5 En İyi Ankara Ortopedi Doktoru

5 En İyi Ankara Ortopedi Doktoru

1. Prof. Dr. Mahmut Kömürcü

Prof. Dr. Mahmut Kömürcü

1964 yılında Ankara’da doğdu. İlköğretimini 1971-1978 yıllarında İncirli İlkokulu ve ortaokullarında, Lise Öğrenimini 1978-1982 yıllarında Kuleli Askeri Lisesi; fakülte eğitimini 19821988 yıllarında Gülhane Askeri Tıp Fakültesi’nde tamamladı.

Kıta hizmeti için 1989- 1991 yılları arasında Malatya’da 400 yataklı Sahra Hastanesi Başhekimi olarak görev yaptı. GATA Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim dalında, 19911995 yılları arasında Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı oldu. Elazığ Asker Hastanesi’nde 1995-1998 yılları arasında çalıştı. GATA Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim dalında, 1998 tarihinde Yardımcı Doçent oldu.

ABD Hospital For Special Surgery, Duke Üniversitesi ve Wake Forest Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Klinikleri ile El ve Üst Ekstremite Cerrahisi kliniklerinde 2000-2001 yılları arasında çalıştı.
2004 tarihinde Ortopedi ve Travmatoloji Doçenti oldu. Doçentlik sonrası GATA Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim dalı ve Özel Güven Hastanesi’nde çalıştı.

2009 tarihinde Profesör oldu. 2011 yılında Türkiye’de El Cerrahisi Uzmanı olmaya hak kazandı.

Şu anda Ankara Yenimahalle‘deki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

2. Doç. Dr. Erdem Aktaş

Doç. Dr. Erdem Aktaş

1973 İzmir Bornova doğumluyum. Lisans eğitimimi Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Yüksek Lisans eğitimimi Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi Anabilim Dalı‘nda tamamladım. Hospital For Joint Surgery, New York-ABD’de eklem cerrahisi üzerine, 1 yıl süreyle de Wisconsin – Madison Üniversitesi Ortopedi Ana Bilim Dalında, eklem kıkırdağı, tendon ve bağ yaralanmalarında kök hücre tedavisi üzerine fellow olarak klinik ve laboratuar çalışmalarım oldu.

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde doçentlik olarak görev yaptım.

Tendon ve bağ yaralanmalarında kullanılan inovatif bir kök hücre uygulama yönteminin patenti dahil, ilgi alanlarımı içeren pek çok uluslararası yayın, konuşma ve ilgili üniversiteler ile güncel araştırma ve işbirliğim mevcut. Halen kendi kliniğimde ağırlıklı olarak uzmanlığım olan kapalı-açık diz-omuz-ayak bileği eklem cerrahisi, spor yaralanmaları ve tedavisi, kök hücre, PRP ve rejeneratif tedavi yöntemlerini, eğitim ve tecrübelerim doğrultusunda uygulamaya devam etmekteyim.

Şu anda Ankara Yenimahalle‘deki özel kliniğimde hastalarıma hizmet vermekteyim.

3. Prof. Dr. Doğan Bek

Prof. Dr. Doğan Bek

Prof. Dr. Doğan Bek 1970 doğumlu olup Samsun Ladik Akpınar Öğretmen Lisesini 1986 yılında bitirerek Gülhane Askeri Tıp Fakültesine girmiştir.

1992 yılında Hv. Tbp. Tğm. olarak mezun olduktan sonra Eskişehir 1. Ana Jet Üssünde kıta hizmetini tamamlayarak 1995 yılında GATA Ortopedi ve Travmatoloji kliniğinde başladığı uzmanlık eğitimini 1999 yılı sonunda tamamlayarak Kütahya Asker Hastanesinde uzman doktor olarak çalışmıştır.

GATA Ortopedi ve Travmatoloji kliniğine 2002 yılında yardımcı doçent olarak atanmıştır. 20062007 eğitim öğretim yılında New York Hospital for Special Surgery’de Prof. Dr. Eduardo Salvati ile kalça diz artroplastisi konusunda bir yıl çalışmıştır.

2008 yılında Türk Ortopedi ve Travmatoloji Derneğinin sınavını geçerek Türk Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim Konseyi (TOTEK) belgesini almıştır.
12 Ocak 2009 da girdiği sınavda başarılı olarak ortopedi doçenti ünvanı almıştır.

2009-2010 yıllarında Diyarbakır Asker Hastanesinde doçent ortopedi uzmanı olarak çalışmıştır.

2010 yılında Ankara GATA Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğine doçent kadrosuna, Ağustos 2017 da Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Tıp Fakültesi bünyesinde Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesinde profesör kadrosuna atanmış olup halen aynı klinikte öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Başlıca uğraşı alanları omuz, kalça, diz eklem protezleri, yine omuz, kalça, diz ve ayak bileği ile ilgili problemlerde ve spor yaralanmalarında artroskopik cerrahi ve travmadır.

Şu anda Ankara Çankaya‘daki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

4. Prof. Dr. Ali Öçgüder

Prof. Dr. Ali Öçgüder

19921998 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde aldığı eğitimini derece ile bitirmiş ardından uzmanlık eğitimini 19992003 yılları arasında Ankara Dr. Muhittin Ülker Acil Yardım ve Travmatoloji Hastanesinde tamamlamıştır.

20032017 yılları arasında Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde “Başasistan, Doçent Dr. ve Eğitim Görevlisi” kadrolarında çalışmıştır. 2017 yılı itibariyle Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında Profesör olarak akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Üyesi olduğu Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneğinden (TOTBİD) Ortopedi Yeterlilik Sınavı Başarı Belgesini alarak Spor Travmatoloji Şubesinde 20172019 yılları arasında Başkanlık görevini yürütmüştür. 2018-2021 tarihleri arasında Türk Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneğinde (TUSYAD) İkinci Başkan olarak çalışmıştır. Halen TOTBİD ( Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği ) yönetim kurulu üyesidir ve genel sekreter olarak görev yapmaktadır.

Bu görevlerinin yanısıra Kalça ve Diz Artroplasti Derneğinin, Türk Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneğinin ve Kalça Eklemi Koruyucu Cerrahi Derneğinin de üyesidir.

Şu anda Ankara Çankaya‘daki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

5. Prof. Dr. Ertuğrul Akşahin

Prof. Dr. Ertuğrul Akşahin

1975’de doğan Ertuğrul Akşahin ilk, orta ve lise öğrenimini Karabük’te tamamladı. 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İngilizce bölümünü kazandı ve 1999 yılında mezun oldu. 2000 yılında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 3.Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde ihtisasa başladı.

2005 yılında ihtisasını tamamlayarak Operatör Doktor kadrosuyla yine aynı klinikte çalışmaya devam etti. 2013 yılında Doçentlik Ünvanını aldı. 2013-2015 yılları arasında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Eğitim Görevlisi olarak çalıştı. Sonrasında 2015 ve 2020 yılları arasında Ankara Batıkent Medikal Park Hastanesinde çalıştı. 2019 yılında Profesörlük ünvanını alan Ertuğrul Akşahin halen Yüksek İhtisas Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalında çalışmaktadır.

Ortopedi ve Travmatoloji alanında temel ilgi alanları Eklem Cerrahisi ve Travma Cerrahisidir. Eklem cerrahisi eklem protezlerini (kalça, diz omuz artroplastileri) ve artroskopik cerrahiyi kapsar. 2020 yılından itibaren özellikle Robotik Cerrahi uygulamalarına başlamış bu alanda Uygulayıcı ve Eğitici olarak çalışmalarını yürütmektedir.

İlgi alanları doğrultusunda değişik kurslara eğitici ve katılımcı olarak katılmıştır. Farklı zamanlarda yurt dışında alanında lider cerrahların ameliyatlarını gözlemlemek amacıyla bulunmuştur. 2005 yılında kıkırdak sorunlarına yaklaşımda bilinen hekimlerden biri olan Prof. Hangody ve ekibinin, 2015 yılında ise Weil/Denver’da bulunan Steidman Klinikte farklı cerrahların artroskopik uygulamalarını gözlemlemek amacıyla bulundu.

Türkiye Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği Ortopedik Travma Şubesi’nde Yönetim Kurulu üyesi olarak 3 dönem çalıştı. Bilimsel çalışmaları Diz Önü Ağrıları ve nedenleri üzerine ve Artroskopik Cerrahi uygulamaları üzerine yoğunlaşan Prof. Dr. Ertuğrul Akşahin 2014 yılında Ankaragücü takım doktorluğu yapmıştır. Spor yaralanmalarının önlenmesi, spor yaralanmalarına uygulanacak cerrahi tedaviler ve sonrasında uygulanacak Fizik Tedavi yöntemleriyle ilgilenen Ertuğrul Akşahin 2019 yılında Ortopedi Ankara Kliniği’ni kurmuştur. Kliniğinde Spor Yaralanmaları önleyici ve tedavi edici rehabilitasyon programları ve Ortopedik Rehabilitasyon üzerine eğitimli fizyoterapistler eşliğinde hizmet vermektedir.

Şu anda Ankara Çankaya‘daki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.