5 En İyi İzmir Kepçe Kulak Ameliyatı Doktoru

5 En İyi İzmir Kepçe Kulak Ameliyatı Doktoru

1. Prof. Dr. Enver Altaş

Prof. Dr. Enver Altaş

1961 yılında Oltu’da doğan Prof. Dr. Enver Altaş ilk ve ortaokulunu da Oltu’da tamamlamıştır. Ardından 1979 yılında Gümüşhane Mareşal Çakmak Öğretmen Lisesi’nden mezun olmuş Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanmıştır. 1985 yılında ise Atatürk Üniversitesi’nden mezun olmuştur.

Erzurum Numune Hastanesi‘nde zorunlu hizmeti için görev aldıktan sonra 1988 yılında TUS sınavını kazanmıştır. TUS sınavını kazanan Prof. Dr. Enver Altaş Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalında Uzmanlık eğitimini almaya başlamıştır. 1992 yılında ise ilk Uzmanlığını Erzurum SSK Hastanesinde yapmıştır.

Prof. Dr. Enver Altaş, 1995 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne yardımcı doçent olarak atandıktan sonra 2000 yılında Doçentliğini almıştır. Ardından 2006 yılında profesör unvanını almaya hak kazanmıştır. 2013 yılında ise ikinci uzmanlık dalına başlayarak ağız, yüz ve çene cerrahisi anabilim Dalı’nda uzmanlığını aldı.

2006 ile 2009 yılları arasında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde profesör temsilcisi olarak seçildikten sonra fakülte kurulu ve fakülte yönetim kurulunda görev almıştır. Ayrıca 2006 yılında 2014 yılına kadar Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Anabilim Dalı Başkanlığı’nda görev yapmıştır.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hem Hastane Yöneticisi hem de başhekim olarak 2014 ile 2017 yılları arasında çalışmıştır.

2017 yılından 2020 yılına kadar öğretim üyesi ve eğitim sorumlusu olarak Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi KBB Kliniği’nde görev yapmıştır. Ayrıca evli ve 2 çocuk babası olan Prof. Dr. Enver Altaş’ın yabancı dili İngilizcedir.

2. Opr. Dr. Fatma Soysüren

Opr. Dr. Fatma Soysüren

1982 yılında İzmir’de dünyaya geldim. İlk, orta ve lise eğitimimi yine İzmir’de tamamladıktan sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandım ve 2006 yılında tıp doktoru unvanı ile mezun oldum.

Ardından 1 yıl boyunca İstanbul’da acil tıp alanında çalıştım. 2007 ile 2012 yılları arasında uzmanlı eğitimimi almak amacıyla Ege Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda eğitim gördüm. Daha sonra 2012 yılında kulak burun boğaz hastalıkları uzmanı unvanını almaya hak kazandım.

Zorunlu hizmetimi tamamlamak için 1 yıl boyunca Erzurum’da görev aldım. Ardından da Özel Medifema Hastanesi’nde 2020 yılına kadar çalıştım. 2020 yılında kendi kliniğimi açarak orada hizmet vermeye başladım.

3. Opr. Dr. Umut Sakarya

Opr. Dr. Umut Sakarya

Opr. Dr. Umut Sakarya 2004 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirmiştir. Uzmanlığını ise 2010 yılında İzmir Kâtip Çelebi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi‘nde tamamlamıştır. Uzmanlık alanı ise burun estetiği ameliyatı (rinoplasti) ile kepçe kulak estetiği ameliyatıdır (otoplasti).

Opr. Dr. Umut Sakarya şuanda Özel Karataş Hastanesi’nde çalışmaya devam etmektedir.

4. Opr. Dr. Yahya Demirdelen

Opr. Dr. Yahya Demirdelen

Opr. Dr. Yahya Demirdelen 1971 yılında Adana’da doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Aynı üniversitede Kulak Burun Boğaz (KBB) Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini aldı. Sırasıyla Hospital Group, Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi ve Özel Ekol KBB Hastanesi’nde çalışmıştır. Son olarak Özel Ege Sante KBB’de 3 yıl görev aldı.

Uzmanlık alanları arasında kepçe kulak ameliyatı ve burun estetiği ameliyatı bulunmaktadır. Yurtdışı ve yurtiçi eğitimler aldı. Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Vakfı, Yüz Plastik Cerrahi Derneği ve European Academy of Facial Plastic Surgery üyesidir.

2020 yılından beri İzmir Alsancak‘ta bulunan kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

5. Doç. Dr. Saime İrkören

Doç. Dr. Saime İrkören

Doç. Dr. Saime İrkören 1979 yılında doğdu. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. TUS sınavını kazanarak İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif dalında uzmanlık eğitimine başladı.

2007 yılında mezun olarak estetik cerrah oldu. 2007 ve 2010 yılları arasında Denizli Servergazi Devlet Hastanesi’nde çalıştı. Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yardımcı doçent ve sonrasında doçent olarak görev yaptı. Sık yaptığı ameliyatlar arasında kepçe kulak ameliyatı ve kulak memesi estetiği bulunmaktadır.

İzmir Bayraklı‘daki kliniğinde hastalarına 2016 yılından beri hizmet vermektedir.