5 İzmir Ortopedi Doktoru

5 İzmir Ortopedi Doktoru

1. Opr. Dr. Bora Şerifhan Alpaydın

Opr. Dr. Bora Şerifhan Alpaydın

1973 Denizli doğumlu. Eğitim; Karşıyaka Ankara ilkokulu ve Karşıyaka orta okulu. Lise İzmir Atatürk lisesi . 1990 – 1996 yıllarında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okudu. 19962002 yıllarında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji alanında ihtisas yaptı.

Uzmanlık tezini Mikrocerrahi alanında yaptı. 1999 Ocak-Temmuz tarihlerinde Fransa Lyon Hopital de la croix-rousse Centre Livet Hastanesi’nde Prof. Philippe Neyret eşliğinde diz cerrahisi eğitimi aldı.

2002 Şubat ve 2016 Mayıs tarihlerinde İzmir Karşıyaka Devlet Hastanesi‘nde Ortopedi Uzmanı olarak çalıştı. 2002-2010 tarihlerinde Alsancak ve Karşıyaka’da özel muayenehane hekimliği yaptı. Mayıs 2016 – Eylül 2019 tarihleri arası Özel Sada Hastanesi’nde Ortopedi Uzmanı olarak görev yapmıştır. 2019-2020 tarihlerinde Ekol Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği’nde Ortopedi Uzmanı olarak görev yapmıştır.

Temmuz 2020 – Kasım 2020 tarihleri arası Özel Kordon Tıp Merkezi’nde Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği’nde görev yapmıştır. 01 Aralık 2020 tarihinden itibaren Mavibahçe Park Yaşam Ofisleri’ndeki kendi özel kliniğinde hasta kabul etmeye başlamıştır.

2. Opr. Dr. Serhan Yağdı

Opr. Dr. Serhan Yağdı

Op. Dr. Serhan Yağdı 1993 yılında İzmir Bornova Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Tıp Fakültesi eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde gerçekleştirdi.

20002005 yılları arasında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Ortopedi ve Travmatoloji ihtisasını tamamladı. 20052010 yılları arasında aynı hastanede Ortopedi Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Başasistanlık sınavını kazanarak İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde Başasistanlık görevine başlamış, 2015 yılına kadar bu görevine devam etmiştir.

Bu süre içinde Konak belediye, Kayserispor, Göztepe, Altay, DSİ, Karşıyaka gibi birçok kulüp sporcusunun tedavisini üstlenmiştir. Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği üyeliği, Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği, ESSKA (European Society of Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy) üyeliği ve American Academy of Orthopaedic Surgeons(AAOS) üyeliği bulunmaktadır.

Sağlık Bakanlığı Travma ve Resüsitasyon Kursu eğitmenidir. Yurtdışı ve yurtiçi toplantılarda gerçekleştirilmiş çok sayıda sözel ve yazılı sunumları; yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış makaleleri, çeşitli dergi ve kitaplarda yazılmış derleme ve çevirileri mevcuttur. Arbeitsgemeinschaft für Osteosynthesefragen (AO) temel, ileri ve master kurslarını tamamlamıştır. Graz Üniversitesinde Prof. Dr. Simon Lambert ile ve İsviçrede Üst ve Alt ekstremite Travma Cerrahisi üzerine kadavra çalışmaları yapmış, Oxford Keble Collage ve yurt içinde özellikli kısmi diz protezleri üzerinde çalışmıştır.

Yine yurt içi ve yurt dışında öncelikle diz eklemi menisküs, bağ ve kıkırdak hasarlarının artroskopik ve açık tedavi yöntemleri olmakla birlikte omuz ve ayakbileği artroskopisi üzerinde çeşitli kurs ve kadavra çalışmalarında bulunmuştur.

3. Opr. Dr. Şükrü Mehmet Turan

Opr. Dr. Şükrü Mehmet Turan

Opr. Dr. Şükrü Mehmet Turan 2000 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2001 yılında Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesinde uzmanlık eğitimine başlamış ve 2006 yılında bitirmiştir.

Uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra 2 yıl Şırnak Devlet Hastanesi’nde, 1 yıl Girne Asker Hastanesi’nde, 2 yıl da Elazığ Medikal Park Hastanesi’nde operatör olarak çalışmıştır. Son olarak 9 yıl İzmir Egepol Hastanesi’nde görev yapmış ve şu an Op. Dr. Şükrü Mehmet Turan Kliniği’nde hasta kabulüne başlamıştır.

4. Prof. Dr. Vasfi Karatosun

Prof. Dr. Vasfi Karatosun

Prof. Dr. Vasfi Karatosun Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1990 senesinde mezun olarak “tıp doktoru” unvanını almıştır. 1996 senesinde İzmir Atatürk Eğitim Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda tıpta uzmanlığını tamamlamıştır. O tarihten beri Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda çalışmaktadır. 1997 yılında Yardımcı Doçent, 2002 yılında Doçent ve 2009 yılında profesör olmuştur.

Kalça ve diz cerrahisi, ameliyat dışı tedavileri, artroplasti ve artroplasti komplikasyonları konusunda bilimsel çalışmalar yürütmektedir. Özellikle, kalça ve diz cerrahisi alanında binlerce hasta içeren geniş bir deneyime ve büyük bir bilgi birikimine sahiptir. Bu deneyim ve bilgi birikimini ulusal ve uluslar arası birçok yayın ve bildiri ile meslektaşlarına aktarmıştır.

Prof. Dr. Vasfi Karatosun’nun ulusal ve uluslararası dergilerde 140’ın üzerinde Türkçe ve İngilizce makalesi bulunmaktadır. Bu makalelere 750’den fazla atıf yapılmıştır. Tıp doktoru unvanını aldıktan sonra 250’den fazla ulusal ve uluslararası bilimsel etkinliklere katılarak çeşitli hastalıklar ve tedaviler hakkında konuşmalar yapmıştır.

New York Academy of Sciences, American Association for the Advancement of Science, European Federation of National Associations of Orthopaedics & Traumatology, (EFORT), European Orthopaedic Research Society ve Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği üyelikleri başta olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası dernek üyeliği bulunmaktadır. Almanya ve Hollanda gibi pek çok ülkede ameliyatlar yapmıştır.

Uluslararası yürütülen pek çok araştırmada araştırmacı ve yürütücü olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, çeşitli ortopedik hastalıklar konusunda 5 kitapta bölüm yazarlıkları vardır. Meslek hayatına Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde devam etmektedir.

5. Prof. Dr. Devrim Akseki

Prof. Dr. Devrim Akseki

1969 yılında İzmir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İzmir’in Urla ilçesinde tamamladıktan sonra, 1985 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başladı.

1991 yılında mezun olarak tıp doktoru olan Sn Devrim Akseki, aynı yıl TUS’u (Tıpta Uzmanlık Sınavı) kazanarak, yine Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde uzmanlık eğitimine başladı.

1996 yılında Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı olan Dr. Akseki, sırasıyla Dokuz Eylül, Celal Bayar ve Balıkesir Üniversitelerinde öğretim üyeliği yaptı. 2004 yılında doçent, 2010 yılında profesör ünvanlarını alan Dr. Akseki, 100’e yakın ulusal ve uluslararası bilimsel çalışmaya imza attı. Bilgi ve deneyimini arttırmak için birçok kez yurtdışında bulundu.

Los Angles-ABD’de ayak bileği artroskopisi (kapalı ameliyatları) ve Roma İtalya’da Artroskopi Diz ve Spor cerrahisi alanlarında aldığı eğitimler bunlardan bazılarıdır. Bölgesel ve Ulusal mesleki derneklerde bir çok kez yöneticilik yapmış ve çeşitli görevler almış olan Dr. Devrim Akseki, mesleki deneyimini özellikle ayak-ayak bileği, diz ve spor cerrahisi ile protez ameliyatları konusunda yoğunlaştırmıştır.

Hem yurtiçinde hem yurtdışında onlarca panel, kongre ve kursa davetli konuşmacı olarak katılan Sn Akseki, bugün Medicana International İzmir Hastanesi‘nde çalışmakta olup, evli ve üç çocuk babasıdır.