5 En İyi İstanbul Tüp Mide Ameliyatı Doktoru

5 En İyi İstanbul Tüp Mide Ameliyatı Doktoru

1. Doç. Dr. Hasan Erdem

Doç. Dr. Hasan Erdem

1976 Hatay doğumlu olan Dr. Hasan Erdem; 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girmiş ve 2002 yılında Tıp Doktoru olarak mezun olmuştur. Ardından İstanbul Bezmialem Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği’nde ihtisasa başlayıp 2008 yılında Genel Cerrahi Uzmanı olmuştur.

20092011 yılları arasında Elbistan Devlet Hastanesi’ndeki mecburi hizmet görevinin ardından Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Genel Cerrahi Başasistanı olarak çalışmış; burada İleri Laparoskopi ve Robotik Cerrahi alanlarında çalışmalar yürütmüştür.
2016 yılında buradaki görevinden ayrılarak İstanbul’da özel bir klinik kurmuştur. Halen bu klinikte çalışmaktadır.

2018 yılında ise doçent unvanını almıştır.
Doç. Dr. Hasan Erdem’in ulusal ve uluslararası yaklaşık 100’e yakın makalesi çeşitli dergilerde yayınlanmış olup akademik çalışmalarına halen devam etmektedir.

2. Prof. Dr. Samet Yardımcı

Prof. Dr. Samet Yardımcı

İlk ve orta öğrenimini Antakya’da tamamladıktan sonra 1997 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kabul edilerek Tıp eğitimine başladı. 2003 yılında Tıp fakültesinden mezun olduğu sene tıpta uzmanlık sınavını kazanarak Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Genel Cerrahi asistanlığına başladı.

20082009 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri’nin Houston kentinde MD Anderson kanser merkezi’nde ve Memorial Herrman hastanelerinde kanser cerrahisi ve organ nakli konularında eğitim aldı.Türkiye’ye döndükten sonra 2009 yılında yapılan genel cerrahların katıldığı yan dal sınavında Türkiye birincisi oldu. Bu sınav başarısının peşinden 20092012 yılları arasında Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi’nde Gastroenteroloji Cerrahisi (sindirim sistemi cerrahisi) eğitimi aldı.

2012 yılında Türkiye’nin en genç Gastroenteroloji Cerrahı oldu ve Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesine atandı. 20122018 yılları arasındaında, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerine ve genel cerrahi asistanlarına bir çok ders verdi, hastalara yönelik ve cerrahlara yönelik bir çok eğitim faaliyetinde rol aldı. İleri laparoskopik cerrahi, Obezite ve Metabolik cerrahi alanında çalıştı, ayrıca organ nakli ve İnflamatuar barsak hastalıkları cerrahisi ünitelerinin kurulmasında aktif olarak rol aldı. 2017 mart ayında yapılan sınavla Doçent ünvanınına layık görüldü.

2017 yılında Belçika’da düzenlenen revizyonel obezite cerrahisi kursuna katılarak başarılı oldu. Meslek hayatı boyunca her zaman yılda 2000’den fazla ameliyat yapılan merkezlerde çalışarak binlerce hastaya ulaştı. 2012 yılında yaptığı çalışma Uluslararası Transplantasyon Kongresi tarafından ‘’En İyi Genç Araştırmacı’’ ödülüne layık görüldü. Çeşitli Yurt içi ve Uluslararası kongrelere konuşmacı olarak davet edildi. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hasta memnuniyeti konusunda teşekkür belgesine layık görüldü. Obezite cerrahisi ve Metabolik cerrahi konusunda hasta eğitimi seminerleri verdi ve teşekkür belgesi aldı.

Obezite ve metabolik cerrahi alanında 2015 ve 2017 yıllarında kurslar düzenleyerek meslektaşlarının eğitimine katkıda bulundu. Türk Cerrahi Derneği, Gastroenteroloji Cerrahisi Derneği, Endoskopik Laparoskopik Cerrahi Derneği, Hepatopankreatobiliyer Cerrahi Derneği, Türk Obezite Cerrahisi Derneği, Bariatrik ve Metabolik Cerrahi Derneği ve International Federation for the Surgery of Obesity and Metabolic Disorders (IFSO) üyesidir. Samet Yardımcı, iyi düzeyde ingilizce bilmektedir. Özel ilgi alanları arasında obezite cerrahisi ve metabolik cerrahi, reflü cerrahisi, inflamatuar barsak hastalıkları cerrahisi ve tümör cerrahisi yer almaktadır. Kendi alanında, tıp kitaplarına bölümler yazmış, yurt içi ve yurt dışında yayınlanmış bir çok çalışma yapmıştır. 2018 Mart ayından itibaren Medical Park Pendik hastanesinde çalışmaya devam etmektedir.

3. Opr. Dr. Mehtap Ertürk

Opr. Dr. Mehtap Ertürk

2007 yılında Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ‘nde genel cerrahi ihtisasına başlamış ve ağırlıklı olarak onkolojik cerrahi ve meme hastalıkları kliniğinde çalışmıştır.

2013 yılında ‘’Biomarker olarak Galectin-3 ün kolon kanserinde rolü’’ başlıklı tezini savunarak 2015 yılında genel cerrahi uzmanlığını almıştır.

20132015 yılları arasında Şırnak’ın Silopi ilçesinde mecburi hizmetini tamamladıktan sonra İstanbul‘a dönerek 2015 yılında Esenler Medipol Üniversite Hastanesi’nde 1 yıl çalışmış, ardından 2016 yılında Acıbadem Beylikdüzü Tıp Merkezi’nde göreve başlamıştır.

2017 yılında Özel Reyap İstanbul Hastanesi‘nde çalışmaya başlayan Ertürk, aynı yıl Rumeli üniversitesinden Yardımcı Doçentlik unvanını almıştır

Halen bilimsel ve akademik çalışmalarına devam etmekte olup 2018 yılında özel çalışmaya başlamıştır.

4. Opr. Dr. Özden Avcı

Opr. Dr. Özden Avcı

1969 yılında doğdu. İlk-orta ve lise öğrenimini sırayla Yalova ve Sakarya’da tamamladı.1987 yılında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi‘nde başladığı tıp eğitimini 1993 yılında tamamlayarak mezun oldu. 1996 yılı sonuna kadar Düzce’de pratisyen hekim olarak çalıştı.

1997 yılında Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi Göğüs Cerrahisi Kliniğinde asistan hekim olarak çalışıp, 1999 yılında bu hastaneden ayrılıp İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında asistanlık eğitimine başladı. 2003 yılında genel cerrahi asistanlık eğitimini tamamlayıp, genel cerrahi uzmanı olarak uzmanlık hayatına başladı.

2003 yılından itibaren Genel Cerrahi Uzmanı olarak mesleğini devam ettirmektedir.

5. Prof. Dr. Koray Tekin

Prof. Dr. Koray Tekin

Dünyada kabul görmüş modern ve güvenli obezite cerrahisi tekniklerini ülkemize kazandırmış öncü cerrahlardandır.

2006’da henüz doçent olduğu dönemde Brüksel’de “European School of Laparoscopic Surgery’de katıldığı eğitim ile obezite cerrahisine ilk adımını atan Dr Tekin, konunun genel cerrahi prensiplerinden oldukça farklı, kendine has yapısını fark ederek, obezite cerrahisinin üst ihtisas olarak kabul edildiği Amerika Birleşik Devletleri’ne görevlendirme ile gitti.

1995‘te ABD Medikal Lisans Sınavı‘nı (USMLE) başarı ile geçmesinin avantajını da kullanarak, öncelikle Princeton Üniversitesi’nde ASMBS önceki dönem başkanlığını yapmış olan Dr. Brolin ile çalıştı. Sonrasında New York’a geçerek Cornell Üniversitesi‘nde Dr. Bessler ile eğitimine devam ederken, Lenox Hill Hospital’de Dr Roslin ile tanıştı. 2007’de New York’ta yapılan ‘Tüp mide’ ile ilgili dünyada ilk konsensüs toplantısına Türkiye’den katılan tek cerrahtı.​​