5 En İyi Antalya Çene Cerrahisi Doktoru

5 En İyi Antalya Çene Cerrahisi Doktoru

1. Prof. Dr. Sinan Tozoğlu

Prof. Dr. Sinan Tozoğlu

Prof. Dr. Sinan Tozoğlu diş hekimi olarak Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi alanında çalışmalarını sürdürmektedir. Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde Bologna koordinatörlüğü, Erasmus ve Mevlana programları gibi alanlarda akademik görevler yapmıştır.

2011 yılında Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi kuruluşuna katkıda bulunmuş, Dekan yardımcılığı yapmış, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanlığını da yürütmüştür. Akdeniz Üniversitesi senato üyeliği ile birlikte çeşitli koordinatörlüklerde çalışmıştır.

Hem diş hekimliği öğrencilerine hem de Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi asistanlarına eğitimler vermiş, danışmanlıklar yapmıştır. Türkiye ile birlikte Amerika ve İngiltere gibi ülkelerde yer alan uluslararası dergilerde yayınlar yapmış, yapmış olduğu bu yayınlar atıflar almıştır. Bilimsel dergilerde yayın kurulu üyelikleri ve hakemlik görevlerini sürdürmektedir.

Yurt içi ve yurt dışı bilimsel toplantılara davet edilmiş ve sunular yapmıştır. Diş ve çeneleri içeren yüz nakillerinde yer almıştır.

Üye olduğu kuruluşlar; Çene cerrahisi ve implantoloji alanında ACOMS (American College of Oral and Maxillofacial Surgeons), EACMFS (European Assciationfor Cranio Maxillo Facial Surgery), TAOMS (Türk Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi Derneği), ACBID (Ağız ve Çene Yüz Cerrahisi Birliği Derneği), ITI (International Team for Implantology), IADR (International Association for Dental Research).

Şu anda Antalya Konyaaltı‘ndaki ProDentalia Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği‘nde hastalarına hizmet vermektedir.

2. Uzm. Dr. Dt. Abdullah Selhan Kaya

Opr. Dr. Abdullah Selhan Kaya

Opr. Dr. Abdullah Selhan Kaya Lise öğrenimini 2000 yılında Antalya Mahmut Celal Ünal Fen Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2005 yılında mezun oldu.

Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş, Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Anabilim Dalında Doktora eğitimine başladı. 20052010 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde akademik ve klinik çalışmalarını yürüttü.

2010 Ocak ayında ‘implant yüzey özellikleri’ üzerine yaptığı tez çalışmasını başarıyla tamamlayarak ‘Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı’ ünvanını aldı. 2010 Nisan ayında başladığı vatani görevini İzmir’de Tabip Teğmen olarak tamamladı. Dalış, kayak ve basketbolla ilgillenmektedir. Aynı zamanda uzun yıllar aktif olarak tiyatro ile uğraşmıştır.

Bir çok mesleki kuruluş ve yardımlaşma derneklerinin üyesidir. 2012 yılından bu yana Antalya Diş Hekimleri Odası yönetim kurulu üyesi görevini sürdürmekte olup 16. Dönem Genel Sekreterlik görevini yürütmüştür. 17. Dönemde Yürütmeye başladığı Başkan Vekilliği görevini halen sürdürmektedir. Aynı zamanda Türk Dişhekimleri Birliği delegesidir.

2011 Nisan ayından bu yana Antalya Muratpaşa’da bulunan kendisine ait ASKlinik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ nde çalışmalarını sürdürmektedir.

3. Uzm. Dr. Dt. Onur Ademhan

Opr. Dr. Onur Ademhan

1984 Ankara doğumlu olan Çene Cerrahı Onur Ademhan , ilk, orta, lise eğitimini Antalya’da tamamladı. 2007 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini başarıyla bitirdi.

2007 – 2008 yılları arasında özel muayenehanesini açtı. Dr. Ademhan askerlik dönemine kadar kendi muayenehanesinde çalıştı. 2008 – 2010 yılları arasında askerlik görevini bitirdi.

Aynı zamanda 20092013 yılları arasında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Diş ve Çene Cerrahisi bölümünde uzmanlığını tamamladı.

Şu anda Antalya Muratpaşa‘daki kurucusu olduğu Perla Dental Centre‘de hastalarına hizmet vermektedir.

4. Uzm. Dr. Dt. Çağaşan Pirpir

Uzm. Dr. Dt. Çağaşan Pirpir

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Uzm. Dr. Dt. Çağaşan Pirpir, Rize doğumludur. Lise öğrenimini Trabzon Yomra Fen Lisesi’nde tamamlamış, Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Uzmanlık eğitimini ise Karadeniz Teknik Üniversitesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’nda tamamlamıştır. Uzm. Dt. Pirpir ayrıca Türk Ağız Diş Çene Cerrahisi Derneği (TAOMS), Ağız Diş Çene Cerrahisi Birliği Derneği (AÇBİD), Avrupa Kraniyomaksillofasiyal Cerrahi Derneği (EACMFS) ve Uluslararası Oral Maksillofasiyal Cerrahi Derneği (IAOMS) üyesidir.

DentGroup Antalya – Konyaaltı Kliniği’nin kurucu ortağı olarak ve Dentgroup Antalya – Konyaaltı Kliniği’nde hastalarına hizmet vermektedir.

5. Uzm. Dr. Dt. Hüseyin Aslantürk

Uzm. Dr. Dt. Hüseyin Aslantürk

Uzm. Dr. Dt. Hüseyin Aslantürk 1982 doğumludur. Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2007 yılında mezun olduktan sonra 2008 yılında Ankara Üniversitesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başlamış ve 2013 yılında mezun olmuştur.

Birçok farklı özel klinikte hastalarına hizmet vermiş ardından 2015 senesinde oğlunun ismini verdiği kendi özel kliniğini kurmuştur.

Şu anda Antalya Konyaaltı‘ndaki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.