5 En İyi Antalya Diyetisyen

5 En İyi Antalya Diyetisyen

1. Uzm. Dyt. Gonca Yaşar

Uzm. Dyt. Gonca Yaşar

1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyet bölümünü okul üçüncüsü olarak bitirdim. 1997 yılında Gonca Yaşar Sağlıklı Beslenme ve Diyet merkezini kurarak özel sektöre ilk adımımı attım.

2005 yılında merkezimize cilt bakımı epilasyon ve selülit tedavi ünitelerini de ilave ederek çalışmamızı devam etmekteyiz. 2005 yılında Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünü bitirdim. 2015 yılında Reformer Pilates merkezimizi kurduk. Eylül 2018 tarihinde Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Anabilim Dalı Fitoterapi Bilim Dalında Yüksek Lisans eğitimine başladım.

Antalya’da hizmet vermekte olan ETV, VİP TV, ART ve KANALV gibi yerel televizyonlarda, Antalya da ki dergilerimizde halkımızı bilinçlendirmek adına uzun dönem programlara katıldım yazılar yazdım.

Şu anda Antalya Muratpaşa‘daki ofisimde danışanlarıma hizmet vermekteyim.

2. Dyt. Taha Yanalak

Lise eğitimini Yozgat Atatürk Anadolu Lisesi’nde okul birinciliği ile tamamlamıştır. Lisans eğitimini ise Kastamonu Üniversitesi Fazıl Boyner Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Anabilim dalında tamamlayıp, bitirme tezi olarak “Adolesan (ergenlik) dönemde beslenme bozuklukluklarının obeziteyle ilişkisi” konusunu ele almış ve ağırlık kontrolü üzerine çalışmalar yapmıştır.

Gerek devlet hastanelerinde gerekse birçok meslektaşının henüz çalışma fırsatı bulamadığı şehir hastanelerinde diyetisyen olarak görev yapmıştır.

Ağırlık döngüsü, ağırlık kontrolü, doymamış yağ asitlerinin kilo kontrolüne olan etkisi, sporcu beslenmesinde protein alım düzeyinin belirlenmesi, ketojenik diyette uzun dönemde açığa çıkan sorunlar ve bireylerin protein alımlarının diyetle düzenlenmesi gibi birçok konuda gerek üniversitelerde gerekse devlet ve şehir hastanelerinde sunum yapmış ve hastalarını bilinçlendirmeyi amaç edinmiştir.

Şimdi de siz değerli danışanlarıyla hem online diyetin mucizelerini bir araya getiriyor, hem de Antalya Muratpaşa’daki ofisinde beslenme ve diyet danışmanlığı hizmeti sağlıyor.

3. Dyt. Tuğçe Çağlar Uysal

Dyt. Tuğçe Çağlar Uysal

Lisans eğitimimi Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde 2017 yılında tamamladım. Eğitim hayatım boyunca çocuk sağlığı gebe ve emziren anne beslenmesi, obezite tedavisi, sporcu beslemesi, ağırlık kontrolü ve hastalıklarda tıbbi beslenme gibi çeşitli konularda deneyim edindim. İlk olarak Antalya Jinefem Tıp Merkezi’nde iş tecrübesi edindim.

Alanımla ilgili bir çok kurs ve eğitimlere katıldım. Tüm bu kurslardan ve aldığım eğitimlerden genel olarak edindiğim en güzel bilgi, sağlıklı bir bedenin ilk şartı sağlıklı bir şekilde beslenmektir. Diyet yapılırken temel hedefim her zaman; kısa süreli uygulamalar yerine bu diyeti yaşam tarzı haline getirmek olmuştur. Bu yüzden ‘Diyet’ kelimesine olan tabuları yıkmak ve yaşantımızın bir parçası haline getirmek ilk hedefimdir.

Parmak izi kadar kişiye özel olan bağırsak mikrobiyatasının hastalıklarla olan ilişkisini keşfettikten sonra birçok eğitim aldım, hala da almaya devam etmekteyim. Bir çok hastalığın (Otoimmun hastalıkların ;otizim serepral palsi, hiperaktivite, tiroid hastalıkları, sedef egzama gibi cilt hastalıkları romotoid artirid fibromiyalji gibi eklem rahatsızlıkları… ) tedavisinde beslenme değişiklikleriyle neler olabileceğine bire bir şahit oldum.

2019 yılında GAPS eğitimi alarak, GAPS Uygulayıcısı oldum. Aynı zamanda Fonksiyonel Tıp Diyetisyenliği eğitimine katıldım 2020 yılı itibariyle 3 modülü tamamlayarak Fonksiyonel Tıp Diyetisyeni olarak da hizmet vermekteyim. Ek olarak fitoterapi ve aromaterapi eğitimlerini alarak hastalığa bütüncül bir bakış açısıyla yaklaşmayı hedeflemekteyim.

2019 yılından bu yana bariatri cerrahı ile beraber çalışmaktayım. Bariatri ameliyatı öncesi-sonrası beslenme programlarını düzenlemekteyim, hasta takibi yapmaktayım.

Şu anda danışanlarıma Antalya Konyaaltı‘ndaki Clinic Antalya‘da hizmet vermekteyim.

4. Uzm. Dyt. Başak Karakaya

Uzm. Dyt. Başak Karakaya

Uzman Diyetisyen Başak Karakaya 1991 yılında Antalya’da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimlerini Antalya’da tamamlayan Uzm. Dyt. Başak Karakaya 2015 yılında Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü onur derecesiyle tamamlamış ve bitirme tezini ‘Obezite Cerrahisinde Beslenme Yaklaşımları’ üzerine yazmıştır.

Mezuniyetten sonra bir süre Özel Pendik Hospital bünyesinde diyetisyen pozisyonunda çalışmıştır. Bu dönemde birçok uzmanlık ve sertifika programlarına katılmış ve Yeditepe Üniversitesi‘nde Beslenme ve Diyetetik Bölümü Master Programı’na devam etmiştir.

Şimdi ise Antalya Muratpaşa‘daki ofisinde beslenme ve diyet danışmanlığı hizmeti vermektedir.

5. Dyt. Yağmur Sarıözkan Kızılsavaş

Dyt. Yağmur Sarıözkan Kızılsavaş

Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik mezunu Dyt. Yağmur Sarıözkan eğitimini yüksek başarı ile tamamladıktan sonra İtalyan SDM Gıda firmasında pazarlama, satış temelli birçok uluslararası ve yerel projelerde yer almıştır. Aynı zamanda İstanbul Etiler’de bir klinikte danışan kabul görmüştür.

Birçok alanda uzmanlık kongrelerine katılmıştır. Özellikle Tüp Bebek,Infertilite ve Ketojenik Beslenme konusunda çalışmalar yapmıştır.

Şu anda Antalya Muratpaşa‘daki ofisinde danışanlarına hizmet vermektedir.