5 En İyi İzmir Çene Cerrahisi Doktoru

5 En İyi İzmir Çene Cerrahisi Doktoru

1. Uzm. Dr. Dt. Mehmet Ali Koldaş

Uzm. Dr. Dt. Mehmet Ali Koldaş

2012 yılında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği’nden mezun olduktan sonra Süleyman Demirel Üniversitesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim dalında öğretim görevlisi olarak 5 yıl çalışmıştır,

Uzmanlığını tamamladıktan sonra akademik hayatına 2018 yılında kurucusu olduğu Dentomega Diş Polikliniği‘nden devam etmektedir. Bu süreçte lazerle implant, cerrahi guide ile implant( 1 günde diş) gibi konular üzerinde akademik çalışmalar yapıp yayınlar yapmaktadır.

2. Doç. Dr. Umut Demetoğlu

Doç. Dr. Umut Demetoğlu

Doç. Dr. Umut Demetoğlu Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği’nden 2005 yılında mezun oldu. Uzmanlık eğitimini Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’nda 2012 yılında tamamladı.

2021 yılında Adnan Menderes Üniversitesi‘nde yardımcı doçent oldu. 2022 yılında ise yine aynı üniversitede doçent ünvanını kazandı.

İzmir Çiğli‘de faaliyet gösteren Ege Estetik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi‘nin kurucu hekimlerindendir. Ve hastalarına burada hizmet vermeye devam etmektedir.

3. Dr. Dt. Erol Zafer Saygı

Dr. Dt. Erol Zafer Saygı

Dr. Dt. Erol Zafer Saygı 1962 İzmir doğumludur. İlkokulu İzmir Narlıdere Merkez İlkokulunda okudu. Ortaokul, lise eğitimini İzmir Özel Türk Lise’sinde 1979 yılında tamamladı.

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini 1984’te bitirdi.

Aynı yıl Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Ağız Diş ve Çene Hastalıkları Cerrahisi dalında doktoraya başlayıp 1989 yılında Doktor (Med. Dent.) ünvanını aldı.

Askerlik görevini 1990-1991 yıllarında Erzurum Mareşal Fevzi Çakmak Asker Hastahanesinde Çene Cerrahisi uzmanı olarak yaptı.

1985 yılından beri serbest olarak çalışmaktadır.19852006 yılları arasında Narlıdere’de, 20062012 yılları arasında Dentorion diş kliniğinde serbest olarak çalıştı.

İzmir Diş hekimleri odasında 2 dönem yönetim kurulu üyeliği, 3 dönemde Türk Dişhekimleri Birliğinde İzmir delegesi olarak görev yaptı.

Değişen kanunla Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı ünvanını aldı.

Hipnoz,regresyon, EFT(emotional freedom technic), Reiki; tedavilerinde destek olarak kullandığı yardımcılardır.

4. Dr. Dt. Bayram Fatih Efeoğlu

Dr. Dt. Bayram Fatih Efeoğlu

Dr. Dt. Bayram Fatih Efeoğlu Yeditepe Ünivesitesi Diş Hekimliği fakültesinden mezun olmuştur. Mezun olduktan kısa bir süre sonra, Ağız Diş ve Çene Cerrahisi alanında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ve Ege Üniversitesi ortak doktora programına başlamıştır.

Doktora programı süresi boyunca birçok klinik ve deneysel çalışmada bulunmuştur. Ayrıca yurt dışı ve yurt içinde yapılan birçok bilimsel etkinliklere katılmış ve sunumlar yapmıştır. 2019 yılında sinir hasarı sonrası PRF tedavisi ile ilgili doktara tezini sunarak Ağız Diş ve Çene Cerrahisi alanında bilim doktoru ünvanını almıştır.

Dental implantlar, gömülü diş çekimleri, kist operasyonları, kemik augmentasyonları, sinüs yükseltme operasyonları ve PRF uygulamaları ile ilgilenmektedir. 2019 yılından itibaren İzmir Alsancak‘ta kendi özel muayenehanesinde hastalarına hizmet vermektedir.

5. Prof. Dr. Hasan Ayberk Altuğ

Prof. Dr. Hasan Ayberk Altuğ

İlköğretim ve lise (İzmir Eşrefpaşa Lisesi) eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra 1994 yılında Gazi Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi’ni bitirdim.

1995-1996 yılları arası Askerlik hizmetini takiben 1997 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerinde “diş hekimi” olarak göreve başladım. Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA), Diş   Hekimliği   Merkezi,   Ağız Diş   Çene   Cerrahisi   AD.da  Doktora/Uzmanlık  eğitimi sonrası çeşitli hastanelerde görev aldıktan sonra 2012 yılında aynı Ana Bilim Dalında Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna atandım. Aynı yıl Üniversitelerarası Kurul tarafından yapılan sınavda “Doçent” unvanı aldım.

20122016 yılları arası GATA, Diş Hekimliği Merkezi, Ağız Diş Çene Cerrahisi AD. da, idari ve eğitim işleri sorumlusu öğretim üyesi olarak görev yaptım.

20162018 yılları arası Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Gülhane Diş Hekimliği Fakültesi kuruluşunda ve akademik faaliyetlerinde görev aldım.

Akademik olarak, 3 uzmanlık tezi yönettim. Uluslararası hakemli dergilerde 30’un üzerinde, Ulusal hakemli dergilerde 21 makale, Uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında basılan 270’in üzerinde bildiri, yayınlanmış uluslararası kitaplarda 1 bölüm, çeşitli kongre ve bilimsel toplantılarda alınmış 5 ödül sahibiyim.

2019 yılında kendi isteğim ile ayrıldığım Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nden sonra aynı yıl Biruni Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi AD. ‘da “Profesör” kadrosuna atandım. Türk Oral ve Maksillofasiyal Derneği üyesiyim.

Şu anda İzmir Alsancak‘taki özel kliniğimde hastalarıma hizmet vermekteyim.