5 En İyi İzmir Enfeksiyon Hastalıkları Doktoru

5 En İyi İzmir Enfeksiyon Hastalıkları Doktoru

1. Uzm. Dr. Tuğba Erdoğan

Uzm. Dr. Tuğba Erdoğan

Uzm. Dr. Tuğba Erdoğan tıp eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı.

Sırasıyla; Eskişehir Osmangazi üniversitesi enfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji A.B.D, Trabzon Araklı Devlet Hastanesi, Trabzon Kanuni Eğitim Araştırma Hastanesi, Özel Karadeniz Ereğli Anadolu Hastanesi, Özel Karadeniz Ereğli Echomar Hastanesi, Özel Gürlife Hospital ‘da ve bir süre kendi özel kliniğinde çalıştı.

Şu anda İzmir Özel Egepol Hastanesi‘nde hastalarına hizmet vermektedir.

2. Prof. Dr. Sarhan Sakarya

Prof. Dr. Sarhan Sakarya

Prof. Dr. Sarhan Sakarya G.A.T.A. Tıp Fakültesi mezunudur. Uzmanlığını da aynı fakültede tamamlamıştır.

Amerika’daki University of Maryland‘da 3 yıl proje sorumlusu olarak görev yaptı. 2000 ve 2015 yılları arasında Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı başkanlığı görevi yaptı.

Şu anda Medicana International İzmir Hastanesi‘nda hastalarına hizmet vermektedir.

3. Uzm. Dr. Refiye Koşanoğlu

Uzm. Dr. Refiye Koşanoğlu

1982 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Klinik mikrobiyoloji derneği üyesidir. Uzm. Dr. Olarak 23 yıl kamu ve 30 yıl özel laboratuar deneyimlerinin yanı sıra Trakya Üniversitesi hepatit ve AIDS savaşım derneği üyesi olarak çalışmaları mevcuttur.

Enfeksiyon hastalıkları ve mikro biyoloji uzmanı Dr. Refiye Koşanoğlu İngilizce bilmektedir.

Şu anda İzmir Ekol Hastanesi‘nde hastalarına hizmet vermektedir.

4. Uzm. Dr. Ahmet Şahin Alpay

Uzm. Dr. Ahmet Şahin Alpay

1961 yılında Denizli’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Denizli’de tamamladı. Denizli Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde üniversite hayatıma başladı. Eğitimi sırasında Milli Savunma Bakanlığı’na müracaat etti. Sınavı kazanarak Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde eğitimine devam etti. Kurulmasını takiben nakil olduğu GATA Tıp Fakültesi’nden 1985 yılında mezun oldu.

Bir yıllık stajyer teğmenlik görevini takiben, 1986-1988 yılları arasında Kırklareli Garnizonu’nda kıta hizmeti görevini yerine getirdi.

1988-1992 yılları arasında ise GATA Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji ABD’de uzmanlık eğitimini tamamladı.

19922000 yılları arasında Edremit Askeri Hastanesi; 20002005 yılları arasında Erzurum Maraşal Fevzi Çakmak Askeri Hastanesi’nde Uzman Doktor olarak çalıştı ve idari görevlerde bulundu. 2005 yılında Balıkesir Askeri Hastanesi’ne; 2010 yılında ise İzmir Asker Hastanesi’ne Başhekim olarak görevlendirildi.

2011 yılında Ege Bölgesi Askeri Hastaneleri (İzmir, Isparta, Denizli, Manisa, Marmaris Edremit, Balıkesir) yönetimini içinde barındıran İzmir Sağlık Hizmetleri Bölge Komutanlığı’na atandı. 3 yıl süreyle Bölge Komutanlığı görevini yerine getirdikten sonra, 2014 yılında kadrosuzluktan emekli oldu.

20142018 yılları arasında İstanbul’daki Özel Çamlıca Erdem Hastanesi’nde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı olarak görev yaptı.

Haziran 2018 yılı itibariyle İzmir Alsancak’ta hizmete açtığı muayenehanesinde Ozon Terapi ve Biyofrekans Metodları ile danışanlarına hizmet vermeye devam ediyor.