5 İzmir Dudak Dolgusu Doktoru

5 İzmir Dudak Dolgusu Doktoru

1. Dr. Yasemin Bedir

Dr. Yasemin Bedir Clinic

Balkan göçmeni aileye mensup olan Dr. Yasemin Bedir İstanbul Bakırköy doğumlu. İlk ve ortaöğremini Bakırköy’de, lise öğrenimini Kırklareli’de tamamladı.

2010 yılında Ukrayna Karazin Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başladı. Yasemin Bedir 2018 yılında mezun olarak doktor oldu. Mezuniyetinden sonra bilgi, birikim ve deneyimlerini ülkesine aktarmak için yurda kesin dönüş yaptı ve kendi kliniğini açtı.

Fakülte eğitimi devam ederken dermal dolgulara olan ilgisi kendisini bu konuda araştırma ve geliştirme programlarına itti. Tıp eğitimi süresince vaktinin önemli bir bölümünde kadavra çalışmaları yaparak geçirdi.

Bu çalışmaları şu anda örnek gösterilen kendine özgü burun dolgusu tekniği geliştirmesinde önemli rol oynadı.
Günümüz popüler estetiğin bir trendi olan dermal dolgularda rus tekniği denilen dudak dolgusunda uzun yıllar deneyimler kazanıp eğitici hekim oldu.

Zaman zaman yurt dışında hekimlere özel dermal dolgu eğitimleri vermekte olup birçok kongrenin eğitim ekibinde yer almaktadır.

Şu anda hastalarına İzmir Alsancak’taki “Yasemin Bedir Clinic” isimli kliniğinde hizmet vermeye devam etmektedir.

2. Opr. Dr. Osman Tan

Opr. Dr. Osman Tan

Opr. Dr. Osman Tan Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde 1985 yılında dünyaya gelmiştir. İlk ve ortaöğretimini yine bu ilçede tamamlayan Opr. Dr. Osman Tan 2003 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanmıştır.

2009 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra zorun hizmetine Balıköy Sağlık Ocağı’da devam etmiştir. Daha sonrasında ise görevine M. Kalemli Devlet Hastanesi’nde devam etmiştir.

2011 yılında TUS sınavını kazanarak İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde uzmanlık eğitimine başladı. 2016 yılında başasistan unvanını almaya hak kazanan Opr. Dr. Osman Tan ardından da Özbekistan’a sağlık bakanlığı tarafından gönderilmiştir.

Burada pek çok yarık dudak-damak ve konjenital deformite hastasının tedavilerini başarılı bir şekilde sürdürmüştür.

2017 yılında klinik eğitim programını tamamlayan Opr. Dr. Osman Tan ardından sonrasında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı unvanını almaya hak kazanmıştır. Ayrıca aynı yıl Almanya’nın Stuttgart ilinde bulunan The Marien Hospital’da 30 farklı plastik cerrahi uzmanının alındığı DAFPRAS ileri uzmanlık programına kabul edilmiştir.

Burada dünyaca ünlü olan Prof. Gubisch, Dr. Haack ve Dr. Fischer cerrahları ile burun ve yüz estetiği konusunda çalışarak bu alanda deneyim sahibi olmuştur. Ardından zorun hizmetini tamamlamak amacıyla üzere Osmaniye Devlet Hastanesi’nde göreve başlamıştır.

Zorunlu hizmet yaklaşık olarak 2.5 sene sürmüştür. Bu süreçte pek çok başarılı ameliyatlar gerçekleştirmiştir. Asistanlık yaparken beraber görev yaptığı Doç. Dr. Önder Karaaslan ile birlikte Réve Clinic’i kurmuşlardır.

2019 yılında kurulan bu klinik İzmir Folkart Towers’da halen daha hizmet vermektedir.

3. Uzm. Dr. Nermin Filizci Varılsüha

Uzm. Dr. Nermin Filizci Varılsuha

Uzm. Dr. Nermin Filizci Varılsüha İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1995 yılında mezun oldu. İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dermatoloji Kliniği’nde 2001 yılında uzman oldu.

2001 ve 2003 yılları arasında Özel Alsancak Hastanesi’nde görev aldı. 2006 yılına kadar TAPDİ Buca Tıp Merkezi ve sonrası 2008 yılına kadar Akademi Dahiliye Dal Merkezi’nde çalıştı.

Clinic A Plus Güzellik Merkezi’nde 2008 ve 2010 yılları arasında görev yaptı. Türk Tabipler Birliği, Deri ve Zührevi Hastalıklar Derneği, Dermatokozmetoloji Derneği ve Dermatoonkoloji Derneği’ne üyedir.

2010 yılından beri kendi kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

4. Uzm. Dr. Tuba Kavala

Dr. Tuba Kavala

Uzm. Dr. Tuba Kavala 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1994 yılında mezun oldu. 19941995 yılları arasında Erzurum Pasinler Devlet Hastanesi’nde zorunlu görevini yaptı. 19952000 yılları arasında Samsun Devlet Hastanesi’nde çalıştı.

Sonrasında 2005 yılına kadar Ankara Numune Hastanesi’nde görev aldı. Antalya’da Özel Medlife Polikliniğini, Marmaris’te Medlife Clinic ve Özel Medlife Poliklinikleri’ni kurdu.

Sağlık Bakanlığı onaylı Medikal Estetik, Ozon Tedavi Uygulamaları, Mezoterapi Uygulamaları ve Akupunktur Tedavi Uygulamaları sertifikalarına sahiptir. Sıkça yaptığı işlemler arasında dudak dolgusu ve Russian Lips dudak dolgusu bulunmaktadır.

Uzm. Dr. Tuba Kavala 2020 yılından beri İzmir Alsancak’taki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir.

5. Uzm. Dr. Onur Er

Uzm. Dr. Onur Er

Uzm. Dr. Onur Er 1984 yılında Osmaniye’de doğdu. Tıp eğitimini Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde aldı. Sonrasında İzmir Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi’nde dermatoloji uzmanlığı eğitimini tamamladı.

20132015 yılları arasında Mardin Devlet Hastanesi’nde zorunlu görevini yaptı. Sonrasında Özel Palmiye Hastanesi’nde görevine devam etti. Uzm. Dr. Onur Er Kozmetik Dermatoloji Akademisi Derneği, Estetik-Kozmetik Dermatoloji Çalışma Grubu’na üyedir. Dudak dolgusu işlemi sık yaptığı dolgu uygulamaları arasındadır.

Şu anda İzmir Menemen Özel Sada Hastanesi’nde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir.

6. Uzm. Dr. Osman Baş

Dr. Osman Baş

Dr. Osman Baş 1962 yılında İzmir’de doğdu. Tıp eğitimini Ege Üniversitesi’nde aldı. 1985 yılında tıp fakültesinden mezun oldu.

Mezuniyeti sonrası zorunlu görevini kamu hastanesinde tamamladı ve kendi kliniğini açtı. T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen “Medikal Estetik Hekimliği” sertifikasını 2004 yılında aldı.

Kendi kliniğiyle birlikte İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de 2010 senesine kadar görev yaptı. “Medikal Estetik Tıp Derneği” kurucu üyesidir. Aynı zamanda “Estetik Tıp Derneği” yönetim kurulu üyesidir.

Uluslararası dolgu ve ip askı üreticisi firmalar için danışman ve eğitmen doktor olarak görev yapmaktadır.

İtalya’da bulunan Camerino Üniversitesi’nde “Cosmetic (Aesthetic) Medicine And Therapeutics” master programına katıldı. Hazırladığı mezuniyet tezi için kendi hastalarına uyguladığı tedavi sonuçlarını paylaştı.

Dr. Osman Baş şu anda Konak İzmir’de kendine ait olan Özel Mayasente Polikliniği’nde hastalarına hizmet vermektedir.

7. Uzm. Dr. Sinem Karaca

Uzm. Dr. Sinem Karaca

Uzm. Dr. Sinem Karaca 1982 Muğla doğumludur. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2006 yılında mezun oldu.

Uzmanlık eğitimini Pamukkale Üniversitesi “Dermatoloji Anabilim Dalı” üzerine yaptı. 2013 yılında uzman dermatoloji doktoru oldu.

Sırasıyla Kilis Musabeyli Sağlık Ocağı, Gümüşhane Devlet Hastanesi, Denizli Devlet Hastanesi’nde çalıştı. 2016 ve 2020 yılları arasında İzmir Özel Kent Hastanesi’nde görev yaptı.

Uzm. Dr. Sinem Karaca; Türk Dermatoloji Derneği, Türk Dermatoveneroloji Derneği, Avrupa Dermatoloji ve Zührevi Hastalıklar Akademisi, Uluslararası Dermatoloji Topluluğu ve Türk Tabipler Birliği üyesidir.

Şu anda İzmir Bornova’daki Özel Nets Polikliniği’nde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir.