5 En İyi İzmir Radyoloji Doktoru

5 En İyi İzmir Radyoloji Doktoru

1. Uzm. Dr. Evren Aldemir

Uzm. Dr. Evren Aldemir

Uzm. Dr. Evren Aldemir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Radyoloji uzmanlık eğitimini İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde tamamladı.

Sırasıyla; Erzican Asker Hastanesi, Trabzon Vakfıkebir Devlet Hastanesi ve Trabzon Ahi Evren Göğüs Kalp Ve Damar Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde görev yaptı.

Şu anda İzmir Özel Egepol Hastanesi‘nde hastalarına hizmet vermeye devam ediyor.

2. Prof. Dr. Levent Çelik

Prof. Dr. Levent Çelik

Ocak 1961 ‘de Zonguldakta doğdum. İlk ve orta okul öğrenimimi Tokat ve Edirne’de yaptım.

Açılan giriş sınavını kazaranak lise eğitimime 1976-1978 yıllarında Ankara Fen Lisesinde devam ettim. Üniversite Giriş Sınavında Fen puanında Türkiye yedincisi oldum ve İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesini birincilikle kazandım.

Üniversite öğrenimim süresince Tübitak burs sınavında birinci oluşum nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Şeref Bursu aldım.

İç Hastalıkları internlüğümü Londra Ealing General Hospital da yaptım. Ekim 1984 – Temmuz 1986 arasında Siirt’te pratisyen olarak mecburi hizmetimi tamamladım.

1986 yılında Haydarpaşa Numune Hastanesi Radyodiagnostik bölümünde ihtisas eğitimime başladım. İhtisasım süresince İstanbul Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim dalında bilgisayarlı tomografi, anjiografi ve girişimsel radyoloji konusunda 12 ay süre ile rotasyoner olarak çalıştım. Ağustos 1989 da “Yenidoğan ve Süt Çocuğunda İntracranial Ultrasonografi” konulu tezimi hazırlayarak uzman oldum. Eylül 1989 da aynı hastaneye baş asistan olarak atandım.

1985 yılında başladığım Anadolu Üniversitesi İş İdaresi Bölümünü 1989 yılında bitirdim.

Ekim 1991 de girdiğim sınavda Radyodiagnostik dalında doçent ünvanı aldım. Haziran 1993 de Sağlık bakanlığının sınavını geçerek Haydarpaşa Numune Hastanesi Radyoloji Servisine şef muavini olarak atandım Şubat 1995 de San Diego da Tabar ın Mamografi kursuna katıldım.

Eylül 1998 de sağlık bakanlığının sınavını geçerek Siyami Ersek Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Radyoloji servisine şef olarak atandım.

2004 yılında radyoloji profesörü ünvanı aldım.

14 adedi yurt dışı, 33 adedi yurt içi toplam 47 adet yayınlanmış makalem, 39 adet çeşitli kongre, sempozyum, panel ve kursta davetli olarak konuşmam, 21 adet yurt içi bildirim, 8 adet yurt dışı, 48 adet yurt içi posterim bulunmaktadır. Beş kitapta bölüm yazarlığım mevcuttur. Yayınlanmış makalelerim yurtdışında 20 den fazla yabancı kitabta ve çeşitli yayınlarda kaynak olarak gösterildi.

Halen Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Ana Bilim Dalında ve Radiologica Görüntüleme Merkezi‘nde Meme Radyolojisinde çalışmaktayım.

Türk Radyoloji Derneğine, Tıbbi Görüntüleme ve Girişimsel Radyoloji Derneğine üyeyim.

3. Doç. Dr. Volkan Çakır

Doç. Dr. Volkan Çakır

1978 İstanbul doğumludur. 2004 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu ve 2011 yılında da aynı üniversitenin Radyoloji Anabilim Dalı‘ndan uzmanlığını aldı.

8 yıl süreyle, kurucusu olduğu İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Girişimsel Radyoloji Bölümünde sorumlu hekim olarak çalıştı. Aralık 2019’dan sonra İzmir Tınaztepe Üniversitesi Galen Hastanesinde çalışmaya başladı.

Doç. Dr. Volkan Çakır özel ilgi alanı olan nörovasküler girişimler (serebral anevrizma tedavisi, arteriyovenöz malformasyon ve serebral arter darlıklarının tedavisi) yanısıra,  atardamar ve toplardamar hastalıklarının tedavisi, bacak varis tedavisi, myom embolizasyonu, karaciğer ve böbrek tümörlerinin tedavisi gibi alanlarda da çalışmaktadır.

4. Doç. Dr. Utku Mahir Yıldırım

Doç. Dr. Utku Mahir Yıldırım

Doç. Dr. Mahir Utku Yıldırım 1978 Ankara doğumlu. Tıp fakültesi eğitimini 2003 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde aldı. 2009 yılında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji alanında uzmanlık eğitimini tamamladı.

2010 ve 2012 yılları arasında Ankara Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma Hastanesi’nin Girişimsel Radyoloji Ünitesi’nde görev yaptı. 2016 ‘ya kadar İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev aldı.

2016 itibariyle Medicalpoint İzmir Hastanesi‘nde Girişimsel Radyoloji alanında çalışmaktadır.

5. Uzm. Dr. Mehmet Emrah Güven

Uzm. Dr. Mehmet Emrah Güven

Uzm. Dr. Mehmet Emrah Güven Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi mezudur. Uzmanlık eğitimini Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Sırasıyla; İzmir Ödemiş Özel Poliklinik, Süleyman Demirel Üniversitesi Farmakoloji Bölümü, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Radyoloji Anabilim Dalı ve Manisa Demirci Hastanesi’nde görev yapmıştır.

Şu anda İzmir Özel Egepol Hastanesi‘nde görev yapmaktadır.

6. Uzm. Dr. Özgür Oktay

Uzm. Dr. Özgür Oktay

Uzm. Dr. Özgür Oktay 1976 yılında Cizre’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamlayan Dr. Özgür Oktay lise eğitimini 1993 yılında İzmir İnönü lisesinde dönem birincisi olarak bitirdi. Aynı yıl girdiği üniversite sınavında hayali olan ülkenin gözde üniversitelerinden Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı.

Tıp fakültesi eğitim süresince kendisine ideal olarak belirlediği radyoloji ihtisası için yine aynı üniversitenin radyoloji bölümünü uzmanlık sınavında başarı göstererek kazandı.

2004 yılı Aralık ayında ihtisasını tamamlayan Özgür Oktay 2 yıl süre ile Bilimsel Tanı Görüntüleme Merkezinde çalıştı. Askerlik hizmetini yine askeri eğitimde yapılan sınavda dereceye girerek İzmir Hava Hastanesinde yapma tercihinde bulundu.

Aynı yıl askerlik süresi boyunca yarı zamanlı ve sonrasında yaklaşık 2-3 yıl tam zamanlı olarak Özel İlgi Cerrahi Tıp Merkezinde çalıştı.Sonraki 2 yıl ise Özel Gazikent Cerrahi Tıp Merkezi ile Özel İrem Tıp Merkezinde eş zamanlı radyoloji uzmanlığı yaptı.

Şu anda İzmir Bornova‘daki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

7. Prof. Dr. Remide Arkun

Prof. Dr. Remide Arkun

Prof. Dr. Remide Arkun,lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1979 yılında başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır.

İhtisasını ise, yine Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde  1985 yılında tamamlayarak Radyoloji Uzmanı olmuştur.

Mesleki çalışmalarına Özel Star Radyoloji Laboratuvarı‘nda devam etmektedir.