5 En İyi İstanbul Göz Kapağı Estetiği Doktoru

5 En İyi İstanbul Göz Kapağı Estetiği Doktoru

1. Opr. Dr. Özgül Uğurtay

Opr. Dr. Özgül Uğurtay

Opr. Dr. Özgül Uğurtay İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi 2000 yılı mezunudur. Uzmanlığını Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi “Göz Hastalıkları ve Cerrahisi” dalında yaptı.

Uzmanlığı sonrası 2004 yılında Pendik Devlet Hastanesi’nde göreve başladı. Ardından sırayla; Veni Vidi Göz Hastanesi, Dünya Göz Hastanesi ve Memorial Hastanesi’nde çalışmalarına devam etti.

2009 yılında Amerika Louisville Üniversitesi’nde ek uzmanlık eğitimi aldı. Florence Nightingale Ataşehir Hastanesi Tıp Fakültesi’nde 1 yıl ders verdi.

Şu anda İstanbul Ataşehir’deki kendi kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

2. Opr. Dr. İskender Alkın Solmaz

Opr. Dr. İskender Alkın Solmaz

Opr. Dr. İskender Alkın Solmaz 2003 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

Uzmanlığını Göz Sağlığı ve Hastalıkları alanında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaptı. Uzmanlık eğitimine Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde devam etti ve 2009’da mezun oldu.

Uzmanlığı sonrası özel klinik ve hastanelerde çok sayıda operasyona katıldı. Avrupa Yüz Plastik Cerrahi Derneği tarafından davet edilerek Portekiz ve Almanya’da eğitim verdi. Üyelikleri arasında; Avrupa Yüz Plastik Cerrahi Derneği, Yüz Plastik Cerrahi Derneği ve Türk Oftalmoloji Derneği bulunmaktadır.

Dünyagöz Etiler’de çalıştığı dönemde İlker İnanoğlu gibi birçok ünlünün göz kapağı estetiğini yaptı.

Kurucusu olduğu İstanbul Beşiktaş’taki Revo Facial Aesthetics kliniğinde 2019’dan beri hizmet vermektedir.

3. Opr. Dr. Ayşe Dolar Bilge

Opr. Dr. Ayşe Dolar Bilge

Opr. Dr. Ayşe Dolar Bilge İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 2004’te mezun oldu. Uzmanlık eğitimini İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Hastalıkları dalında yaptı ve 2009’da mezun oldu.

Uzmanlık eğitimi sonrası İngiltere Moorfields Eye Hospital’da oküplastik cerrahi üzerine eğitimlerine devam etti. 2013 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde oküplastik cerrahı olarak görev yaptı.

2014 yılından beri İstanbul Kadıköy’deki Özel Emsey Hastanesi‘nde göz hastalıkları uzmanı olarak çalışmaktadır. 2019 yılında Dünyagöz Etiler Hastanesi’nde oküplastik cerrahi uzmanı olarak 4 ay görev yapmıştır.

Avrupa Oküloplastik Cerrahi Derneği ve Türk Oftalmoloji Derneği üyesidir. Avrupa Göz Hastalıkları Yeterliliği Diploması sahibidir.

4. Prof. Dr. Ümit Beden

Prof. Dr. Ümit Beden

Prof. Dr. Ümit Beden 1972 Mersin doğumlu. 1995 yılı Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur.

Hacettepe Üniversitesi Göz Hastalıkları dalında uzmanlık eğitimi aldı ve 1999 yılında mezun oldu.

Uzmanlık eğitimi sonrası sırayla; Ankara Büyükşehir Belediyesi Hastanesi ve Kars Devlet Hastanesi’nde çalıştı. 2003 ve 2009 yılları arasında 19 Mayıs Üniversitesi’nde yardıcı doçent olarak görev yaptı.

2004 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde oküloplastik cerrahi gözlemciliği yaptı. 2005 yılında Londra’da Moorfields Göz Hastanesi’nde oküloplastik cerrahi gözlemciliği görevine devam etti.

2009 yılında doçent oldu ve 2011’e kadar 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çalışmaya devam etti. 2011 ve 2017 yılları arasında Memorial Ataşehir Hastanesi’nde görev aldı.

2017’den beri Liv Hospital‘da görev yapmaktadır. Aynı zamanda İstanbul Ataşehir’deki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir.

Prof. Dr. Ümit Beden; Türk Tabipler Birliği, Türk Oftalmoloji Derneği, Türk Oftalmoloji Derneği, Amerikan Oftalmoloji Akademisi, Samsun Kök Hücre Derneği ve Avrupa Oftalmik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi üyesidir.

5. Opr. Dr. Elif Eren Aydın

Opr. Dr. Elif Eren Aydın

Opr. Dr. Elif Eren Aydın 1975 Tokat doğumlu. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi 1997 mezunudur.

2006 yılında Haydarpaşa Numune Hastanesi “Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi” dalından mezun olarak uzmanlık eğitimini tamamladı.

2006 ve 2010 yılları arasında Haydarpaşa Numune Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniği’nde görev yaptı. Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim verdi.

2010 yılı itibariyle özel bir estetik cerrahi kliniğinde 4 yıl görev yaptı. Şu anda İstanbul Ataşehir Deluxia Palace’taki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.