. Sözel ve yazılı olarak ileri derece İngilizce biliyor. 12 ulusal 20 uluslararası toplam 31 bilimsel yazı; 49 ulusal 3 uluslararası olmak üzere toplam 52 bilimsel bildiride görev almıştır.

Şu an T.C. Sağlık Bakanlığı Ankara Fizik Rehabilitasyon ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim görevlisi olarak hizmet vermektedir.