5 En İyi İzmir Tüp Mide Ameliyatı Doktoru

5 En İyi İzmir Tüp Mide Ameliyatı Doktoru

1. Opr. Dr. Tufan Ergenç

Opr. Dr. Tufan Ergenç

Opr. Dr. Tufan Ergenç 2002 yılında tıp fakültesini bitirip Tıp Doktoru ünvanını almış ve üniversite, özel ve kamu hastanelerinde önemli roller üstlenmiştir. Dr. Ergenç, 2009 yılında Pamukkale Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Genel Cerrahi Uzmanlık Programını başarı ile tamamlamış ve Genel Cerrah ünvanını almıştır. Eğitimi süresince obezite cerrahisi alanında çığır açan buluşların bir parçası olmuştur ve uzmanlığını obezite cerrahisi alanında tamamlamıştır.

2009 yılından bu yana Dr. Ergenç, kariyerini ileri laparoskopik ve obezite cerrahisine adamıştır. Tecrübe ve yeteneğiyle, Dr. Ergenç ameliyat sonrası hastaları komplikasyonlara karşı korumak için özel bir teknik kullanmaktadır. Çift dikiş tekniği sayesinde Dr. Ergenç’in hiçbir hastasında ameliyat sonrası komplikasyon gözlemlenmedi. 2016 yılından beri Dr. Ergenç, kurduğu Op. Dr. Tufan Ergenç Obezite Cerrahi Kliniğinde dünyanın dört bir yanından gelen hastalarına tüp mide ameliyatını uygulamaktadır.

2021 yılında dünyaca bilinen kurum SRC tarafından metabolik ve bariatrik cerrahi alanında Master Surgeon (Usta Cerrah) ünvanını kazanmıştır. Aynı zamanda dünyaca bilinen Obezite Topluluğunun (The Obesity Society) ve Amerikan Metabolik ve Bariatrik Topluluğunun (American Society for Metabolic & Bariatric Surgery) üyesidir.

Opr. Dr. Tufan Ergenç şu anda Özel İzmir Kent Hastanesi‘nde hastalarına hizmet vermektedir.

2. Doç. Dr. Hüseyin Eken

Doç. Dr. Hüseyin Eken

1980 yılında Antalya’nın Korkuteli ilçesinde doğan Doç. Dr. Hüseyin Eken ilk ve ortaokulunu Antalya’da tamamladıktan sonra Isparta Fen Lisesi’ni kazandı. Lise eğitiminin ardından 1997 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne başladı ve 2003 yılında mezun oldu.

2003 yılında 6 ay Aksaray 112 Acil Servisi’nde sorumlu hekim olarak görev yapan Eken 2004 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi eğitimine başladı. 2010 yılında Genel Cerrahi Uzmanı olduktan sonra Erzincan Devlet Hastanesi’nde görevine devam etti.

2015 yılında Binali Yıldırım Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olarak görev yapmaya başladı. 2020 yılında Binali Yıldırım Üniversitesi’nde Doçentlik ünvanını kazanan Hüseyin Eken aynı yıl içerisinde Özel Muayenesini açtı. Bariatrik Cerrahi alında uzmanlaşan ve 10.000 üzerinde başarılı operasyonu bulunan Doç. Dr. Hüseyin Eken insanların hayatına dokunmaya ve onların yaşam kalitesini yükselmesine katkıda bulunuyor.

Şu anda İzmir Bornova‘daki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

3. Doç. Dr. İsmail Yaman

Doç. Dr. İsmail Yaman

1977 yılında İzmir Torbalı’da doğdu. Tıp Fakültesi eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde gerçekleştirdi.

20002005 yılları arasında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Genel Cerrahi ihtisasını tamamladı. 20052009 yılları arasında Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yaptı.

2005 yılında Türk cerrahi derneği yeterlilik sınavı (Board) başarı belgesi aldı. 2009 yılında Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında Yardımcı Doçent Doktor olarak göreve başladı ve 2014 tarihinde Doçent olmaya hak kazandı.

Üniversite deneyimi boyunca çok sayıda lisans, lisansüstü ders verdi. Ayrıca çok sayıda ulusal ve uluslararası çalışması olup bu çalışmalar çok sayıda atıf almıştır.

Manisa’da çalıştığı sürede dikişsiz hemoroid tedavisi olarak bilinen hemoroidopeksi ameliyatı, ileri düzey laparoskopik (kapalı) cerrahi girişimler, Balıkesir ilinde ise laparoskopik hiatal herni tamiri, laparoskopik kalın bağırsak rezeksiyonu, laparoskopik mide cerrahisi, laparoskopik fıtık cerrahisi, ameliyatsız pilonidal sinüs (kıl dönmesi) tedavisi, ERCP ve ileri düzey endoskopik girişimler ilk defa kendisi tarafından gerçekleştirilmiştir. Ayrıca 2005 yılından itibaren obezite cerrahisi ile ilgilenmektedir.

2013 yılında “aspirasyon aparatı” isimli laparoskopik alet dizaynı ile birlikte bu aletin patentini aldı. 2010 yılında ileri endoskopi konusunda, 2014 yılında ERCP konusunda İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde görev yaptı ayrıca endoskopi konusunda eğitici olarak görev yaptı ve eğitici sertifikasına sahiptir.

Türk Cerrahi Derneği, Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği, Ulusal Endoskopik Laparoskopik Cerrahi Derneği, Ege Bölgesi Cerrahi Derneği, İzmir Meme Hastalıkları Derneği, Endokrinolojide Diyalog Derneği, Endokrin Cerrahisi Derneği üyesidir. Balıkesir Kanserle Savaş Derneği yönetim kurulu başkan yardımcılığı yapmıştır.

İlgi alanları; obezite (şişmanlık) cerrahisi ve metabolik cerrahi, mide botoksu ve balon uygulamaları, laparoskopik reflü cerrahisi, laparoskopik safra kesesi ameliyatları, laparoskopik mide ve bağırsak kanseri ameliyatları, karın ve kasık fıtığı ameliyatlarıdır.

Şu anda İzmir Özel Sağlık Hastanesi‘nde hastalarına hizmet vermektedir.

4. Doç. Dr. Ömer Yoldaş

Doç. Dr. Ömer Yoldaş

Doç. Dr. Ömer Yoldaş 1977 yılında doğmuştur. Eğitimine ilk olarak Ceyhan Atatürk İlkokulunda başlamış ve Adana Anadolu Lisesinden 1994 yılında mezun olmuştur. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2001 yılında mezun olmuştur.

Uzmanlık eğitimini 20012006 yılları arasında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 5. Genel Cerrahi Kliniğinde yapmıştır. Ocak 2006 tarihinden itibaren aynı klinikte 1,5 yıl süre ile genel cerrahi uzmanı olarak çalıştıktan sonra, 20072013 yılları arasında Ordu Devlet Hastanesi ve Ordu Medicalpark Hastanesinde çalışmıştır.

2013 Ekim’den itibaren İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilimdalında Yardımcı Doçent olarak çalışmış ve 2016 yılında Doçentlik ünvanını almıştır.

Şu anda Özel İzmir Ekol Hastanesi‘nde hastalarına hizmet vermektedir.

5. Opr. Dr. Serkan Tüğen

Opr. Dr. Serkan Tüğen

1974 yılında Kütahya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Eskişehir’de tamamladıktan sonra Eskişehir Anadolu Lisesi’nde okudu. Tıp eğitimini Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladıktan sonra Osmangazi Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda ihtisasını sürdürerek genel cerrah oldu.

2008 yılında Simav Devlet Hastanesi’nde (zorunlu hizmet yeri) genel cerrahi uzmanı olarak göreve başlamış ve askerlik hizmetini Merzifon Askeri Hastanesi’nde tamamlamıştır.

2011 yılında devlet hizmetinden ayrılarak Özel Deniz Hastanesi’nde başhekim olarak göreve başladı. Daha sonra Özel Kent Hastanesi’nde görevine devam etti. İzmir Gözde Grup Hastanesi’nde başhekim olarak görev yaptı. 2018 yılında İzmir Özel Can Hastanesi’nde genel cerrahi, obezite ve metabolik cerrahi uzmanı olarak göreve başladı.

2019 yılı itibariyle İzmir Bayraklı‘daki Healty Life Clinic isimli özel kliniğinde hastalarına hizmet veriyor.