5 İzmir Badem Göz Estetiği Doktoru

5 İzmir Badem Göz Estetiği Doktoru

1. Opr. Dr. Görkem Çalışkan

Opr. Dr. Görkem Çalışkan

Opr. Dr. Görkem Çalışkan 1982 yılında İzmit’te dünyaya gelmiştir. İhsaniye İlkokulu’nda başlayan serüvenine Gölcük Anadolu Lisesinde devam etmiştir.

2001 yılında Çanakkale Fen Lisesi’nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanarak Ankara’ya yerleşmiştir.

2007 yılında mezun olduktan hemen sonra TUS’a girerek aynı üniversitenin Hacettepe Genel Cerrahi Bölümü’nü kazanmış ve burada 10 yıl boyunca asistanlık yapmıştır.

Bu süreçte ise plastik cerrahi bölümünden etkilenmesinden dolayı genel cerrahi bölümünde istifa etmiş ardından da TUS’a yeniden girerek Hakkari bölgesinde zorunlu hizmete başlamıştır.

Ardından 2009 yılında TUS’u tekrar kazanıp İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik , Rek. ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde eğitime başlamıştır. Son olarak uzmanlığını ise 2014 yılında almıştır.

Opr. Dr. Görkem Çalışkan uzmanlığını aldıktan sonra  ilk olarak Muş Devlet Hastanesi’nde daha sonra Turgutlu Devlet Hastanesi’nde çalışmıştır.

Şu anda İzmir Bayraklı‘daki kliniğinde hastalarına hizmet veriyor.

2. Opr. Dr. Fatih Kemal Soy

Opr. Dr. Fatih Kemal Soy

Opr. Dr. Fatih Kemal Soy Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nden 2005 yılında mezun oldu. Uzmanlık eğitimini İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi KBB dalında yaptı.

Uzmanlık eğitimi sonrası zorunlu görevini Mardin Devlet Hastanesi’nde yaptı. Yurtdışında kadavralar üzerinde eğitim aldı.

Güney Kore’de bulunan Seul Üniversitesi‘nde doktorluk yaptı. Fransa ve Belçika’da Yüz Plastik Cerrahi uygulamalı kurslarına katıldı.

Türk Kulak Burun Boğaz Yeterlilik Kurulu Üyesi ünvanı için 2013‘te girdiği KBB Yeterlilik sınavını kazandı.

Opr. Dr. Fatih Kemal Soy aşağıdaki derneklere üyedir.

 • Avrupa Yüz Plastik Cerrahi Derneği
 • Avrupa KBB Derneği
 • Amerikan Baş Boyun Cerrahisi Derneği
 • Türk KBB Derneği
 • Türk KBB Derneği
 • Yüz Plastik Cerrahi Derneği

Şu anda Özel İzmir Ege Şehir Hastanesi‘nde hastalarına hizmet veriyor.

3. Opr. Dr. Tolgahan Alpaydın

Opr. Dr. Tolgahan Alpaydın

Opr. Dr. Tolgahan Alpaydın 1970 yılında Denizli’de doğdu. 1994 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nden mezun oldu. Uzmanlık eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Estetik Cerrahi üzerine yaptı ve 2001 yılında uzman oldu.

1999 yılında Amerikan Hastanesi‘nin estetik – plastik cerrahi bölümünde el ve mikrocerrahi alanında eğitim aldı. 2000 yılında Amerika Cleveland Clinic‘te estetik cerrahi üzerine eğitim aldı. Aynı yıl GATA‘da mikrocerrahi kursu aldı.

Opr. Dr. Tolgahan Alpaydın aşağıdaki derneklere üyedir;

 • Türkiye Estetik ve Plastik Cerrahi Derneği
 • Türkiye Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği
 • Türk Tabipler Birliği

2003 yılından beri İzmir Alsancak‘taki kendi kliniğinde hastalarına hizmet veriyor.

4. Opr. Dr. Şeyda Atabay

Opr. Dr. Şeyda Atabay

Opr. Dr. Şeyda Atabay 1978 yılında Kütahya’da doğdu. Üniversiteye kadar olan eğitimlerini Kütahya ve Isparta’da yaptı. 1996 yılında üniversite sınavında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne 1. olarak girdi.

2002 yılında mezun olup tıp doktoru oldu ve ardından Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda derece yaparak İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde göz hastalıkları ve cerrahisi eğitimine başladı. 2008 yılında operatör(cerrah) doktor oldu.

Zorunlu hizmetini Fatsa Devlet Hastanesi’nde yaptı. Sırayla Akhisar Özel Doğuş Hastanesi, Özel İzmir Avrupagöz Göz Hastalıkları Dal Merkezi’nde çalıştı. 15 adet bilimsel yayını ulusal/uluslararası düzeyde yayınlandı.

Opr. Dr. Şeyda Atabay aşağıdaki derneklere üyedir;

 • American Academy of Opthalmology
 • Türk Oftalmoloji Derneği
 • Türk Tabipler Birliği

Şu anda İzmir Bayraklı‘daki kliniğinde hastalarına hizmet veriyor.