5 En İyi Antalya Tüp Mide Ameliyatı Doktoru

5 En İyi Antalya Tüp Mide Ameliyatı Doktoru

1. Opr. Dr. Namık Yılmaz

Opr. Dr. Namık Yılmaz

1972 Antakya doğumluyum. İlkokulu Antakya’ da tamamladıktan sonra ortaokul ve liseyi yatılı olarak Diyarbakır Anadolu Lisesi’nde okudum.

1999 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. Yaklaşık bir yıl Acil Servis hekimliği yaptım. 2000-2006 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi kliniğinde eğitim alarak Genel Cerrahi uzmanı oldum. 2006 yılında Türk Cerrahi Derneği’nin yazılı ve sözlü sınavlarını (Board) tamamlayarak Cerrahi Yeterlilik belgesini almaya hak kazandım.

Genel cerrahi uzmanı olarak; 2007-2010 arası Eskişehir Devlet Hastanesi, 2010-2016 arası Eskişehir Özel Ümit Hastanesi, 20162019 arası Antalya Özel Akdeniz Şifa Hastanesi’nde görev yaptım.

Üye olduğum dernekler; Türk Cerrahi Derneği, Türk Tabipler Birliği, Türkiye Travma ve Acil Cerrahi Derneği, Türkiye Endoskopik Laparoskopik Cerrahi Derneği, Türkiye Bariatrik ve Metabolik Cerrahi Derneği, Avrupa Endoskopik Cerrahi Ve Girişimsel Teknikler Derneği (European Association for Endoscopic Surgery and other Interventional Techniques), International Federation for the Surgery of Obesity (IFSO)
Türk Obezite Cerrahisi Derneği (TOSS) bulunmaktadır.

Başta obezite ve metabolik cerrahi olmak üzere laparoskopik cerrahi ile ilgilenmekteyim. Profesyonel kariyer sürecinde özellikle ileri düzey laparoskopi ve bariatrik cerrahi ile ilgilendim. Birçok yayın ile birlikle ulusal ve uluslararası kongre ve eğitimlere katıldım.

Şu anda Antalya Konyaaltı‘ndaki Clinic Antalya‘da hastalarıma hizmet vermekteyim.

2. Prof. Dr. Bülent Dinç

Prof. Dr. Bülent Dinç

Prof. Dr. Bülent Dinç 2001 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

20032009 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda Araştırma görevlisi olarak uzmanlık eğitimi aldı. 2009-2010 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi, Prof. Dr. Tuncer KARPUZOĞLU Organ Nakli Enstitüsü’ nde Uzman Doktor olarak organ nakli konusunda deneyimini arttırdı.

20102016 tarihleri arasında Antalya Atatürk Devlet Hastanesi, Genel Cerrahi Bölümünde, Uzman Doktor olarak, 2016 yılından sonra ise Doçent Doktor olarak görev yaptı. 2018 yılında Singapur’ da aldığı eğitimden sonra dudak içinden izsiz tiroid ve paratiroid (TOETVA/TOEPVA) cerrahisine başladı.

2018-2021 yılları arasında SBU Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Genel Cerrahi Kliniği’nde, Klinik Öğretim Görevlisi, Doçent Doktor olarak eğitim verdi. Bu süre zarfında Belçika’da aldığı eğitim ile ileri laparoskopik ve robotik sistemler ile birçok ameliyat gerçekleştirdi. Özellikle Robotik Tiroid Cerrahisi (TORT) alanında ülkesi ve Avrupa için öncülük etti.
2021-2022 yılları arasında ise Sağlık Bilimleri Üniversitesi Antalya SUAM’ da, Öğretim Görevlisi, Doçent Doktor olarak hizmet verdi.

2022 yılından itibaren Antalya Bilim Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Yüksek Okulunda, Profesör Doktor olarak yarı zamanlı eğitim vermekte, aynı zamanda kendi kliniğinde genel cerrahi alanında da hasta değerlendirmesi yapmaktadır.

Dr. Dinç genel cerrahinin her konusunda deneyime sahip olmakla beraber özellikle; endokrin cerrahisi (tiroid, paratiroid ve böbreküstü bezi), meme cerrahisi, obezite cerrahisi ve fıtık cerrahisi konusunda ileri düzey deneyime sahiptir. Cerrahi prensip olarak dokuya saygıyı en üst düzeyde benimseyen Dr. Dinç; özellikle dudak içinden izsiz tiroid ve paratiroid cerrahisi alanında, gerek ameliyat edilen hasta sayısı gerekse bilimsel yayınlar açısından Avrupa’da söz sahibidir.

Alanında birçok ulusal ve uluslarası yayını bulunan Dr. Dinç’ in, yurtiçi ve yurtdışı kongrelerde sunum, konuşma ve panelistlikleri yanında, kitap bölüm yazarlığı ve tez danışmanlıkları mevcut bulunmaktadır.

Ayrıca; Türk Cerrahi Derneği, Ulusal Endoskopik Lapararoskopik Cerrahi Derneği ve Endokrin Cerrahi Derneği’ ne üyelikleri bulunmaktadır.

Şu anda Antalya Konyaaltı‘ndaki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

3. Opr. Dr. Gökhan Ateş

Opr. Dr. Gökhan Ateş

Opr. Dr. Gökhan Ateş, 1977 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Samsun On Dokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Erzurum Atatürk Üniversitesi‘nde yaparak Genel Cerrahi Uzmanı olmuştur.

2016 yılında Almanya’da ERCP ve EUS eğitimi almıştır. 20022006 yılları arasında Erzurum Horasan Devlet Hastanesi’nde, 2012 – 2013 yılları arasında Konya Hadim Devlet Hastanesi’nde, 2013 – 2015 yılları arasında Ilgın Devlet Hastanesi’nde, 20152017 yılları arasında Özel Akşehir Parkhayat Hastanesi’nde, 2017-2020 yılları arasında Özel Antalya Anadolu Hastaneleri’nde görev yaptı.

Opr. Dr. Gökhan Ateş, iyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir. Mesleki çalışmalarına Antalya Muratpaşa‘daki Özel Medicalpark Hastane Kompleksi’nde devam etmektedir.

4. Prof. Dr. Ayhan Mesci

Prof. Dr. Ayhan Mesci

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1999 yılında mezun oldu. Aynı Üniversitenin Genel Cerrahi Kliniğinde uzmanlık eğitimini Haziran 2005 yılında tamamladı. 2008’ de Yard. Doçent Dr., 2012 tarihinde de Üniversitelerarası Kurulun yaptığı sınavında başarılı olarak Doçent Dr. ünvanını aldı.

Uzmanlık sonrası kendisini minimal invaziv cerrahi (laparoskopi) konusunda yeniliklere yöneltti. 2005 tarihinde Singapur National University Hospital’ dA ileri laparaskopik cerrahi eğitimi aldı. Ekim 2006 ‘da Strasbourg /Fransa Hopitaux Hospital’ da ileri laparaskopik kolon cerrahisi, 2008 ‘de Hamburg /Almanya ‘da laparoskopik mide cerrahisi ve 2010 da Frankfurt/Almanya’da laparaskopik mide cerrahisi eğitimleri aldı.

Genel Cerrahi kliniğinde ilk kez tek kesiden (delikten) laparoskopik (SILS) yöntemini kullanarak safra kesesi, fıtık, kalınbarsak, böbreküstü bezi ve böbrek nakli donör operasyonlarını gerçekleştirerek laparoskopik cerrahi girişimlerin yaygınlaşmasını sağladı.

Gastrointestinal hastalıkların, morbid obezitenin ve metabolik hastalıkların (Tip II Diabetes Mellitus- Şeker Hastalığı) laparoskopik cerrahi tedavisi ile ilgilenmektedir. Halen Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Kliniği’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Antalya Muratpaşa‘daki özel kliniğinde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir.

5. Doç. Dr. Tuğrul Çakır

Doç. Dr. Tuğrul Çakır

1980‘de Antalya’da doğdum. İlk, orta ve lise eğitimini (1997 Antalya İHL) tamamladım. 1998‘de girdiğim Meram Tıp Fakültesi‘nden 2004 yılında mezun oldum. Burada bir cerrahi hocanın sözünden etkilenerek cerrah olmaya karar verdim ve cerrahinin büyük ustalarından çok farklı teknikleri görerek 2004’de girdiğim Haydarpaşa Numune Eğitim Araştırma Hastanesi’nde 2009‘da Genel Cerrahi Uzmanı oldum.

Zorunlu hizmet görevini 2 yıl süre ile Şanlıurfa ili Siverek ilçesinde tamamladım. 2010’da Gazipaşa İlçe Devlet Hastanesi’nde birçok alanda yenilikler yaparak İlçenin sağlıklı nefes alabilmesi için gece gündüz çalışan bir Başhekim oldum ve Kaymakamlık tarafından üstün hizmet ödülüne layık görüldüm.

Karaciğer ve Böbrek Hastalıkları üzerine 2 yıl Malatya İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakli Enstitüsü’nde birbirinden kıymetli çok sayıda hoca nezaretinde eğitimimi tamamladım.

Antalya Eğitim Araştırma Organ Nakli Mesul Müdürlüğü ve Karaciğer, Böbrek Nakli sorumlu uzmanı olarak 9 yıl çalıştım. Organ nakli (Karaciğer ve Böbrek) ve Kanser Cerrahisi başta olmak üzere Genel Cerrahi alanında çok sayıda operasyon gerçekleştirdim.

2007‘de Doçentlik unvanını aldım. 2022‘de kamudan istifa ederek özel muayenehane hekimliğine geçiş yaptım.

Şu anda Antalya Muratpaşa‘daki özel kliniğimde hastalarıma hizmet vermekteyim.