5 En İyi Ankara Tüp Mide Ameliyatı Doktoru

5 En İyi Ankara Tüp Mide Ameliyatı Doktoru

1. Doç. Dr. İbrahim Sakçak

Doç. Dr. İbrahim Sakçak

1966’da Sungurlu’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Sungurlu, Ödemiş ve Ankara’da tamamladı.

1989 yılında, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1989–1990 yıllarında Erzurum Oltu ilçesinde mecburi hizmet görevinde bulundu. 1995 yılında, SB. Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 5. Cerrahi Kliniğinde, Genel Cerrahi uzmanlık eğitimini tamamladı.

Çorum Devlet Hastanesi, Anamur Devlet Hastanesi, Adıyaman Devlet Hastanesi’nde görev yaptıktan sonra, 2008 yılında SB. Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine atandı. Çorum Devlet Hastanesi’nde Laparoskopik ameliyatları ilk olarak gerçekleştiren cerrahlar arasında yer aldı. 2009 yılında Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde girişimsel endoskopi eğitimi aldı.

2010 yılında Amerika Birleşik devletleri, Pensilvanya eyaleti Pittsburg Üniversitesi Organ Nakli merkezinde, İnce Barsak Nakli konusunda eğitim aldı. 2011–2012 yıllarında, İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Organ Nakli merkezinde Karaciğer Nakli, ileri cerrahi teknikler üzerine eğitim amacıyla 1 yıl çalışmalarda bulundu.

10 Nisan 2012 tarihinde Genel Cerrahi Doçenti oldu. 23 Temmuz 2012 tarihinde Sağlık Bakanlığı Organ ve Doku Nakli Karaciğer bilim kurulu ve Bakanlık oluruyla, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Karaciğer Nakli sorumlu hekimi oldu. 8 Şubat 2013 tarihinde Ankara Numune Hastanesi tarihindeki ilk karaciğer naklini, 21 haziran 2013 tarihinde ise akrabadan canlı vericili ilk karaciğer naklini gerçekleştirdi.

Bu Nakil ile Ankara Numune Hastanesi; Sağlık bakanlığına bağlı hastaneler içinde; Türkiye Yüksek ihtisas Hastanesi ve Haydarpaşa Numune Hastanesinden sonra karaciğer naklini başarıyla gerçekleştiren 3. Hastane, canlı vericili karaciğer naklinde ise 2. Hastane oldu. 6 yıl Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde obezite ve Diyabet hastalığının cerrahi tedavisiyle ilgi,li çalışmalar yaptı ve bu konuyla ilgili yüzlerce ameliyatlara katıldı. Ankara Medicalpark Hastanesi‘nde yaklaşık bir yıl çalışarak yüzün üzerinde obezite ve diyabet hastasını ameliyat etti.

İlgi alanları arasında; ileri laparoskopik cerrahi, obezitenin cerrahi tedavisi, metabolik cerrahi ve obezitede intragastrik balon uygulamaları bulunmaktadır.

Uluslarası bilimsel dergilerde yayınlanmış 15, ulusal dergilerde yayınlanmış 9 makalesi bulunmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışında bilimsel kongrelerde sunulmuş onsekiz sözlü bildirisi vardır. Bugüne kadar 1250 obezite, 350 şeker hastasını ameliyat ederek sağlığına kavuşturmuştur.

Halen Ankara Çankaya‘daki kendi kliniğinde ve anlaşmalı hastanelerde çalışmalarına devam etmektedir.

2. Opr. Dr. Güven Görkem

Opr. Dr. Güven Görkem

1982 yılında İskenderun Hatay ‘da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini anne ve babasının öğretmen olması sebebi ile Anadolu’nun çeşitli yerlerindeki farklı okullarda tamamladı.

Marmara Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’nde başladığı lisans eğitimini 2007 yılında tamamlayarak “Tıp Doktoru” unvanını almaya hak kazandı. Devlet hizmet yükümlülüğü için Siirt’te görev yaptığı sırada Mustafa Kemal Üniversitesi Halk Sağlığı Uzmanlığını kazanarak araştırma görevlisi olarak göreve başladı.

Burada çalıştığı kısa dönemde kendisi için Cerrahi Tıp bilimlerinin daha uygun olduğuna karar vererek işinden ayrıldı. Kendisi için bir tutku olan Genel Cerrahi mesleğine Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde 2009 yılında asistan hekim olarak başladı.

Asistanlık eğitimi boyunca yoğun olarak onkolojik cerrahi ve meme cerrahisi vakaları ile ilgilendi. Genel Cerrahi uzmanlığını tamamlamasının ardından Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde genel cerrahi uzmanı olarak çalışmaya başladı.

Uzman hekim olarak görev aldığı kurumlarda ağırlıklı olarak laparoskopik üst sindirim sistemi cerrahisi ve minimal invaziv fıtık cerrahisi ile ilgilendi.

Bu dönemde obezite cerrahisi sonrası hastalardaki değişimlerden etkilenerek çalışmalarını obezite ve metabolik cerrahi üzerine yoğunlaştırdı. 2019 yılı itibarı ile hastalara daha iyi hizmet verebilmek için oluşturduğu ekiple birlikte adını verdiği Op. Dr. Güven Görkem Obezite ve Metabolik Cerrahi Kliniği’ni kurdu. Klinik bünyesinde birçok farklı ülkeden hastaya başarılı ameliyat uygulamalarına imza atan Dr. Güven Görkem halen Ankara Çankaya‘daki özel kliniğinde hizmet vermeye devam etmektedir.

3. Doç. Dr. Osman Yıldırım

Doç. Dr. Osman Yıldırım

Doç. Dr. Osman Yıldırım 1961 yılında Kırşehir Kaman’da doğmuştur. Sırasıyla 1972’de Ankara Hıdırlıktepe İlkokulu’nu, 1975’de Ankara Atıfbey Ortaoku’nu, 1978’de Ankara Yıldırım Beyazıt Lisesi’ni, 1984’te Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirmiştir.

Mecburi hizmetini 1984 ile 1986 arasında Ünye’de yaptıktan sonra Genel Cerrahi ihtisasını 1986 ile 1990 arasında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapmıştır.

İhtisasını tamamladığı 1990’dan 2014’e kadar aynı hastanede aralıksız olarak sırasıyla uzman doktor, başasistan ve eğitim görevlisi olarak çalışmıştır. Bu arada 2008 yılında doçent olmuştur.

2015 itibari ile, Ankara Medicana International Hastanesi’nden ayrılmış ve Ankara Çankaya‘daki özel muayenehanede hizmet vermektedir.

4. Opr. Dr. Bilgehan Çağdaş Sonbahar

Opr. Dr. Bilgehan Çağdaş Sonbahar

Opr. Dr. Bilgehan Çağdaş Sonbahar, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Genel cerrahi uzmanlık eğitimini Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Laparoskopik Cerrahi alanında tecrübe sahibidir. Obezitenin Cerrahi tedavisi , Onkolojik Cerrahi, Kalın Bağırsak ve Anal Bölge Hastalıkları, Safra Kesesi Hastalıkları ve Tiroid Cerrahisi önde gelen mesleki ilgi alanları arasındadır. Vasculer Surgery (Damar Cerrahisi), Endoskopik Girişimler Eğitimi almıştır.

Şu anda Ankara Çankaya‘daki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

5. Doç. Dr. Gül Bora Makal

Doç. Dr. Gül Bora Makal

1978 Ceyhan doğumludur. 1996‘da Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girdi. 2003‘te Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi genel cerrahi anabilim dalında asistan doktor olarak göreve başladı. Uzmanlığını aldıktan sonra 2008-2009 yıllarında Adıyaman Gölbaşı’nda mecburi hizmet görevinde bulundu.

2010-2012 yıllarında Çankırı’da Özel Karetekin Hastanesi’nde genel cerrahi alanında, 20122013 yıllarında İstanbul Medicana Çamlıca Hastanesi’nde böbrek nakli ve diyaliz hastaları için a-v fistül oluşturulması alanlarında çalıştı. 2013 -2014 yıllarında arasında Özel Duygu Hastanesi’nde çalıştı.

Çalışma hayatı boyunca özellikle laparoskopik cerrahiyle ilgili çeşitli kongre ve eğitimlere katıldı. Özellikle obezite cerrahisi, reflü cerrahisi, laparoskopik fıtık gibi kapalı ameliyat teknikleri , vasküler cerrahi ve meme-endokrin cerrahisiyle ilgilenmektedir.

Halen Ankara Yenimahalle‘deki Batıkent Medikal Park Hastanesi‘nde genel cerrahi uzmanı olarak görev yapmaktadır.