5 Bursa Karın Germe Doktoru

5 Bursa Karın Germe Doktoru

1. Opr. Dr. Sezi Ceylan

Opr. Dr. Sezi Ceylan

1984 Konya Ilgın doğumluyum, ilkokulu Konya Gazi İlkokulunda tamamladım Orta ve Lise öğretimimi Konya Karatay Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra 2002 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesini kazandım.

Tıp Fakültesi eğitimim sürecinde Cerrahi alanda çalışmaya devam etmeye karar verdim ve kendimi bu alanda geliştirmek için fakültenin son senesinde Belçika Ghent Üniversitesi’nde 2 ay Genel Cerrahi ve 1 ay Kadın Doğum ve Hastalıkları stajı olmak üzere 3 ay kaldım.

2008 yılında tıp Fakültesinden mezun oldum ve aynı yıl Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünü kazandım, buradaki 5 yıllık eğitimimi tamamladıktan sonra 2014 yılında uzman oldum.

Mecburi hizmetimi Bursa Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma hastanesinde tamamladım. Bu süreç içerisinde Avrupa Plastik Cerrahi Yeterlilik sınavlarına girerek FEBOPRAS sertifikasını aldım.

Evli ve 1 kız çocuk annesiyim. 2020 temmuz itibari ile Bursa Osmangazi‘de kendi muayehanemde hizmet vermekteyim.

2. Opr. Dr. Ali Tufan Soydan

Opr. Dr. Ali Tufan Soydan

Özel Tarsus Lisesi’nden 1996 yılında mezun olan olan Operatör Doktor Ali Tufan Soydan, mezun olduğu yıl İstanbul Üniversitesi Tıp fakültesine girmiş 2002 yılında tıp diploması alarak mezun olmuştur.

2002 yılında Şişli Eftal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniğinde başlamış olduğu uzmanlk eğitimini tamamlayan Operatör Doktor Ali Tufan Soydan’ın asistanlık eğitimi aldığı süre içersinde Türkiye’de ve yurtdışında yayınlanan pekçok bilimsel araştırması bulunmaktadır.

2008 yılında ABD’da bulunan Paces Plastic Surgery kliniğinde Lazer tedavileri ve estetik cerrahi konularında çalışmalar yapmıştır.

2009 Belçika ve Almanya’da EBOPRAS tarafından düzenlenen sınavlarda başarılı olan Operatör Doktor Ali Tufan Soydan Avrupa Plastik Cerrahi yeterlilik sertifikası alarak European Board Certificated Plastic Surgeon ünvanına sahip olmuştur.

20092011 yıllarında zorunlu hizmet görevini yerine geriren Operatör Doktor Ali Tufan Soydan, 2011 yılından itibaren Bursa Nilüfer‘deki özel hekimlik yapmaktadır.

3. Dr. Erhan Şafak

Dr. Erhan Şafak

1959 yılında doğan Dr. Erhan Şafak, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul Kadıköy Maarif Koleji`nde tamamladı. 1977 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi`ne başladı. 1982 yılında bir süre Fransa Paris`te Diabet Hastanesi`nde çalıştı.

1983 yılında İstanbul Tıp Fakültesi`ni bitirdikten sonra Bursa`da mecburi hizmet yaptı. 1986 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı`nda uzmanlık eğitimine başladı. 19871988 yıllarında 6 ay süre ile Amerika Birleşik Devletleri`nin San Francisco kentindeki Ralph K. Davies Medical Center`da Dr. Harry J. Buncke ile birlikte mikrocerrahi alanında çalışmalarda bulundu ve El Cerrahisi ve Mikrocerrahi eğitim sertifikası aldı. 1990 yılında 3 ay süre ile İstanbul Amerikan Hastanesi`nde Dr. Ayan Gülgönen şefliğindeki mikrocerrahi ekibi ile birlikte çalıştı.

1991 yılında uzmanlığını tamamlayarak Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı`nda Uzman Dr. Olarak çalışmaya başladı. 1994 yılında Yard. Doç. Dr. ünvanını aldı ve 1994 yılından itibaren Tıp Fakültesi`nden ayrıldığı tarihe kadar, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı`na bağlı olarak kurulan El Cerrahisi Bilim Dalı`ndan sorumlu öğretim üyelerinden birisi olarak çalıştı.

1996 yılında Tıp Fakültesi`ndeki görevinden ayrılarak, Özel Bursa Vatan Hastanesi`nde Estetik Plastik Cerrahi, El Cerrahisi ve Mikrocerrahi bölümünü kurdu ve 5 yıl içerisinde 2000 den fazla ameliyata girdi.

Estetik Plastik Cerrahi konusunda birçok yurtiçi ve yurtdışı bilimsel toplantılara katılan ve bu konularda çok sayıda yayını olan Dr. Erhan Şafak iyi derecede İngilizce bilmektedir.

1998 yılında ESTEM Estetik Güzellik ve Lazer Merkezi’ni kuran Dr. Erhan Şafak halen Bursa Nilüfer‘deki merkezinde hastalarına hizmet vermektedir.

4. Opr. Dr. Murat Tezcan

Opr. Dr. Murat Tezcan

Opr. Dr. Murat Tezcan, 1968 yılında Balıkesir’de doğdu. 1985 yılında girdiği Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Tıp Doktoru ünvanını alarak 1991 yılında mezun oldu. Aynı yıl Uludağ Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı.

1993 yılında Norveç Hükümeti’nin bursu ile yanık konusunda incelemeler yapmak üzere Bergen Üniversitesi Haukeland Hastanesi’nde bulundu. Daha sonra estetik cerrahi konusunda deneyimini arttırmak amacıyla gittiği ABD‘nin Ohio eyaleti Cleveland kentinde Mednet Hastaneler Grubu‘nda incelemeler yaptı. 1996 yılında kraniofacial cerrahi konusunda eğitim almak amacıyla Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı’nda çalıştı.

1997 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesindeki görevini tamamlayıp Bursa Vatan Hastanesi’nin Estetik, Plastik Cerrahi ve El Cerrahisi Kliniği’nde göreve başladı. 1998 yılında mezoterapi eğitimi almak için Fransa’nın Paris kentine gitti.

​Dr. Murat Tezcan’ın bir çok yurt içi ve yurt dışı yayınları bulunmaktadır, evlidir, İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

Şu anda Bursa Nilüfer‘daki kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

5. Opr. Dr. Alper Bayraktar

Opr. Dr. Alper Bayraktar

1976 yılında doğdu, 1999 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2000 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalında uzmanlık eğitimine başlayan Dr. Alper Bayraktar uzmanlık eğitimi süresince sayısız rekonstrüktif ve el cerrahisi operasyonuna katıldı ve yaptı.

Uzmanlık eğitiminin ardından kariyerine çeşitli özel hastanelerde branşında başarılı ameliyatlar yaparak devam etti. Özellikle estetik meme ameliyatı, estetik burun ameliyatı, el cerrahisi, mikrocerrahi ve maksillofacial / çene cerrahisi konularında uzmanlığını geliştirdi. Halen Bursa Estetik Plastik-Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Merkezinde özel merkezinde Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yurtiçi ve yurtdışı pek çok yayını bulunan ve Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrrahi Derneği, Estetik Plastik Cerrahi Derneği, Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği, Yara Bakım Derneği, EURAPS (European Association of Plastic Surgeons) gibi ulusal ve uluslar arası derneklerin üyesi olan Dr. Alper Bayraktar İngilizce bilmektedir.

Şu anda Bursa Osmangazi‘deki estetik merkezinde hastalarına hizmet vermektedir.