5 En İyi İzmir Çene Dolgusu (Jawline) Doktoru

5 En İyi İzmir Çene Dolgusu (Jawline) Doktoru

1. Opr. Dr. Aylin Günbay

Opr. Dr. Aylin Günbay

Opr. Dr. Aylin Günbay Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi‘ni 1993 yılında bitirmiştir.

1994 – 1998 yılları arasında ise KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Anabilim Dalı’nda uzmanlık alabilmek için Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim görmüştür.

Şuanda Medifemme Klinik‘in kurucusu olarak hastalarını kabul etmektedir.

2. Uzm. Dr. Burcu Demirdöver

Uzm. Dr. Burcu Demirdöver

Uzm. Dr. Burcu Demirdöver, 1983 yılında dünyaya gelmiştir. 2002 yılında İzmir Karşıyaka Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.

Ardından 2008 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nden mezun oldu.

Zorunlu hizmetini tamamlamak amacıyla Sivas’ın Kangal ilçesinde bir süre çalıştı.

Zorunlu hizmetin ardından 2008 yılında Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı’nda uzmanlık almak için Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nde eğitimine başladı.

Aldığı uzmanlık eğitiminin ardından 2013 Ocak ayında dermatoloji uzmanı oldu. 2013 ile 2019 yıllarında ise dermatoloji uzmanı olarak İzmir Gaziemir Nevvar Salih İş gören Devlet Hastanesi’nde çalıştı.

Şu anda İzmir Alsancak‘taki kliniğinde hastalarına hizmet veriyor.

3. Prof. Dr. Mehtap Çınar

Prof. Dr. Mehtap Çınar

Prof. Dr. Mehtap Çınar 1966 Sivas doğumlu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1989‘da mezun oldu. Uzmanlık eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji bölümünde 1998 yılında tamamladı.

1989 ve 1994 yılları arasında Urla Devlet Hastanesi’nde görev yaptı. Kariyerine Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde devam etti. 2003‘te doçent, 2010‘da profesör oldu. 2021 yılı itibariyle Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden emekli oldu.

Prof. Dr. Mehtap Çınar şu anda İzmir Alsancak‘taki özel kliniğinde hastalarına hizmet veriyor.

4. Uzm. Dr. Oya Aydın

Dr. Oya Aydın

Uzm. Dr. Oya Aydın 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1992 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı’ndan mezun olarak uzman doktor ünvanını aldı.

1992 ve 2008 yılları arasında İzmir Atatürk Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Dermatoloji Kliniği’nde görev yaptı. 2006 ve 2013 yılları arasında ise İzmir Özel Derim Dermatoloji Dal Merkezi’nde çalıştı.

Uzm. Dr. Oya Aydın; Deri Ve Zührevi Hastalıkları Derneği, Kozmetik Dermatoloji Akedemisi Derneği, Türk Dermatoloji Derneği ve İzmir Tabip Odası’na üyedir.

Şu anda İzmir Alsancak’taki kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

5. Uzm. Dr. Hülya Çankaya Özden

Uzm. Dr. Hülya Çankaya Özden

Uzm. Dr. Hülya Çankaya 1974 yılında İzmir’de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1998 yılında mezun oldu.

Dermatoloji uzmanlık eğitimini İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2002 yılında aldı.

Sırasıyla; Urla Devlet Hastanesi, Doğan Saç Ekim Merkezi, Clinic A Plus, Netsclub gibi yerlerde dermatoloji uzman hekimi olarak görev aldı.

2014’ten 2018’e kadar Özel Tınaztepe Hastanesi’nde çalıştı.

Şu anda İzmir Bayraklı‘daki kliniğinde hastalarına hizmet veriyor.

6. Prof. Dr. Şemsettin Karaca

Prof. Dr. Şemsettin Karaca

Prof. Dr. Şemsettin Karaca tıp eğitimini İnönü Üniversitesi’nde aldı. 1997 senesinde tıp fakültesinden mezun oldu.

Uzmanlık eğitimini de İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde aldı. 2002 yılında dermatoloji uzmanı olarak mezun oldu.

Amerika Yale Üniversitesi’nde ve Avusturya Graz Medikal Üniversitesi’nde dermatoloji alanında çalıştı. Almanya’da ise hidroterapi eğitim programının geliştirilmesi için görev aldı.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi “Dermatoloji Anabilim Dalı” nda yardımcı doçent ve doçent olarak görev yaptı. Ardından İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde dermatoloji profesörü olarak görev yaptı. Özel sektörde ise İzmir Özel Heraderma Kliniği’nde profesör ünvanı ile çalıştı.

Prof. Dr. Şemsettin Karaca; Avrupa Dermatoloji ve Veneroloji Derneği, Türk Dermatoloji Derneği, Türkiye Dermatoveneroloji Derneği, Deri ve Zührevi Hastalıklar Derneği, Türk Dili Konuşan Deribilimciler Derneği, Türk Tabipler Birliği, Türkiye Dermatoonkoloji Derneği ve Dermatolojik Cerrahi Derneği üyesidir.

Şu anda kendine ait olan İzmir Alsancak’taki “Este Clinic” te hastalarına hizmet vermektedir.

7. Uzm. Dr. Çilem Kaya Koç

Uzm. Dr. Çilem Kaya Koç

Uzm. Dr. Çilem Kaya Koç 1978 İzmir doğumlu. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim aldı. 2001 yılında mezun oldu.

Uzmanlık eğitimini dermatoloji alanında yaptı. Akdeniz Üniversitesi Dermatoloji Anabilim Dalı’ndan 2009 yılında uzman doktor olarak mezun oldu.

Uzmanlığı sonrası farklı özel klinik ve hastanelerde görev aldı.

Uzm. Dr. Çilem Kaya Koç 2015 yılından beri İzmir Konak’taki kendi kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

8. Uzm. Dr. Yasemin Fatih Amato

Uzm. Dr. Yasemin Fatih Amato

Uzm. Dr. Yasemin Fatih Amato 1965 İran doğumludur. Türkiye’ye 1983 yılında geldi. Tıp eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1990 yılında tamamladı.

Tıp eğitimi sonrası İngiltere’de dermatoloji alanında kurslara katıldı. Paris’te dünya çapında dermatoloji uzmanlarından dolgu ve botoks konularında eğitim aldı.

Ardından Amerika’da kolajenler üzerine eğitim aldı. 1997 yılında Türkiye’ye dönerek İzmir’de Yasemen Güzellik Merkezi’ni kurdu. 2004 yılında tecrübelerini paylaştığı kitabı yayınlandı.

Sonraki yıllarda da dermatoloji ve güzellik temalı kitaplar yazarak tecrübelerini paylaşmaya devam etti. Farklı televizyon ve medya kuruluşlarında konuşmacı olarak yer aldı.

300’ün üzerinde doktora medikal estetik eğitimi verdi. Tıp diploması 2013 yılında Avrupa Birliği denkliği aldı.

Uzm. Dr. Yasemin Fatih Amato 1997’den beri İzmir Alsancak’taki kliniğinde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir.