5 En İyi Antalya KBB Doktoru

5 En İyi Antalya KBB Doktoru

1. Prof. Dr. Mustafa Deniz Yılmaz

Prof. Dr. Mustafa Deniz Yılmaz

1971 yılında Antalya Manavgat’ta doğdum. Orta ve lise öğrenimimi Antalya Anadolu Lisesinde tamamladım. 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girdim. Buradaki eğitimim sırasında 1994 yılında bir süreliğine Finlandiya’da Kuopio üniversitesinde staj yaptım. 1996 ‘da tıpta uzmanlık sınavını kazanarak Hacettepe Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Bölümündeki eğitimime başladım. 2001 yılında KBB uzmanı oldum.

Aynı yıl Afyon Kocatepe Üniversitesi KBB kliniğinde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladım. 2002 yılında yardımcı doçent, 2006 yılında doçent unvanı aldım. 2007 yılında buradaki görevimden ayrılarak bir süre Antalya Özel Andeva Hastanesi’nde çalıştım.

2009 yılında yeni kurulan Antalya Eğitim ve Araştırma hastanesinde kurucu öğretim üyesi olarak göreve başladım. Burada, klinik eğitim ve idari sorumluluğu görevlerinde bulundum. 2016 Yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi KBB Anabilim Dalı profesör kadrosuna atandım. Şubat 2019 ‘a kadar Antalya Eğitim Araştırma Hastanesinde Öğretim Üyesi ve Klinik sorumlusu olarak görevime devam ettikten sonra kendi isteğimle ayrılarak muayenehanemde çalışmaya başladım.

Akademik kariyerim boyunca Amerika birleşik Devletleri, Almanya, İtalya ve İspanyada vb. ülkelerde çeşitli kurslara katıldım ve Misafir Öğretim Üyesi olarak bulundum. Uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış bilimsel makalelerim vardır. Bilimsel çalışmalarım dolayısıyla aldığım ulusal ve uluslararası ödüllerim mevcuttur. Çeşitli ulusal ve uluslararası toplantılarda davetli konuşmacı olarak yer aldım.

Şu anda Antalya Konyaaltı‘ndaki özel kliniğimde hastalarıma hizmet vermekteyim.

2. Opr. Dr. Serdar Ünlü

Opr. Dr. Serdar Ünlü

Opr. Dr. Serdar Ünlü Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Uzmanlık eğitimini Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2001 yılında tamamladı. 4 yıl Ereğli Devlet Hastanesi’nde görev yaptı.

Şu anda Antalya Muratpaşa‘daki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

3. Opr. Dr. Mustafa Türker

Opr. Dr. Mustafa Türker

1968 yılı Antalya doğumluyum. 19851991 yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesi‘nde tıp eğitimi aldım. 19911996 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi anabilim dalında uzmanlık eğitimi aldım.

1996-1999 yılları arasında Giresun’da Kulak Burun Boğaz hastalıkları uzmanı olarak çalıştım. 1999 yılında SSK Antalya Bölge hastahanesine atandım. Eylül 2011 tarihinde tam gün yasası nedeniyle devletteki görevimden istifa ettim. Serbest muayenehanem devam ediyor.

Asistanlık eğitimim döneminde ve uzman olduktan sonra çok sayıda yurt içi ve yurt dışı toplantı, kurs ve seminerlere katıldım. Endoskopik sinüs cerrahisi, baş boyun tümörleri, kulak hastalıkları ve son yıllarda çok sayıda fasial plastik cerrahisi toplantılarına katıldım.

Şu anda Antalya Muratpaşa‘daki özel kliniğimde hastalarıma hizmet vermekteyim.

4. Doç Dr. Levent Renda

Doç. Dr. Levent Renda

İlk, orta ve lise öğretimini 1995 yılında Trabzon’da tamamladı. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Cerrapaşa Tıp Fakültesi’ni kazanıp 2001 yılında tıp doktoru ünvanı ile mezun oldu.

TUS sınavında dereceye girerek Ankara Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz ihtisasına başladı. 2009 yılında Kulak Burun Boğaz uzmanı olarak mezun oldu. 2009-2010 yıllarında askerlik görevi nedeniyle Erzincan Asker Hastanesinde Kulak burun Boğaz Uzmanı olarak çalıştı.

2010-2013 yılları arasında Ankara Polatlı Devlet Hastanesi’nde mecburi görevini tamamladı. 2013 yılında girdiği Başasistanlık sınavında dereceye girerek Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde eğitim kadrosunda başasistan olarak göreve başladı.

2014 yılında Viyana’da girdiği European Board of Otolaryngology sınavında başarı göstererek Avrupa Board Yeterlilik sertifikası almaya hak kazandı. Ertesi yıl Türk Kulak Burun Boğaz Yeterlilik sertifikasını aldı. 2017 yılında Türk Kulak Burun Boğaz Derneğinin bursunu alarak dünyanın önde gelen kanser merkezlerinden Taipei’deki Chang Gung Memorial Hospital Kulak Burun boğaz bölümünde Baş-Boyun Cerrahisi programında 1 yıl süre ile üst ihtisas (clinical fellowship) yaptı.

Bu sürede 200 aşkın baş boyun cerrahisi ameliyatına bizzat katılıp yaptı, asistanlara eğitim verdi. Birçok araştırma projesinde yer alıp bu çalışmalardan makale sahibi oldu.

Uluslararası birçok toplantıda sunumlar yaptı. Ayrıca bu dönemde birçok cerrahi ve tıbbi kursa katıldı, dersler verdi. 2018 yılında Türkiye’ye dönüp doçent oldu. Bu süreçte Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun boğaz bölümünde Baş-Boyun Cerrahisi bölümünde konsültan cerrah olarak çalışmaya devam etti (2013-2019).

2019 yılında Avrupa Larengoloji Bölüm başkanı Prof Dr Giovanni Succo’nun davetlisi olarak Torino Candiolo Kanser Ensititüsü’nü ziyaret etti. Yine aynı yıl Da Vinci Robotik Cerrahi kursu için Fransa Strasbourg’da bulundu ve Console Surgeon sertifikası aldı. 2019 yılı Eylül ayında devlet hizmetindeki görevinden ayrılarak Antalya Memorial Hastanesi Kulak Burun Boğaz bölümünde çalışmaya başladı. 2020 yılında İstanbul Gelişim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi İşitme ve Konuşma Anabilim dalında Öğretim Üyesi olarak çalışmaya başladı.

Her yıl birçok ulusal ve uluslararası toplantıya konuşmacı ve panelist olarak katılmaktadır.

Şu anda Antalya Muratpaşa‘daki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

5. Opr. Dr. Zühal Gül Özpınar

Opr. Dr. Zühal Gül Özpınar

Opr. Dr. Zühal GÜL ÖZPINAR 2004 yılında Tıp fakültesine başlayıp 2010 yılında Tıp Doktoru olarak eğitimini tamamlamıştır. 20112016 yılları arasında NEÜ Meram Tıp Fakültesi KBB Kliniğinden uzmanlığını almıştır. Uzmanlık sonrası eğitimine devam ederek çok sayıda toplantı, kadavra ve uygulamalı kurslara katılmıştır. Bunun yanısıra tüm tıbbi gelişmeleri takip ederek uyguladığı tedavi yöntemlerini güncellemektedir.

Opr. Dr. Zühal GÜL ÖZPINAR rinoplasti ve yüz estetiğinin kişiye özel tasarlanması gerektiğine inanır. Hastaların kliniğinde rahat ve güvende hissetmesini önemser. Bu konforu sağlayabilmek için son teknolojik ekipmanlar kullanır. Böylece oluşabilecek herhangi bir risk minimumda indirgenir.

Şu anda Antalya Muratpaşa‘daki özel kliniğinde hastalarına hizmet veriyor.