5 İstanbul Silikon Ameliyatı Doktoru

5 İstanbul Silikon Ameliyatı Doktoru

1. Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doç. Doktor Tayfun Türkaslan İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Mezun olduğu yıl Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarı gösteren hekim, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlığa başlamıştır. 1997 sensinde İngiltere’nin St James Seacroft University hastanesine geçen hekim burada çalışma ve araştırmalarda bulunmuş, uzmanlık sürecinin ardından tıbbi deneyimlerini ülkemizde sürdürmüştür. Yurtdışındaki bilimsel kongre ve sertifikasyon süreçleri sonrasında  ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı ünvanı ile İstanbul Yavuz Selim Hastanesi‘ne atanan hekim, 2 yıla yakın bir süre burada görev yapmıştır.

Eski ismi ile Vakıf Gureba, yeni ismi ile Bezmi Alem Üniversitesi’nde 7 yıl görev yapan hekim 2010 yılı itibariyle Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi alanında Doçent unvanını almıştır.

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan; hali hazırda kurucusu olduğu Estetikport Estetik Cerrahi kliniğinde profesyonel tıbbi hizmetlerini hastalarına sunmaktadır.

Uzun bir akademik geçmiş ve tıbbi deneyimle hastalarına modern tıp uygulamalarını sunan hekim, modern teknolojilerinin Türk sağlık sistemine dahil olması için kendi AR-Ge çalışmalarını da sürdürmekte, evrensel tıp ilkelerine uygun biçimde doğru sonuçları elde etmek için çalışmaktadır.

Uluslar arası fiili görevlerinin yanı sıra hekimin, uluslar arası yayınlarda çıkmış pek çok makalesi bulunmaktadır. Estetik cerrahi alanında gerçekleşen yenilikleri anlık olarak izleyen Doç. Dr. Tayfun Türkaslan, global sağlık çalışmalarına da katkı sunma vizyonuna sahiptir.

2. Opr. Dr. Serkan Balta

Opr. Dr. Serkan Balta

1981 yılında Almanya Krefeld’de dünyaya gelen Opr. Dr. Serkan Balta ilk, orta ve lise eğitimini Denizli’de tamamlamıştır. 1999 yılında Denizli Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanmıştır.

2005 yılında mezun olan Opr. Dr. Serkan Balta tıp doktoru ünvanını almış daha sonra da 2005 ile 2007 yılları arasında Kartal Lütfi Kırdar Eğitim AraştırmaHastanesi’nde radyoloji eğitimine başlamıştır.

2007 yılında eğitimini tamamladıktan sonra Trakya Üniversitesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda eğitim almaya başlamıştır. Uzmanlık eğitimini ise 2012 yılında Prof.Dr. Erol Benlier’e “Kıkırdak Greft Resorbsiyonunun Doksisiklin Kulllanımı ile Azaltılması” tezini sunarak bu süreci tamamlamıştır.

Prof. Dr Erol Benlier ve Prof. Dr. Hüsamettin Top’tan almış olduğu eğitimler sayesinde 2011 yılında plastik cerrahinin yüz ve burun estetiğindeki önemli isimlerinden olan Bahman Guyuron’un kliniğinde Amerika Cleveland’da Case western Reserve University’de çalışmıştır.

2013 yılında Trakya Üniversitesi‘nde ilk olarak uzman doktor olarak sonrasında da yardımcı doçent doktor olarak öğrenci ve asistanların eğitimlerinde yardımcı olmaya çalışmıştır.

Bu süreç içeresinde ise pek çok mikro cerrahi ve estetik operasyonları gerçekleştirmiştir. Ayrıca Opr. Dr. Serkan Balta hem yurtiçi hem de yurtdışında çeşitli önemli yayın, seminer ve kongrelerde bulunmuştur. Plastik cerrahi alanında 3 kitabın çeviri editörlüğünü yapan Dr. Balta, 2016 yılı itibari ile kendi muayenehanesinde hastalarını kabul etmektedir.

3. Opr. Dr. Evren Helvacı

Opr. Dr. Evren Helvacı

Opr. Dr. Evren Helvacı, 1978 yılında İskenderun’da dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimlerini İskenderun’da tamamlayan Evren Helvacı, 1995 yılında liseden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanmıştır.

Hacettepe Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra ise 2001 yılında araştırma görevlisi olarak Ege Üniversitesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Kliniği’nde çalışmıştır.

2008 yılında ise “Malign Melanom” tanı ve tedavileri hakkında önemli çalışmalar yapmıştır. 2010 ile 2012 yılları arasında ise İstanbul’da bulunan özel hastanelerde çalışmıştır. 2013 yılında ise kendi ofisini Ataşehir’de kurdu.

2017 yılında hastalarına daha iyi hizmet vermek amacıyla Blanc Clinic & Beauty merkezini kurmuştur.

4. Opr. Dr. Tuğba Dindar

Opr. Dr. Tuğba Dindar

Opr. Dr Tuğba Dindar 2008 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Ardından Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında uzmanlık almak amacıyla eğitim almaya başlamıştır. Uzmanlık süreci boyunca hem yurtiçi hem de yurtdışı pek çok kurslara katılarak eğitim almıştır.

Opr. Dr Tuğba Dindar, 2014 ile 2018 yılları arasında ise Trabzon, Şanlıurfa ve Tekirdağ’da uzman doktor olarak çalışmıştır.

2018 yılı itibari ile de kendi açmış olduğu muayenede çalışmaya devam etmektedir. Tekirdağ Çorlu Çerkezköy ve İstanbul’da yer alan özel hastanelerde ise ameliyatlarını yapmaktadır.

5. Opr. Dr. Veysel Murat Işık

Opr. Dr. Veysel Murat Işık

Opr. Dr. Veysel Murat Işık 1985 yılında dünyaya gelmiştir. 2004 yılında ise üniversite sınavında derece yaparak Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girmeye hak kazanmıştır. 2010 yılında ise yine derece yapan Op. Dr. Veysel Murat Işık onur belgesi alarak üniversiteden mezun olmuştur.

TUS sınavına giren Dr. Veysel Murat Işık hayali olan plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi bölümünü kazanmıştır. Uzmanlık eğitimini Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünde tamamlamıştır.

2015 yılında uzmanlık eğitimini aldığı dönemlerde Zürih Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden davet almıştır. Böylece Ağız, Yüz ve Çene Cerrahisi ve plastik cerrahi alanında pek çok ameliyatlara mikro cerrahi ile katılmıştır. Ayrıca bu süreçte özellikle yüz ve çene bölgesinin, memenin ve vücuttaki organların yeniden oluşturulması konusunda da uzmanlığını almaya hak kazanmıştır.

Uzmanlık eğitimi aldığı sırada mikro cerrahi ameliyatları ile uzuv kopması ve dokuların yeniden oluşturulması konusunda pek çok ameliyatlar yaptı. Böylece estetik cerrahinin önemli öğesi olan rekonstrüksiyon alanında deneyim sahibi oldu.

Uzmanlık eğitimi aldığı sırada almış olduğu bilgileri daha da geliştirmek amacıyla Tayvan Chang Gung Üniversitesi‘nde pek çok ameliyatlara, görüşmelere katılarak dünyaca ünlü plastik cerrah Dr. Fu-Chan Wei’den eğitimi alarak ameliyatlara katılma şansını yakaladı.

Dr. Murat, rekonstrüksiyon alanında yapmış olduğu 12 bilimsel makale çalışmaları ile hem yurt içi hem de yurt dışında ismini duyurmayı başardı. 2016 ile 2019 yılları arasında mikro cerrahinin yanı sıra estetik ve cerrahi alanında kendisini hem geliştirmek hem de deneyimini arttırmak amacıyla FB estetik alanında ülkemizin önemli plastik cerrahlarından birisi olan Opr. Dr. Ferruh Bingül bünyesinde estetik uygulamalar ve estetik cerrahi fellowship eğitimini tamamlamıştır.

Uzmanlık eğitimini tamamlayan Dr. Murat Işık mecburi hizmetini Tunceli Devlet Hastanesi’nde yapmıştır. 2018 yılında ise burada gerçekleştirdiği pek çok önemli ameliyatları, ilk defa yapılan mikro cerrahi estetik ameliyatları sayesinde yılın doktoru ödülünü Ankara’da düzenlenen törenle o dönemin sağlık bakanı Dr. Ahmet Demircan’dan almıştır.

Bunun yanı sıra pek çok ödüllere layık görülen Dr. Murat Işık cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından cumhurbaşkanlığı külliyesine davet edilmiştir. Uzmanlık eğitimi aldığı dönemde estetik cerrahiye olan ilgisinden dolayı rinoplasti hakkında pek çok çalışmalarda bulunup uyguladığı ameliyatları çeşitli bilimsel toplantılarda meslektaşlarıyla paylaşmıştır. Estetik cerrahiye olan ilgisi ile insan hayatına yapmış olduğu küçük dokunuşların öncüsü olan Dr. Murat Işık ameliyatlarını İstanbul’da gerçekleştirmektedir.

Şu anda ise kendi muayenehanesi olan İstanbul Bakırköy ve Nişantaşı’nda hastalarına bakmaktadır.